Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na światłach mijania przez cały rok..  (Przeczytany 97870 razy)
0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.
webi Kobieta
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #45 - Piątek, 16.02.2007, 23:58:24 - NIEPRZECZYTANA »

Ten przepis to taka sama bzdura jak rozsiewanie źle wykonanych „leżących policjantów” gdzie popadnie.
Ten przepis nic nie poprawi, jakoś na zachodzie większą wagę przywiązuje się do prędkości niż do świateł.
Wystarczy analizować statystyki i eliminować przyczyny największej liczby wypadków.
Jak dla mnie to: prędkość, chore ambicje, pijaństwo, stan dróg, stan ogumienia, i wiele, wiele innych przed brakiem świateł przy dobrej widoczności.
Temat źle ustawionych świateł i jazdy na halogenach przy dobrych warunkach już poruszaliście, więc chyba wyczerpany.
Zapisane

Nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu,
nie dajcie się zwariować!
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #46 - Sobota, 17.02.2007, 00:00:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "raby"
Cytat: "uszek"
ale generalnie to policja powinna sie wziac za takich co zapalaja swiatła niepotrzebnie i to ostro
moim zdaniem policja tez ale nalezy zaczac od uczenia co wolno a co nie wolno, jak male dzieci  :los:


Od uczenia policjantow pozniej kierowców:D heh i prawko powinno byc od 21 lat albo tak jak chca wprowadzic jazde z jakims listkiem czy cus, poza tym co jakis czas jakies testy i lekcje doszkalajace 2 pierwszym roku po zdaniu prawa jazdy i mysle ze jakby kazdy znał choc kodeks drogowy w połowie to byłoby duzo lepiej choc wam powiem Panowie ze znam kodeks na pamiec ale jezdze szybko bardzo moja dziewczyna juz sie przyzwyczaila ale siostra jak wie ze ma jechac ze mna to ja serce boli no ale odpukac jeszcze nikomu krzywdy nie zrobilem i niczemu
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #47 - Sobota, 17.02.2007, 00:42:59 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "uszek"
prawko powinno byc od 21 lat

z tym sie nie zgodze! sam zrobiłem prawko 6lat temu mając lat 17 i jakoś nie czuje i nie czułem bym stanowił większe zagrożenie niż np 65letni emeryt za kierwonicą swojego równie mercedesa który jest wyprowadzany z garażu w niedziele o 11 i chowany o 13 jak wróci z kościoła do następnej niedzieli :/...  fakt to prawda ze najwiecej wypadków powodują młodzi kierowcy do 21 roku życia, co jest spowodwane brawurą i brakiem doświadczenia za kółkiem.. ale myśle że przesuwając wiek pozwalający na posiadanie prawka przesuwasz tym samym wyżej opisaną grupe kierowców którzy bedą popełniali wykroczenia w wieku 21 a nie 17 lat.. także bez sesnu, wg mnie mozna by pomyslec raczej o przepisie który przez pierwszy rok upowaznia do jazdy z osobą "nadzorującą" która posiada prawko minimum 3lata.. a co do świateł to wydaje mi się ze właśnie młodzi kierowcy chętniej dostosują się do tego wymogu bo obecnie na kursach kładzie się na to spory nacisk i wpaja iz jestes lepiej widoczny na drodze będąc oświetlonym
Zapisane
webi Kobieta
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #48 - Sobota, 17.02.2007, 01:59:49 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "uszek"
lekcje doszkalajace 2 pierwszym roku po zdaniu prawa jazdy


Znajomość kodeksu nie przekłada się na sprawność czy bezpieczeństwo jazdy, do wypadków doprowadza brawura, wygórowane ambicje i traktowanie drogi jak prywatne pastwisko

 
Cytat: "kacperix"
przesuwając wiek pozwalający na posiadanie prawka przesuwasz tym samym wyżej opisaną grupe kierowców którzy bedą popełniali wykroczenia w wieku 21 a nie 17 lat..

Dokładnie tak nie ma, co piętnować młodych kierowców, bo większość z nich lepiej zna kodeks ( są na bieżąco )  tylko brak im doświadczenia.
Mówi się o ograniczeniu prędkości no tak, ale nie w zależności od wieku tylko od stażu za kierownicą.
Zamiast jakiegoś listka można przykleić L, bo to jest zrozumiałe w całej europie a tak ktoś pomyśli ze to leśnik alb z partii zielonych
Zapisane

Nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu,
nie dajcie się zwariować!
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #49 - Sobota, 17.02.2007, 08:26:18 - NIEPRZECZYTANA »

zgadzam sie z kacperix,  powinno nałozyc sie nacisk na pilnowanie młodych kierowców jak i na kierowców powyzej 50 lat i wydaje mi sie ze obowiazkowo powinny bc badania lekasrkie dosc rzetelne i psychologiczne co kilka lat nie tak jak teraz jest ze wcale tego nie ma np  ja mam prawo jazdy wydane na czas nieokreslony i nie musze nic sprawdzac co dla mnie jest głupota bo jak strace wzrok to moge dalej jezdzic, bez sensu. Badania psychologiczne i cos takiego czy kierowca ma predyspozycje na kierowanie autem. Bo wiekszosc nie ma zielonego pojecia o jezdzie ale zapłaci za prawko i jakos sobie tam wolno jezdzi a bo on jedzie wolno to nikomu nic nie zrobi, GŁUPOTA! Dalej idac trzeba zmienic organizacje egzaminowania i wykluczyc możliwosc zakupu prawa jazdy. Zdawac do oporu i po 3 egzaminach oblanych conajmniej 10 godzin doszkalajacych i tak na nastepne 3 oblane znów itd. Generalnie wypadki powoduja kierowcy albo bardzo niepewni i nie umiejetni albo bardzo pewni siebie i nieumiejetni. I jestes tez za tym zeby było kilka godzin kursu jazdy po sniegu lodzie i nauki zacowania sie pojazdu. Moj brat uczył sie w lecie i nie ma zielonego pojecia co i jak kreci kierownica albo nie w ta strone co trzeba albo z jednej na druga a moze sie uda(prawko ma od maja tamtego roku)

b]webi[/b],
A znajomowsc kodeksu duzo poprawia bezpieczenstwo jazdy w niektorych sytuacjach bardzo. Chyba jak wiesz co robisz i jak trzeba to zrobic to jestes bezpieczniejszy niz nie wiesz i sie domyslasz czy Ty dobrze jedziesz czy ktos
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
SMERU
Gość



« Odpowiedz #50 - Sobota, 17.02.2007, 10:31:29 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "uszek"
jazde z jakims listkiem
- ja kupiłem swój samochód 6 lat po zrobieniu prawka, a tak jeździłem samochodami rodziny i firmy ojca. Gdzie miałbym przyklejać ten liść?  :chytry:  Odnośnie świateł to zacznijmy od siebie, wrzuciłem kiedyś instrukcję jak ustawić. Ja sobie ustawiłem. Jak ktoś mnie oświetla a jedzie z przodu to wrzucam długie, jak jedzie z tyłu to przeciwmgielne. Co do tego że to poprawi znacznie bezpieczeństwo to wiem że nie, ale może jednak trochę bo imbecyle wyrobią sobie odruch włączania i nawet o tym nie wiedząc włączą je w nocy  :pala:  Moim zdaniem około 20% ludzi nie potrafi używać świateł. Najbardziej poprawiłoby się bezpieczeństwo gdyby były drogi a nie ich imitacje.
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #51 - Sobota, 17.02.2007, 18:01:03 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "raby"
ale mnie irytuje jak ladny dzien sloneczko swieci a tu debil paluje przez miasto na drogowych


dlaczego ty wszystko sprowadzasz do skrajnych przypadków  :hmm:

Cytat: "uszek"
po drugie spalanie moze i wzrosnie ale nikt z nas tego nie zauwazy


spalanie ze swiatłami czy bez - róznica niewielka w granicach 0,1l/100 czyli mało dokuczliwe dla portfela

Cytat: "vertor"
ehh to ja specjalnie od jutra jezdze na drogowych i przeciwmgielnych, bede wyraznie widoczny z kazdej strony


zamontuj jeszcze obrysówki ... jak naczepa TIR-a ...  :ok:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #52 - Sobota, 17.02.2007, 18:09:26 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "peter174"
dlaczego ty wszystko sprowadzasz do skrajnych przypadków  
bo skrajnosci sie zwiekasza, a przepis to i tak glupota  :los:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #53 - Sobota, 17.02.2007, 18:15:48 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "raby"
a przepis to i tak glupota


twoje zdanie ... moje jest odmienne  :hmm:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
dziadek
Gość



« Odpowiedz #54 - Sobota, 17.02.2007, 18:57:34 - NIEPRZECZYTANA »

Te ludzie (rząd /producenci samochodów, itp) to komplikują nam życie:

a to pasy przez co ludzie giną w palących się samochodach :ny:
a to abs-y co wydłużają drogę hamowania, głupich esp nie wspomnę :ny:
a to że 0,5 promila co mnie nie szkodzi, może kobitkom bo maja słabszą głowę :ny:
a to teraz światła co nas będą w dzień oślepiać (to już lepiej w nocy spotkać się z takim bez świateł bo mamy oczy jak piloci myśliwców) :ny:
nie wspomnę o bzdurnych ograniczeniach prędkości ci się nie da przestrzegać :ny:

Naprawdę nikt nie widzi ile rocznie nas ginie w wypadkach i że nie patrząc na Portugalię i Łotwę jesteśmy "najlepsi" w Europie,
Tak wiem stan dróg jest tragiczny. Od jutra się tego nie zmieni, ale coś zawsze da się poprawić od zaraz np. przepisy na wzór szwedzkich jak te o światłach i może obowiązek opon-zimówek, więcej policji co bada trzeżwośc, kamery na tych co na czerwonych przejezdżają ?
:satan:  :satan:  :satan:  :satan:  :satan:  :satan: :satan:  :satan:  :satan:  :satan:
Zapisane
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #55 - Sobota, 17.02.2007, 20:02:06 - NIEPRZECZYTANA »

dziadek to moze od razu zalozmy chipa pod skore z GPS podsluchem i innymi metodami inwigilacji. Bedziemy zyc w swiecie apokaliptycznym/policyjnym jak to juz niejeden tworca filmowy z taka wyobraznia wymyslil.
Nikt mi nie wmowi ze daloby sie normalnie zyc w takich warunkach a o naduzywaniu wladzy przez policje juz nie wspomne (i tak ich glupote juz widac np w poscie o wymuszeniu mandatu zalozonym przez pole)
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
dziadek
Gość



« Odpowiedz #56 - Sobota, 17.02.2007, 20:10:17 - NIEPRZECZYTANA »

No cóż vertor, Polska to dziwny kraj,
Chcielibysmy żyć fajnie, bezpiecznie, na luzie jak na zachodzie, ale najlepiej byłoby to osiągać zachowując się jak dzikie ruskie, co im wszystko wolno.
P.S. też uważam, że metody policji typu Szwajacaria  z koszami na śmieci z zamontowanymi radarami to przegięcie, ale można się wzorować na innych bardziej cywilizowanych, żeby i u nas było normalniej.
Ja jestem za światłami przez cały rok!!!!! :papa:
Zapisane
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #57 - Sobota, 17.02.2007, 21:42:16 - NIEPRZECZYTANA »

Ja jestem za modelem niemieckiem = autostrady bez limitu :]
I ogolnie wiele tam mozna a takich lezacych policjantow jakich na tony w krakowie tam tez prawie nie uswiadczysz
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
Tominator
Gość



« Odpowiedz #58 - Sobota, 17.02.2007, 22:36:27 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
Ja jestem za modelem niemieckiem = autostrady bez limitu :]

Ja też :satan:
Zapisane
dziadek
Gość



« Odpowiedz #59 - Sobota, 17.02.2007, 23:39:25 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "vertor"
a takich lezacych policjantow jakich na tony w krakowie tam tez prawie nie uswiadczysz

na drogach nie, ale na osiedlowych uliczkach są i to nie mało, a zauważ jak się jeździ na parkingah przed marketami - każdy respektuje pierwszeństwo tego z prawej, a u nas?
Autostrady jak najbardziej trzypasmowe, a nie dwu i się ciężarówy wyprzedzają kilometrami, i wtedy "no limit" będzie bezpieczne.
Chyba odbiegliśmy od tematu :mikolaj:
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Na światłach mijania przez cały rok..
Skocz do: