+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Jakie naglosnienie jest w Leonie TopSport??
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie naglosnienie jest w Leonie TopSport??  (Przeczytany 17920 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #15 - Piątek, 06.04.2007, 11:20:20 - NIEPRZECZYTANA »

Jak dla mnie, to radio 500-600plnów używka, wzmacniacz 4 kanałowy jakieś 400-600plnów używka, sub 300-400plnów, głośniki przednie jakieś 600-700plnów, kable około 150plnów, wygłuszenie, montaż 200-250plnów.
Głośniki w tylne drzwi bym sobie podarował, szkoda na nie kasy.
Przednie głośniki zdecydowałbym się na Dego Sp-650 lub St-650, ewentualnie Hertz HSK.
Radio, cos z Clariona dla jakości grania np: DXZ 668, cos z Pioneera dla mocnych wrażeń basowych.
Sub, hmm w zalezności jakiej nutki się słucha.
Piec, no tu wybór jest duży, może coś z Micro-Dimension, spokojnie za 600 plnów można wyrwać Juniorka 4300, może coś z Helixa z serii HXA.
Kable, najlepiej zestaw z alle Dietz 20qmm przyszłościowo.
Trochę mat i taśmy na drzwi, co by głośniki jakoś grały sensownie, a nie tapicerka.
Koszt ogólny to jakieś 2500, ale efekt bedzie świetny.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
the_rahzel
Gość



« Odpowiedz #16 - Piątek, 06.04.2007, 11:33:49 - NIEPRZECZYTANA »

Co do radia to mnie osobiście się podoba:
http://allegro.pl/item182715780_alpine_cde_9848rb_promocja_kurier_upominek_gratis.html
i ten model:
http://allegro.pl/item182366720_alpine_cda_9883r_nowosc_extra_model_z_gratisami.html
Co do reszty to się nie znam,ale mam znajomego który handluje sprzętem car-audio(linki powyżej to jego aukcje - Mr_Brainstorm)  więc pewnie jakieś rady i zniżki będą...;-)

PS.Mój kumpel Ozzy właśnie u niego kupował audio i bardzo ładnie mu to gra w jego Ibi...
PS.2.Muzyki jakiej słucham to:House,POP,Dance,Techno,Rock i czasem Metal,ale nie będę ukrywał ze zależy mi na mocnym bassssiku.... :mrgreen:

[ Dodano: 2007-04-06, 12:39 ]
Cytat: "Leemarvin"
Jak dla mnie, to radio 500-600plnów używka

Jakoś używane radio nie bardzo mi pasi...
Cytat: "Leemarvin"
wzmacniacz 4 kanałowy jakieś 400-600plnów

Wiem tyle że musi mieć ok.1000W ogólnej mocy...
Cytat: "Leemarvin"
Przednie głośniki zdecydowałbym się na Dego Sp-650 lub St-650, ewentualnie Hertz HSK.

A te Hertz'e strasznie drogie....  :zakrecony:

A tyle głośniki raczej zostawię na później.... ;-) bo mój budżet może tego nie wytrzymać... :mrgreen:
Zapisane
Miro Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: BMW E91 318D 2009

« Odpowiedz #17 - Piątek, 06.04.2007, 12:55:33 - NIEPRZECZYTANA »

W Leonach jest tzw "Seat Sound System"  ;-)

Ja mam radio Aura-kaseciaka i zmieniarke na 6CD,do tego 8 głośników,tak jak pisaliście-soprany u góry na listwie pod szybą(w każdych drzwiach) i bass na dole w każdych drzwiach.
Jak dla mnie gra to zajefajnie,myslałem przed kupnem Leona że będe musiał zmieniac głośniki,ale jak wsiadłem i posłuchałem fabrycznego zestawu-to byłem mile zaskoczony  :ok:
Zapisane
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #18 - Piątek, 06.04.2007, 13:29:28 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "the_rahzel"

Dla mnie nowe alpinki grają słabo, plastikowo:D, wcześniejsze modele były znacznie lepsze, poszukaj coś z serii 78xx, 79xx, ewentualnie 9811, 9812, 9813, 9815, 9833, 9835.

Cytat: "the_rahzel"
Co do reszty to się nie znam,ale mam znajomego który handluje sprzętem car-audio(linki powyżej to jego aukcje - Mr_Brainstorm)  więc pewnie jakieś rady i zniżki będą...;-)

PS.Mój kumpel Ozzy właśnie u niego kupował audio i bardzo ładnie mu to gra w jego Ibi...
PS.2.Muzyki jakiej słucham to:House,POP,Dance,Techno,Rock i czasem Metal,ale nie będę ukrywał ze zależy mi na mocnym bassssiku.... :mrgreen:


Skoro masz takiego znajomego, to napewno może Ci taniej załatwić dobre klocki, więc tylko trzeba wybrać. Do mocnego basiku to raczej radio Pionka, one mocno podbijają niskie pasma.


Cytat: "the_rahzel"
Jakoś używane radio nie bardzo mi pasi...

Bierz nówkę, żaden problem z takim znajomym:D

Cytat: "the_rahzel"
Wiem tyle że musi mieć ok.1000W ogólnej mocy...

Chyba maksymalnej przy uderzeniu pioruna:D bo 1000 waciszy rms z klocków za 2500 to se ne da:D. Pomyśl nad Audisonem LRX 4.300, tylko trochę drogi i mulasty.
Ehhh znacznie przekroczymy budżet na takich klockach:D
 
Cytat: "the_rahzel"
A te Hertz'e strasznie drogie....  :zakrecony:

Z oferty Twego znajomka wybrałbym dls r6a po zniżkach:D, basu bedzie mnóstwo, wykop jakich nie maja żadne inne głośniki. Hertze drogie, ale warto :satan:  

Cytat: "the_rahzel"
A tyle głośniki raczej zostawię na później.... ;-) bo mój budżet może tego nie wytrzymać... :mrgreen:

Całkiem odpuść tylne głosniki!!
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #19 - Piątek, 06.04.2007, 13:41:29 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "the_rahzel"
Wiem tyle że musi mieć ok.1000W ogólnej mocy...
 :lol:  chyba nie wiesz co mowisz  :los:
300W RMS pewnie by Cie zadowolilo  :chytry:
Cytat: "Leemarvin"
Do mocnego basiku to raczej radio Pionka, one mocno podbijają niskie pasma
moge potwierdzic  :ok:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
the_rahzel
Gość



« Odpowiedz #20 - Piątek, 06.04.2007, 13:50:47 - NIEPRZECZYTANA »

Oki, to w takim razie będę patrzył na Pioneer'ki....
A AUDISON LRX4.300 to widzę że już konkretny wzmak....  :mrgreen:

[ Dodano: 2007-04-06, 14:56 ]
Cytat: "raby"
:lol: chyba nie wiesz co mowisz :los:
300W RMS pewnie by Cie zadowolilo :chytry:

Ozzy ma taka "600-tkę":
http://allegro.pl/item180210791_magnat_the_rock_600_nowosc_gwar_24_m_ce_vat.html
i mi mówił ze z subwooferem musiałbym mieć z 1000W wzmak... Dlatego na jego słowa się powołałem... :chytry:
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #21 - Piątek, 06.04.2007, 14:10:35 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "the_rahzel"
ta 600 ma 170W na BAS a w sumie teoretycznie 300W bedziesz mial i nie patrz na te moce nie wiadomo jak napisane  :chytry:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #22 - Piątek, 06.04.2007, 14:12:07 - NIEPRZECZYTANA »

Nie ma porównania pomiędzy tą "600-ką" a Audisonem, jednak nie każdemu spodoba się brzmienie audisona, bo jest ono bardzo ciepłe, wręcz mulące. Nie sugeruj się mocami podanymi dla magnata, są mocno oszukane i uzyskiwane przy ogromnych zniekształceniach.
Jednak LRX 4300 może nie poradzić sobie z mocniejszym subem, trzeba by tego posłuchać.
Sub od znajomka bierz ES 300 w zamknietej i bedzie git, natomiast przód to ja bym się szarpnął na Twoim miejscu na HSK, dają radę :satan:
Chyba że chcesz mieć sam bas z bagażnika i nic poza tym, to wtedy inny wybór:D
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
the_rahzel
Gość



« Odpowiedz #23 - Piątek, 06.04.2007, 14:13:03 - NIEPRZECZYTANA »

Dlatego wyżej napisałem że ogólnej mocy 1000W....(bo się nie znam... :roll: )

[ Dodano: 2007-04-06, 15:17 ]
Cytat: "Leemarvin"
Chyba że chcesz mieć sam bas z bagażnika i nic poza tym, to wtedy inny wybór:D

Ja porostu chciałbym mieć super brzmienie(w takiej granicy cenowej jaką podałem) z naprawdę soczystym bassem... Dlatego chcę mieć subwoofer a nie tak Ozzy podkręcił na wzmacniaczu bassy i już przy większym volumie głośniki http://allegro.pl/item181302844_magnat_classic_216_efektywny_komponentowy_zestaw.html
zaczynały pluć.... Nie chcę mieć totalnego łomotu tylko naprawdę soczysty bass przy cichym słuchaniu jak i głośnym....
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Jakie naglosnienie jest w Leonie TopSport??
Skocz do: