+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Temperatura silnika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 9 10 [11]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Temperatura silnika  (Przeczytany 93129 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Mixer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: GT TDI +

« Odpowiedz #150 - Środa, 17.02.2010, 13:50:00 - NIEPRZECZYTANA »

ja gdy kupiłem Ibi to oczywiście na warsztat do mechanika na podstawowe rzeczy...z tego co pamiętam to wskazówka chyba rosła a ogrzewanie było ledwo co letnie...co się okazało pompa wody była w takim stanie że się prawie rozlatywała w rękach...nie chce wprowadzać zamieszania czy to pompa czy tam czujnik ale ja akurat miałem taka przypadłość...tej zimy przy okazji wyszło że nie miałem termostatu  :ok:
Zapisane

Potrzebujesz Mechanika w Trójmieście ? Pisz a Pomogę 
HemaN Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 6L'03 1.4 BBY

« Odpowiedz #151 - Piątek, 10.01.2014, 17:32:33 - NIEPRZECZYTANA »

Mam problem z temperaturą w swoim Seacie. Otóż kilka dni temu zauważyłem, że temperatura nie dochodzi do 90*C nawet pod długiej jeździe, a nawet potrafi się obniżyć w czasie jazdy. Podpiąłem VAGa na zimnym silniku, po czym odpaliłem silnik i obserwowałem sobie wskazania kompa z dwóch miejsc, tj Engine>Meas. Blocks>Group 004 oraz Instruments>Meas. Blocks> Group 003 (temperatura zewnętrzna wynosiła jakieś +8*C). Temperatura rosła skokami, np, dochodziła do np 60*, potem na kilkanaście sekund jej wartość się nie zmieniała, albo nawet spadała o ok 3*, po czym znowu rosła. Zauważyłem też, że im wyższa temperatura silnika, tym różnica między wskazaniami kompa z 2 ww miejsc a wskazaniem deski rozdzielczej coraz bardziej się różni. Przy 90*C na desce rozdzielczej komp wskazywał 75*C i po jej osiągnięci temperatura już nie rosła. Wentylator również się nie załączył. W trakcie pomiaru nawiew był wyłączony.

Kolejna dziwna rzecz to to, że pomimo, że wskazania z obu ww bloków były takie same, to przy przyglądaniu się wskazaniom temperatury w Engine>Meas. Blocks>Group 004 temperatura miała dziwne chwilowe skoki, tzn wskazuje 60*, po czym na sekundę wskazanie zmienia się na -22*C, potem na -10*C, potem wraca na 60* po czym po kilkunastu sekundach znowu na sekundę spada do 10*C.
Domyślam się, że czujnik pada, stąd takie skoki temperatur.

Teraz pytanie (termostat raczej na podstawie powyższego opisu można wykluczyć) - czy wskazania w Engine>Meas. Blocks>Group 004 i Instruments>Meas. Blocks> Group 003 pochodzą z tego samego czujnika, czy są to dwa oddzielne czujniki? Gdzie znajduje się ten czujnik i czy do jego wymiany muszę drenować układ? Czy da radę zrobić wymianę pod blokiem czy lepiej udać się do mechanika?

Samochód to Ibiza 6L'02 MR03 1.4 BBY (Magneti Marelli :/ )
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #152 - Piątek, 10.01.2014, 19:53:56 - NIEPRZECZYTANA »

Ta druga "dziwna rzecz" wskazuje na potrzebę wymiany czujnika. Zazwyczaj są to dwa czujniki w jednej obudowie. Może ktoś z BBy potwierdzi. Ewentualnie szukaj gdzieś w bloku, lub na elementach układu chłodzenia silnika czujnika z 4 pinami. Po jego odpięciu pewność da skok temperatury na desce (i kompie).
Jak rozgrzałeś go na postoju nie macałeś chłodnicy??
Zapisane

HemaN Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 6L'03 1.4 BBY

« Odpowiedz #153 - Piątek, 10.01.2014, 20:07:21 - NIEPRZECZYTANA »

Chłodnicy nie macałem, ale zapomniałem napisać, że włączyłem po wszystkim ciepły nadmuch i powietrze było gorące, więc silnik się grzeje. Czy ktoś z silnikiem BBY może sprawdzić, do jakiej temperatury mu się nagrzewa?

EDIT: Problemem okazał się jednak termostat - po wymianie na nowy problem zniknął. Przy okazji wyszło, że są dwa rodzaje termostatu różniące się znacznie budową a tylko literą w nazwie - nie ma żadnej reguły co do ich stosowania, pakowali to co akurat mięli pod ręką :/ . Co do skoków odczytów temperatury - okazało się, że kabel do czujnika był załamany zaraz za wtyczką i czasem stykał, czasem nie.
« Ostatnia zmiana: Środa, 19.02.2014, 16:06:04 wysłane przez HemaN » Zapisane
KELVIN Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: seat ibiza se 1.4 1999

« Odpowiedz #154 - Wtorek, 01.07.2014, 10:37:17 - NIEPRZECZYTANA »

witam zauważyłem ze w mojej ibi gdy odpalam silnik to temperatura odrazu wskakuje na okolo 45 stopni czy to może być czujnik lub termostat?
Zapisane
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #155 - Wtorek, 01.07.2014, 11:52:12 - NIEPRZECZYTANA »

Wskazówki temperatury nie masz od zera chyba, tylko jakieś 60 stopni, termostat jakby padł, to by ci się wolniej auto zagrzewało.
Zapisane

mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #156 - Wtorek, 01.07.2014, 15:44:58 - NIEPRZECZYTANA »

Zakres wskazówki jest od 50*. 90* oznacza zakres od 75 do około 100.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #157 - Wtorek, 01.07.2014, 18:27:02 - NIEPRZECZYTANA »

skoro od razu wskakuje na jaka kolwiek temp to czujnik ale to jest do potwierdzenia na vag-u :-X
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Misza140 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Ibiza 6L 2002r 1.9 TDI 100 km ATD

« Odpowiedz #158 - Sobota, 24.10.2015, 16:54:26 - NIEPRZECZYTANA »

Witam.

Chciałem sprawdzić czujnik temperatury chłodzenia jak go wyciągnę ile mniej więcej sie wyleje płynu.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #159 - Sobota, 24.10.2015, 18:30:36 - NIEPRZECZYTANA »

sprawdza się vagien
porownujesz temp z silnika i licznika
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Misza140 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Ibiza 6L 2002r 1.9 TDI 100 km ATD

« Odpowiedz #160 - Środa, 28.10.2015, 15:51:56 - NIEPRZECZYTANA »

łącznie z czujnika temperatury i termostatu wyleciało 3,2 litra a winny był termostat
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Temperatura silnika
Skocz do: