Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na światłach mijania przez cały rok..  (Przeczytany 97830 razy)
0 użytkowników i 14 Gości przegląda ten wątek.
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #60 - Niedziela, 18.02.2007, 00:51:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "vertor"
Ja jestem za modelem niemieckiem = autostrady bez limitu :]

Popieram ale nie tylko to unich jest fajne  ;-)
Ogolnie ich prawo jest bardziej zorganizowane...
Tam tylko jezdzic, nie umierac  :satan:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
the_ozyrys Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Toyota RAV4

« Odpowiedz #61 - Niedziela, 18.02.2007, 02:07:49 - NIEPRZECZYTANA »

I ludzie są lepsi, umieją się zachować na drodze, kultura jazdy
i dużo zdrowego rozsądku... Nie ma tyle chamów drogowych co
u nas...
Zapisane
Doosia Kobieta
Zgaga
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: już nie :( Ibiza '01, 1.4 MPI/ teraz:Toyota Avensis '05, 2.0

« Odpowiedz #62 - Niedziela, 18.02.2007, 02:33:43 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "the_ozyrys"
Nie ma tyle chamów drogowych co
u nas...


A tego niestety już przepisy nieuregulują :neutral:

<<Koalicja na rzecz jazdy na światłach przez cały rok>>
Zapisane

Szukam ósmego koloru tęczy Tosia
e.jacek Mężczyzna
...teeen-tego...
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Częstochowa
Samochód: Ibiza 6K2 '00 1.9 AGP

« Odpowiedz #63 - Niedziela, 18.02.2007, 07:28:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
I ludzie są lepsi, umieją się zachować na drodze, kultura jazdy
i dużo zdrowego rozsądku... Nie ma tyle chamów drogowych co
u nas...
-nooo,normalnie z ust mi to wyjąłeś :rock: niewątpliwie wiele by to zmieniło :papa:
Zapisane

IBIZA ...A MRUCZY JAK PRAWDZIWA KOBIETA
-------------------------------------------------------
WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #64 - Niedziela, 18.02.2007, 09:04:38 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "dziadek"
Cytat: "vertor"
a takich lezacych policjantow jakich na tony w krakowie tam tez prawie nie uswiadczysz

na drogach nie, ale na osiedlowych uliczkach są i to nie mało, a zauważ jak się jeździ na parkingah przed marketami - każdy respektuje pierwszeństwo tego z prawej, a u nas?
Autostrady jak najbardziej trzypasmowe, a nie dwu i się ciężarówy wyprzedzają kilometrami, i wtedy "no limit" będzie bezpieczne.
Chyba odbiegliśmy od tematu :mikolaj:


W stuttgarcie gdzie bylem to takich policjantow na kampusie i osiedlu gdzie mieszkalem nie znalazlem(ani jednego)
Jesli chodzi o kulture to oni nie tylko przed supermarketami tak jezdza tylko wszedzie. W miescie tez jezdza zgodnie z przepisami ale i tak jakos bardziej dynamicznie niz u nas.
Jesli chodzi o autostrady to np autostrada do Norymbergii jest 2 pasmowa a spokojnie sie na niej cisnie 140+(brak ograniczen)
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #65 - Niedziela, 18.02.2007, 12:04:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "dziadek"
a to pasy przez co ludzie giną w palących się samochodach

Niestety dużo więcej ludzi ginie przez nie zapięte pasy np. uderzając głową w przednią szybę.
Cytat: "dziadek"
a to abs-y co wydłużają drogę hamowania, głupich esp nie wspomnę

Bo jazdy z ABS-em trzeba się nauczyć. Ja, gdyby nie ABS, jeździłbym na wózku a nie Seacikiem.
Cytat: "dziadek"
a to że 0,5 promila co mnie nie szkodzi, może kobitkom bo maja słabszą głowę

Zawartość alko we krwi to nie ilość wypitego piwa, tylko stosunek tej ilości do masy ciała itd. Słaba głowa nie ma nic do tego.
Zapisane
dziadek
Gość



« Odpowiedz #66 - Niedziela, 18.02.2007, 12:21:10 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki aboz za wyjaśnienia, ale moje uwagi były ironiczne :mrgreen:  co oznacza, że się sam z nimi nie bardzo zgadzam :satan:

Ja vertor pisząc o niemczech mam na myśli Duseldorf i okolice(Koln), bo tam  kilka razy byłem; osiedlowych leżących polcjantów są nawet trzy rodzaje: półwałki, wysepki z kostki długosci ok 4m i non stop zakręty a można było zrobić prostą.

A autostrady dwupasmowe będą bezpieczne jeśli tylko będzie kultura na drodze, żeby nie było takich sytuacji, że lecisz ponad 200 zbliżasz się do ciężarówy a ona myk kierunek w lewo i będzie wyprzedzała drugą a Ty sprawdzasz hamulce od 200 do 80 :mikolaj:
Zapisane
webi Kobieta
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #67 - Niedziela, 18.02.2007, 17:30:50 - NIEPRZECZYTANA »

Tak pięknie piszecie Państwo o naszych zachodnich sąsiadach. Ale ilu z was przestrzega 50 w terenie zabudowanym, a jak na naszej autostradzie jest ograniczenie do 70 to ilu tą prędkość utrzymuje.
 Czy zatrzymujecie się przed przejściem widząc zbliżającego się pieszego?

 :test: W Polsce nie, ale będąc w Niemczech już tak

Cytat: "the_ozyrys"
I ludzie są lepsi,

Nie są lepsi tylko bardziej karni

Cytat: "the_ozyrys"
umieją się zachować na drodze, kultura jazdy i dużo zdrowego rozsądku...

Z tym się jak najbardziej zgodzę tylko ile trwa ich nauka jazdy i jak wygląda program nauczania.

Cytat: "the_ozyrys"
Nie ma tyle chamów drogowych

Tak, ale to tez sprawa karności, prawo u nich jest surowe i o wiele sprawniej egzekwowane.
U nas sprawca śmiertelnego wypadku (nadmierna prędkość) nic nie odsiedzi i nie traci prawa jazdy. To paranoja.
Osobiście spotkałem się z wrogim zachowaniem, głównie na terenie byłego DDR, ale wtedy jeszcze miałem czarne tablice i to rzucało się w oczy.

Leżących policjantów jest dużo i ich wykonanie nie odbiega od naszych tylko są łagodniejsze na wjeździe chodź wyższe. A u nas jak popadnie. Jak ktoś chce to i tak przelatuje. Poza tym ograniczenie (np. 20km/h) obowiązuje nie tylko na policjancie.

Rozwiązania, które mnie osobiście bardzo się spodobały wGB, to zamiast ograniczenia prędkości zbudować co kilkaset metrów małe rondo. Bardzo skuteczne. Tak jak w Niemczech przewężenie w kształcie zera, tzn. taka wysepka, której objechanie powyżej 60 jest dość trudne a krawężniki wysokie. A także i ukryte fotoradary i kamery reagujące na przejechanie na czerwonym.

Oczywiście w Polsce nie ma na to pieniędzy, ale kazać ludziom jeździć na światłach cały rok jest prawie za darmo, więc się wykazują.
Dlaczego w Niemczech czy Austrii Francji Wielkiej Brytanii nie trzeba czyżby tamtejsze rządy nie dbały o obywateli?
Zapisane

Nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu,
nie dajcie się zwariować!
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #68 - Niedziela, 18.02.2007, 19:13:59 - NIEPRZECZYTANA »

Pomysł dobry. Zazwyczaj staram się jeździć cały rok na światłach ( w okresie braku obowiązku jazdy na światłach nie używam ich po mieście ). Dużo taka jazda daje po za terenem zabudowanym. Można określić prędkość nadjeżdżającego pojazdu z przeciwka co daje Nam możliwość oszacować wiele manewrów na drodze.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #69 - Niedziela, 18.02.2007, 20:04:21 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "webi"

Dlaczego w Niemczech czy Austrii Francji Wielkiej Brytanii nie trzeba czyżby tamtejsze rządy nie dbały o obywateli?


Na takiej samej zasadzie można zapytać dlaczego w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Chorwacji każą jeździć cały rok na światłach, a u nas nie? Poza tym w Niemczech, Czechach, na Słowacji, czy w Austrii i tak wszyscy jeżdżą na światłach mijania przez cały rok - przynajmniej tak ja widziałem.

Moim zdaniem nie jest to złe (ale niektórzy mogą to odbierać jako pozorne dbanie o nasze zdrowie - zamiast np. budowania dróg). Nie zaszkodzi, a może pomoże ;)
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
xROnx
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Zielona Góra

« Odpowiedz #70 - Niedziela, 18.02.2007, 20:13:56 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "vertor"
Ja jestem za modelem niemieckiem = autostrady bez limitu :]

...tylko zebysmy mieli takie prawdzie autostrady to bylo by ok i zeby ilosciowo tez bylo ok. a nie ze teraz niby je masz i jesli juz jestes na niej to musisz placic a auto zanim sie rozpedzi i pocieszysz sie ze jedziesz "autostrada" to musisz juz hamowac bo sie ona konczy.
a co do swiatel to ja jestem na nie. glupota totalna a te dupki w sejmie to juz jak cos wymysla to nic tylko pojechac do nich i narąbać kijem bejzbolowym z kolcami po łbie i jeszcze polamac nogi i rece w kazda mozliwa strone.
a poza tym to firmy produkujace akumulatory, zarowki juz zacieraja rece.... tylko ze to MY jak zwykle musimy za to placic bo te dupki z rzadu to maja to w dupie.przepraszam za wulgaryzmy ale musialem t oz siebie wyrzucic.jesli kogos urazilem(za wyjatkiem rzadzacych)to przepraszam.
Zapisane

Seat Ibiza '94 1.3 CL i ciagle rosnie:)
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #71 - Niedziela, 18.02.2007, 20:19:10 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "heartless"


Na takiej samej zasadzie można zapytać dlaczego w Norwegii, Szwecji, Finlandii

w krajach skandynawskich chciał nie chciał każdy i tak często śmiga na światłach, ze względu na to że tam warunki zarówno pogodowe jak i ukształtowania terenu powodują że dla własnego i czyjegos bezpieczeństwa lepiej jest mieć je włączone.. mało tego 50% ludności oprócz zwykłych halogenów posiada zestaw oświetleniowy HELA :) i wygladają jak na RSMŚ.. i mnie sie to podoba ;)
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #72 - Niedziela, 18.02.2007, 20:36:04 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "xROnx"
a poza tym to firmy produkujace akumulatory, zarowki juz zacieraja rece....
W innych krajach nikt tak nie narzeka jak polacy. Jak mowa o bezpieczeństwie to nie ma dyskusji. Poza tym zamiast płakać na stan dróg póki co dostosujmy sposób jazdy do ich stanu, a wypadków będzie o wiele mniej.
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #73 - Niedziela, 18.02.2007, 20:43:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "uszek"
Bo wiekszosc nie ma zielonego pojecia o jezdzie ale zapłaci za prawko i jakos sobie tam wolno jezdzi


no nie generalizuj ze większośc tak postepuje  :pala: ...
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
Shizo
Gość



« Odpowiedz #74 - Niedziela, 18.02.2007, 22:07:30 - NIEPRZECZYTANA »

Zużycie paliwa przez użycie świateł niech wzrośnie powiedzmy o 0,1l/100km Przeciętny kierowca robi rocznie 10-20kkm czyli 10-20l PB95 = 38-76zł/rok.  W Polsce jeździ około 12mln aut, więc (38-76)x12.000.000= 456.000.000-912.000.000zł. Niestety nie wiem ile % z 3.80zł za litr paliwa trafia do budżetu Państwa ale przyjmijmy że to będzie tylko jakieś 20%. Wynika z tego że 20% z (456-912mln zł) to jakieś 91-182mln!!! Tyle kasy zyska organ ustawowy który troszczy się o "nasze bezpieczeństwo na drodze" :mrgreen:
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Na światłach mijania przez cały rok..
Skocz do: