+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Wycieki oleju
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wycieki oleju  (Przeczytany 24166 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Łukasz
Gość



« Sobota, 03.12.2005, 21:04:02 - NIEPRZECZYTANA »

dzis rano zobaczylem mala plamke pod silnikiem i odrazu pojechalem  na kanal zobaczyc czy to zasluga mojego seacika i nie mylilem sie  :(  jest wyciek lekki z uszczelki pod miska olejowa i moje pytanie jest takie ile bedzie mnie kosztowala wymiana??

zauwazylem rowniez, ze na uszczelce na skrzyni biegow tez sa male kropelki  :| , a sprzeglo na biegu jalowym jakos dziwnie zaczelo buczec i moje pytanie jest takie: co to moze buczec w sprzegle i jakie sa koszty naprawy??
Zapisane
Mitek
Gość



« Odpowiedz #1 - Sobota, 03.12.2005, 21:23:17 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Łukasz"
dzis rano zobaczylem mala plamke pod silnikiem i odrazu pojechalem  na kanal zobaczyc czy to zasluga mojego seacika i nie mylilem sie  :(  jest wyciek lekki z uszczelki pod miska olejowa i moje pytanie jest takie ile bedzie mnie kosztowala wymiana??

zauwazylem rowniez, ze na uszczelce na skrzyni biegow tez sa male kropelki  :| , a sprzeglo na biegu jalowym jakos dziwnie zaczelo buczec i moje pytanie jest takie: co to moze buczec w sprzegle i jakie sa koszty naprawy??


na poczatku to napisze ze mogles grac totka (jak chcesz to moge podac ci 6 cyfr jakie dzis padna ale po 21.35)  bo niewiem czy ci kasy wystarczy :)

a tak na powaznie wymienic uszczelke mozna nawet samemu ale jest zimno wiec jedz gdzies do warsztatu i pewnie wymienia ci za pare zlotych. Musisz sie liczyc ze przy okazji new olej i filtr oleju. i tu juz cena rosnie.
A co do skrzyni to zawsze mowia ze lozysko oporowe a w rzeczywistosci to trzeba wyjadz i sprawzidzic. i z tym lepiej jedz tam gdzie kogos znasz.
Zapisane
Łukasz
Gość



« Odpowiedz #2 - Sobota, 03.12.2005, 21:26:50 - NIEPRZECZYTANA »

przez ten wyciek to i tak bede musial kupic nowy olej a  filtr jest nowy niedawno zakladalem ale zrobie to jak najszybciej dzieki za szybkie info  :pub:
Zapisane
Mitek
Gość



« Odpowiedz #3 - Sobota, 03.12.2005, 23:18:26 - NIEPRZECZYTANA »

tylko upewnij sie czy napewno uszczelka pod miska. Bo mi ostatnio tez kapalo myslalem podobnie a okazalo sie ze czujnik oleju sie rozczelnil i stad mi cieklo.
Wiec upewnij sie dokladnie abys 2 razy nierobil
Zapisane
Łukasz
Gość



« Odpowiedz #4 - Sobota, 03.12.2005, 23:52:32 - NIEPRZECZYTANA »

ok dzieki sprawdze to tez  :)
Zapisane
Fifker
Gość



« Odpowiedz #5 - Środa, 21.11.2007, 11:23:13 - NIEPRZECZYTANA »

ja rowniez mam pytanie....pare miesiecy temu pekla mi miska olejowa...wyciekl olej...po zdjeciu miski okazalo sie ze byla juz spawana...ale ze dziura byla mala to zaspawalem ja raz jeszcze...teraz znowu olej ucieka...ale nie chodzi mi o miske juz bo wymieniam ja na nowa...a chodzi o to ze nie zaswiecila sie kontrolka ze nie ma oleju. gdzie sie dokladnie znajduje taki czujnik? moze mam uszkodzony albo wcale nie mam...prosze o info.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #6 - Środa, 21.11.2007, 12:37:38 - NIEPRZECZYTANA »

cos kiepsko spawales :P
Cytat: Fifker
chodzi o to ze nie zaswiecila sie kontrolka ze nie ma oleju

1. swieci sie zanim zapalisz silnik?
2. to jak sie zorientowales ze olej sie wylal?
3. caly olej wylecial?
4. ile to trwalo zanim sie zorientowales ze oleju brakuje?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #7 - Środa, 21.11.2007, 15:13:01 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Fifker
gdzie sie dokladnie znajduje taki czujnik?
Zobacz na mocowaniu filtra oleju. Jeden lub dwa z pojedynczymi kabelkami. Choć pewności nie mam jak to jest w dieslu
Zapisane

woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #8 - Środa, 21.11.2007, 22:05:19 - NIEPRZECZYTANA »

koledze chodzi o czujnik poziomu oleju, a nie ciśnienia. Jeżeli w twoim modelu auta występuje czujnik poziomu to jest gdzieś w misce olejowej.
Cytat: Łukasz
dzis rano zobaczylem mala plamke pod silnikiem i odrazu pojechalem  na kanal zobaczyc czy to zasluga mojego seacika i nie mylilem sie  :(  jest wyciek lekki z uszczelki pod miska olejowa i moje pytanie jest takie ile bedzie mnie kosztowala wymiana??

zauwazylem rowniez, ze na uszczelce na skrzyni biegow tez sa male kropelki  :| , a sprzeglo na biegu jalowym jakos dziwnie zaczelo buczec i moje pytanie jest takie: co to moze buczec w sprzegle i jakie sa koszty naprawy??
A może simering na wale od strony sprzęgła padł i stąd ten wyciek oliwy i dziwne odgłosy ze sprzęgła. :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #9 - Środa, 21.11.2007, 22:28:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: woj
koledze chodzi o czujnik poziomu oleju, a nie ciśnienia. Jeżeli w twoim modelu auta występuje czujnik poziomu to jest gdzieś w misce olejowej.
Nie wiedziałem, że są osobne kontrolki od poziomu i ciśnienia.
No i to:
Cytat: raby
1. swieci sie zanim zapalisz silnik?
Od poziomu, chyba nie powinna świecić jak jest OK.
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #10 - Środa, 21.11.2007, 22:31:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: KKKKris
Nie wiedziałem, że są osobne kontrolki od poziomu i ciśnienia.
ja tez  :-\
nie ma oleju = nie ma cisnienia - kontrolka sie swieci
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #11 - Środa, 21.11.2007, 22:43:26 - NIEPRZECZYTANA »

Jest kontrolka od poziomu -kontrolka od oleju świeci na pomarańczowo jeżeli poziom jest niski, a jeżeli zapali się na czerwono to już po zawodach znaczy ciśnienia brak-np. tak mam w sharanie 1,9 TDI '01 :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #12 - Środa, 21.11.2007, 22:52:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: woj
tak mam w sharanie 1,9 TDI '01
to juz wyzsza technologia  :-X
kiedys tego nie bylo...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Misiek_81
Gość



« Odpowiedz #13 - Czwartek, 22.11.2007, 10:36:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: woj
Jest kontrolka od poziomu -kontrolka od oleju świeci na pomarańczowo jeżeli poziom jest niski, a jeżeli zapali się na czerwono to już po zawodach znaczy ciśnienia brak-np. tak mam w sharanie 1,9 TDI '01
w Seacie chyba nie ma czegos takiego-pali sie tylko czerwona jak nie ma cisnienia (seat toledo II)
Zapisane
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 22.11.2007, 11:54:55 - NIEPRZECZYTANA »

na pewno w alhambrze jest w innych modelach nie wiem.
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Wycieki oleju
Skocz do: