+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» fotele ibiza `94
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: fotele ibiza `94  (Przeczytany 6269 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
labed
Gość



« Sobota, 03.12.2005, 15:07:10 - NIEPRZECZYTANA »

w fotelu mam zerwana jedna linke :cry: , przez to nie chce sie składać:(. Czy miał ktoś juz z tym problem?jak zabrac sie za naprawe tego?Z :cry: a wszelkie info bede bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Zapisane
jayy
Gość



« Odpowiedz #1 - Niedziela, 04.12.2005, 09:35:11 - NIEPRZECZYTANA »

mam to samo w swojej ibi 94 w fotelu kierowcy od wew strony linka sie uwalila nauczylem sie juz otwierac fotel poprzez odciaganie metalowego zaczepu na dole fotela ale to nie jest rozwiazanie dolacze sie do prosby poprzednika bo przydalo by sie to naprawic zaznacze ze u mnie linka uwalila sie w samym srodku fotela :) tzn nie mi poprzedniemu wlascicielowi :P
Zapisane
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #2 - Niedziela, 04.12.2005, 15:55:59 - NIEPRZECZYTANA »

Mój tata miał to samo jak miał golfa II.. wziął kawał drutu i przywiązał nie działający zaczep na zawsze w pozycji otwartej i trzymał tylko jeden  8)
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
jayy
Gość



« Odpowiedz #3 - Niedziela, 04.12.2005, 21:08:40 - NIEPRZECZYTANA »

hehe tez o tym myslalem tylko jak do tej pory czasu nie mam na wykonanie :)
Zapisane
payak_ibiza
Gość



« Odpowiedz #4 - Wtorek, 24.01.2006, 19:56:25 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,

Na samym poczatku napisze podst. rzecz:
w srodku oparcia linka jest prowadzona w nastepujacy sposób:
- male oczko polaczone z plastikiem - otwieraniem fotela
- kolejne oczko wieksze
- nastepne wieksze oczko
- mocowanie linki do metalowego "otwieracza" przy szynie


Jak kupilem ibize mialem zerwane linki w obydwu fotelach, nie dawalo mi sto spokoju, wiec zaczalem dzialac, napisze w punktach jak to zrobilem :

1. wymontowalem czesc fotela (oparcie)
2. pod spodem oparcia sa metalowe dosyc ostre pozaginane zęby trzymajace tapicerke
3. po otwarciu (nie ma sie o co martwic, po zakonczonej pracy i zagieciu zebow spowrotem nie widac zeby cos bylo grzebane, nie bedzie nic odstawac !)
4. wykorzystalem linke od hamulaca rowerowego - linka jest zakonczona olowiem.
przedziewamy cala linke przez male oczko, olow nie przejdzie przez nie wiec mamy juz zaczep linki do plistiku-otweirania fotela z glowy, nastepnie linke przedziewamy kolejno przez obydwa wieksze oczka (pierwsze oczko jest po stronie plastiku, drugie po stronie metalowego "otwieracza" (przeciwnej) nieco nizej)
5. mocowanie linki do metalowego otwierasza:
- w tym otwieraczu jest dziurka do ktorej mocowane sa fabryczne zaczepy linki,
- wykorzystalem wkład kostki elektrycznej - troche wiekszej, zeby byly dysyc duze otwory na przewody
a więc....
przedziewamy przez wklad kostki elektrycznej, pozniej przez dziurke fabryczna, pozniej znowu przez ten sam wklad kostki, aby na pewno nie puscilo jeszcze raz ! i skrecamy bardzo mocno wkretakiem 2 wkrety,
- reszta linki ktora zostanie moze zostac (wkladamy w szczeline oparcia fotela lub obcinamy, ale wtedy najlepiej obrobic aluminiowym zakonczeniem linek stalowych)

Moze troche zakrecilem ten opis, jednak jezeli ktos bedzie mial pytania - z checia na wszytskie odpowiem.
Zapisane
xROnx
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Zielona Góra

« Odpowiedz #5 - Piątek, 27.01.2006, 14:39:34 - NIEPRZECZYTANA »

no ok dobra a ja nie mam plastikowej raczki zeby podniesc dzwignei skladania fotela kierowcy.mam ylk metalowy uchwyt lekko schowany w fotelu i musze wpychac tam palucha zeby fotel zlozyc.gdzie mozna kupic taka raczke?bo na szrotach bedzie ciezko bo pozniej caly fotel jest do wyrzucenia-to tak jakby zabrac z fotela sam zaglowek...  :o
Zapisane

Seat Ibiza '94 1.3 CL i ciagle rosnie:)
payak_ibiza
Gość



« Odpowiedz #6 - Piątek, 27.01.2006, 20:08:32 - NIEPRZECZYTANA »

proponuje rozejrzec sie na allegro, czesto bywa tak ze osoby sprzedaja takie drobiazgi, najlepiej jak sie sprzedajacych pyta o konkretna czesc gdy w tytule lub opisie aukcji napisane jest 'caly samochod na czesci' byc moze sie uda, zycze powodzenia
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» fotele ibiza `94
Skocz do: