+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Sprężąrka klimatyzacji
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sprężąrka klimatyzacji  (Przeczytany 16203 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
bolek
Gość



« Środa, 23.05.2007, 16:52:40 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich posiadam seata ibize 1.9 TDI 110 KM i cos mi sie narobilo i mam dwa pytania.
oddalem autko do mechanika na wymianne rozrzadu wymienil mi rozrzad i przestalo mi dzialac turbo wogole mi sie nie wlancza. Cze mechanik mogl cos tam narobic ????
2 pytanie posiadam klime i przy wlanczaniu klimatyzacji wyswietla mi sie na wyswietlaczu AC i zawsze swiecilo i klima dzialala a od niedawna przy wlanczaniu AC mi miga i klimatyzacja nie dziala a AC caly czas tylko miga. Czy to znaczy ze klima sie skonczyla czy jest jakas awaria ???
Z góry dziekuje Pozdro....
Bolek
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 02.06.2008, 07:14:03 wysłane przez daniels » Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #1 - Środa, 23.05.2007, 16:57:26 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "bolek"
od niedawna przy wlanczaniu AC mi miga i klimatyzacja nie dziala a AC caly czas tylko miga. Czy to znaczy ze klima sie skonczyla czy jest jakas awaria ???

Coś mi się wydaję, że był taki temat i wszyscy wskazywali na uszkodzony czujnik temperatury...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
bolek
Gość



« Odpowiedz #2 - Środa, 23.05.2007, 17:06:18 - NIEPRZECZYTANA »

Dalej nie wiem co z ta klima nic nie znalazlem na forum
Zapisane
Rafal32
Gość



« Odpowiedz #3 - Środa, 23.05.2007, 19:19:10 - NIEPRZECZYTANA »

zewnętrzny czujnik temperatury nie ma wpływu na to czy klima działa czy nie.Ma tylko wpływ na temperaturę nawiewanego powietrza.Bez czujnika albo przy przekłamanych danych będzie głupio dmuchało: za ciepło albo za zimno,za mocno albo za słabo w trybie AUTO.Tak miałem jak mi czujnik padł.
Migające AC sygnalizuje awarię klimy i najczęsciej jest to brak czynnika chłodzącego.Tak własnie było u mnie.Jakąś grubszą awarię klimy sygnalizuje migający kontur samochodu przez ok 5 sek na wyświetlaczu po włączeniu zapłonu.
Czyli i tak musisz jechać do serwisu od klimy bo raczej sam tego nie naprawisz
Zapisane
bolek
Gość



« Odpowiedz #4 - Środa, 23.05.2007, 20:35:21 - NIEPRZECZYTANA »

No to ladnie bo kontur samochodu mi miga przy odpalaniu :(

[ Dodano: 2007-05-24, 16:42 ]
Turbina juz dziala mechanik nie wpiol jakiegos przewodu :( ale wszystko gra
A jutro jade na sprawdzenie klimy zobaczymy co z tego bedzie
Zapisane
dzalejro Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Cordoba Coupe 2000r 1,9 TDI

« Odpowiedz #5 - Sobota, 31.05.2008, 23:07:57 - NIEPRZECZYTANA »

I co wyszło u speców od klimy?
Zapisane

Dzalejro
Ciacho13 Mężczyzna
Sociedad Espanyola lover ;)
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Rypin
Samochód: Ibiza 2003 130km TDI

« Odpowiedz #6 - Niedziela, 01.06.2008, 22:24:49 - NIEPRZECZYTANA »

A jak jest z brakiem czujnika lub popsutym czujnikiem w przypadku klimatyzacji manualnej,tzn. Cordoba SX 97 ?
Zapisane

była...Seat Cordoba SX 1.6 AFT 04.97' ;)

jest...Seat Ibiza Sport 1.9 TDI 130km 2003r.
lukas_12 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: dębica
Samochód: Ibiza '00, 1.9 SDI

« Odpowiedz #7 - Piątek, 20.06.2008, 14:47:58 - NIEPRZECZYTANA »

u mnie z klimą był ostatnio taki problem, że mimo, że świecił się napis AC to nie włączała sie sprężarka - problem leżał w kostce z bezpiecznikami tej na akumulatorze - w mojej wersji są tam 3 bezpieczniki takie zwykłe jak w środku auta - ale tylko jeden jest wykorzystywany - wystarczyło przepiąć wtyczkę pod drugi bezpiecznik - i wszystko działa.
Zapisane

Każdemu jego Everest
macko Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Leżajsk
Samochód: Ibiza 6L 2003r 1.4 TDi AMF

« Odpowiedz #8 - Czwartek, 24.07.2008, 17:53:58 - NIEPRZECZYTANA »

odświeżam temat niestety :( mam klimatronik i na panelu klimy po włączeniu zapłonu zaczęło wszystko migać przez pare sekund zauważyłem to od 2 dni teraz mam problem bo wyłączył sie wskaźnik temp. zewnetrznej na tym panelu i przestało chłodzić i ledwo co działa nadmuch prawie jest niewyczuwalny dodatkowo nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to też ma z tym związek ale jak skręcam w lewo to piszczy tak jakby silniczek od nawiewu z prawej strony koło schowka pasażera czy może to byc brak freonu czy ze sprężarką coś nie tak czy coś jeszcze innego bo wiem że co Seat i klima to inny problem, a objawy podobne
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 24.07.2008, 18:11:20 - NIEPRZECZYTANA »

Po pierwsze, po raz kolejny upominam, uzupełnij profil, bo trudno wróżyć z fusów. Po drugie zaczął bym od wymiany nieszczęsnego czujnika temperatury, bo z opisu
Cytat: macko
wyłączył sie wskaźnik temp. zewnetrznej na tym panelu
wnioskuję, że padł. Koszt niewielki(były ostatnio na alledrogo za 15 zł, poszukaj na forum bo ktoś wstawiał linka), więc przynajmniej nie stracisz na tej wymianie majątku. Wydaje mi się, że klimatronik tak ma przy padniętym czujniku.
Zapisane
Morgan
Gość



« Odpowiedz #10 - Czwartek, 24.07.2008, 20:47:04 - NIEPRZECZYTANA »

miga Ci wszystko na wyświetlaczu bo klimatronik złapał jakieś błędy i w ten sposób Cię o tym informuje. Podłącz najpierw pod kompa to będziesz wiedział czy to czujnik jakiś czy inne ustrojstwo. A jeśli to nie rozwiąże sprawy chłodzenia to uderzaj do speców od klimy żeby sprawdzili sprężarke, szczelność itp.
Zapisane
macko Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Leżajsk
Samochód: Ibiza 6L 2003r 1.4 TDi AMF

« Odpowiedz #11 - Piątek, 25.07.2008, 15:42:17 - NIEPRZECZYTANA »

w sobote jade do serwisu na podpięcie kompa i mam nadzieje że to bedzie to co aboz zasugerował :(

Napisano: Piątek, 25.07.2008, 00:20:34


byłem dzisiaj na kompie ale nie w serwisie,  gość podpiął kompa i okazało się że nie ma programu do obsługi Ibizy z silnikiem Diesla  :huh: próbował z polówką  i cordobą z podobnymi silnikami  :o  jakoś dało się sprawdzić wszystko oprócz klimatroniku nie mógł komputer otworzyć tego ale po oględzinach powieżchownych działania klimatroniku stwierdził że może być brudny flitr pyłkowy czy jakos tak bo: przy włączonym nawiewie z zewnątrz dmuchawe słychać ale nie czuć nawiewu  :o  przy przełączeniu nawiewu wewnatrz samochodu nawiew działa jest ok ale dalej pozostaje problem z temperaturą jest tylko ciepłe i nie pokazuje temp. na wyswietlaczu klimy dodatkowo stwierdził że gdy wyłączono całkiem klime  OFF działa kompresor  :o  oprócz tego  dodał że  możliwe jest że padł sterownik klimatroniku lub centralka  jakaś wiem że koszt tego to ponad 1tys  :'(  to coś sprawiało że nie mógł komp sprawdzić   klimatroniku  :o     dajcie mi pistolet .........
« Ostatnia zmiana: Piątek, 25.07.2008, 17:06:19 wysłane przez macko » Zapisane
DzieX
Gość



« Odpowiedz #12 - Piątek, 25.07.2008, 19:25:56 - NIEPRZECZYTANA »


________/ /'''''''\ \
| . . . .___ii-------- |=|",",","::::::=="----
|_---''''''/_/-' ''''''|iii|

Mam nadzieję, że dobrze strzelasz :P
Zapisane
macko Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Leżajsk
Samochód: Ibiza 6L 2003r 1.4 TDi AMF

« Odpowiedz #13 - Sobota, 26.07.2008, 10:49:49 - NIEPRZECZYTANA »

jestem po serwisie Pan mi wszystko dokładnie sprawdził troche mu to zeszło ale zdiagnozował  ;D
popsuł się jeden z silniczków sterujących klimą a dokładnie 'Silnik nastawczy klapy dławienia' -V71- takie ma oznaczenia i prawdopodobnie to piszczenie co opisywałem wcześniej to pewnie on :)  w serwisie jak to w serwisie nie jest tanio koszt silniczka + robocizna 700-800zł i będe potrzebował pomocy w znalezieniu takiego silniczka i jak się do niego dobrać czy trzeba ściągać całą deske ?? prosze o pomoc  :huh:
« Ostatnia zmiana: Sobota, 26.07.2008, 15:15:38 wysłane przez macko » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Sprężąrka klimatyzacji
Skocz do: