Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na światłach mijania przez cały rok..  (Przeczytany 97811 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #120 - Wtorek, 06.03.2007, 18:17:15 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "vertor"
Jedyne kiedy ciezko dojrzec takie auto bez swiatel to jak slonce nisko swieci jak np dzis jak przyjdzie lato to juz super widac :)


Nie życzę Ci również wjazdu w zadymioną drogę - jak wypalają rolnicy swoje różne dziwactwa natury.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #121 - Poniedziałek, 26.03.2007, 21:05:27 - NIEPRZECZYTANA »

...dla wszystkich zwolenników jazdy na swiatłach przez cały rok:
http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/nie-tworzyc-bezmyslych-przepisow,887224,415
od razu zaznaczę, że jestem przeciwnikiem całorocznej jazdy na swiatłach i argumenty zawarte w tym artykule jeszcze bardziej mnie w tym utwierdzają...
...a argumenty tego typu poprostu mnie śmieszą:
Cytat: "ARKOW"
Zdecydowanie powinien być nakaz jazdy caały rok na światełkach. Ja od zawsze jeżdże na światełkach cały rok,
- bo skoro ja coś robię, to wszyscy muszą robić tak samo - super argument...
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #122 - Poniedziałek, 26.03.2007, 21:38:57 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "ro-dan"
od razu zaznaczę, że jestem przeciwnikiem całorocznej jazdy na swiatłach i argumenty zawarte w tym artykule jeszcze bardziej mnie w tym utwierdzają...
...a argumenty tego typu poprostu mnie śmieszą:
no prosze, nawet my mamy jakis wspolny punkt zaczepeinia  ;-)  stawiam  :pub: za zgodnosc w temacie.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #123 - Wtorek, 27.03.2007, 15:37:45 - NIEPRZECZYTANA »

Widzicie... Niby artykuł rozsądny, a miejscami głupoty autor (moim zdaniem) wypisuje. Potwierdzanie efektu cieplarnianego słąbą tegoroczną zimą jest śmieszne, jeśli spojrzy się na zeszłoroczną zimę (efekt cieplarniany z tego co mnie uczono nie powstaje z roku na rok..). Mnożenie ilości spalanego paliw i emisji dwutlenku węgla przez ilośc samochodów też jest bardzo zawyżone, ponieważ nie bierze pod uwagę tego, że przynajmniej 30% aut ma włączone światła całą dobę, wszystkie (z małymi wyjątkami) jeżdżą na światłach w nocy. Trochę by tu trzeba odjąć.. Negatywny wpływ na środowisko oczywiście bedzie, tylko nie w takim stopniu, jak to przedstawił autor. Zużywanie się odbłyśników też moim zdaniem jest mocno na wyrost. Zresztą większość z tych argumentów jest mocno przejaskrawiona - teoretyczne podstawy jakieś są, ale autor jest zbyt mało obiektywny. Gdyby artykuł był zatytułowany "mankamenty jazdy na światłach przez całą dobę" i utrzymany w takim tonie, uznałbym go za dobry - w zaistniałym przypadku jest on mocno przesadzony i zbyt jednostronny. Nadal jestem zwolennikiem jazdy na światłach mijania całą dobę. Włączone światła na pewno nie pogarszają widoczności samochodu, co miejscami sugeruje autor artykułu. Pozdrawiam i czekam na inne - lepsze - argumenty do przekonania mnie, bym nie wączał świateł za każdym razem jak wsiadam do auta.
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
SMERU
Gość



« Odpowiedz #124 - Środa, 28.03.2007, 06:08:09 - NIEPRZECZYTANA »

Ja jestem za światłami bo utną się dyskusje mam jechać na włączonych czy już mogę wyłączyć (bo chcę zaoszczędzić fortunę). Ilu k....ów jeździ rano bez świateł. Jest szarówka a on nie włączy świateł bo po co? A tak będzie obligatoryjny obowiązek i żaden palant mnie nie zaskoczy (czytaj: wyprzedzam a tu z naprzeciwka ciemny samochód, którego nie widziałem bo zlewał się z asfaltem). Jak kogoś oślepiają światła w dzień to do okulisty.
Zapisane
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #125 - Środa, 28.03.2007, 10:35:47 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "SMERU"
wyprzedzam a tu z naprzeciwka ciemny samochód, którego nie widziałem bo zlewał się z asfaltem). Jak kogoś oślepiają światła w dzień to do okulisty.

...jak się komuś auta zlewają z asfaltem to...w tym przypadku okulista chyba niewiele pomoże, no chyba, że najpierw się wytrzeźwieje :chytry: ...
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
Miro Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: BMW E91 318D 2009

« Odpowiedz #126 - Środa, 28.03.2007, 12:43:48 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "SMERU"
Jest szarówka a on nie włączy świateł bo po co? A tak będzie obligatoryjny obowiązek i żaden palant mnie nie zaskoczy (czytaj: wyprzedzam a tu z naprzeciwka ciemny samochód, którego nie widziałem bo zlewał się z asfaltem). Jak kogoś oślepiają światła w dzień to do okulisty.
Zgadzam się z Tobą w 100%...

Cytat: "ro-dan"
...jak się komuś auta zlewają z asfaltem to...w tym przypadku okulista chyba niewiele pomoże, no chyba, że najpierw się wytrzeźwieje  ...
Oj chłopie,mało chyba jeździsz albo masz bardzo płytką wyobraźnie  :satan:
A posądzanie kogoś o jazdę pod wpływem alkoholu to zwykłe oszczerstwo i brak szacunku dla kolegi z forum.
Zapisane
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #127 - Środa, 28.03.2007, 15:24:01 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Miro"
Oj chłopie,mało chyba jeździsz

...być może - prawo jazdy mam od 1972 roku (a wiec dopiero od 35 lat), a na "liczniku" mam dopiero jakieś 1,2mln kilometrów - a więc niewiele...
Cytat: "Miro"
A posądzanie kogoś o jazdę pod wpływem alkoholu to zwykłe oszczerstwo i brak szacunku dla kolegi z forum.
...tak samo jak posądzanie kogoś o ślepotę i wysyłanie do okulisty... :chytry:
...a tak na marginesie - szkoda, że nie wszyscy potrafią odczytać aluzję i trzeba wykładać "kawę na ławę"...   :pala:
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #128 - Środa, 28.03.2007, 17:36:13 - NIEPRZECZYTANA »

no i czy się to komuś podoba czy nie to prezydent podpisał nowelizację kodeksu drogowego i na światłach bedziemy smigać cały rok ... czasu zostało już niewiel do tych dni bo od momentu opublikowania nowelizacji bedzie tylko 14 dni na wprowadzenie przepisu w życie ...  :czytaj:  :chytry:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #129 - Środa, 28.03.2007, 17:55:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
no i czy się to komuś podoba czy nie to prezydent podpisał nowelizację

...skąd wiesz? serwisy nie podawały takiej informacji...
...a swoją drogą, wiedziałem co robię nie głosując na drób...
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #130 - Środa, 28.03.2007, 17:56:50 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "ro-dan"
serwisy nie podawały takiej informacji...


z serwisu radiowego  :hmm:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
ro-dan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: GÓRNY ŚLĄSK
Samochód: CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005

« Odpowiedz #131 - Środa, 28.03.2007, 18:16:00 - NIEPRZECZYTANA »

...faktycznie - teraz onet podał tą informację: http://wiadomosci.onet.pl/1510412,11,item.html
...ale jest tam jeszcze jedna ciekawa informacja:W tunelu dłuższym niż 500 metrów kierowca samochodu o wadze do 3,5 tony lub autobusu powinien utrzymywać co najmniej 50-metrowy dystans do poprzedzającego go samochodu. - przecież to kompletna bzdura  - na całej długości takiego tunelu będzie 10 samochodów - nonsens...
...teraz kierowcy będą musieli mieć w oczach dalmierze... :satan:
...a z kolei:Z nowelizacji wynika, że w tunelu podczas zatrzymania wynikającego z warunków lub przepisów ruchu drogowego, kierowca będzie obowiązany zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5 metrów...
...ciekawe jak będzie wyglądała jazda w korku w takim tunelu - 5 m, 50 m- a co pomiędzy?...
...kaczoland zafundował nam kolejny martwy przepis...
Zapisane

CORDOBA 6L COOL+ 1,4 16V BKY 2005
 :arrow: cool+ :ok:
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #132 - Środa, 28.03.2007, 18:20:16 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "ro-dan"
..teraz kierowcy będą musieli mieć w oczach dalmierze...


a co niestać  :chytry: ... od dawna wiadomo ze kierowcy mają najbardziej zasobne portfele do których rządzącym najłatwiej sięgać pod byle pretekstem  :hmm:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #133 - Środa, 28.03.2007, 18:33:05 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "ro-dan"

...skąd wiesz? serwisy nie podawały takiej informacji...



peter174 - ma wszędzie wtyki i teczki na każdego :szpieg:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

qbson
Gość



« Odpowiedz #134 - Środa, 28.03.2007, 18:45:55 - NIEPRZECZYTANA »

dla tych co nie lubią onetu :P

potwierdzenie informacji z gazeta.pl

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4021220.html
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Na światłach mijania przez cały rok..
Skocz do: