Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na światłach mijania przez cały rok..  (Przeczytany 97756 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
prodrive
Gość



« Odpowiedz #15 - Piątek, 16.02.2007, 14:28:39 - NIEPRZECZYTANA »

Ja i tak cały rok na światłach śmigam :)
tłumaczenie ze akumulator szybciej wysiądzie albo żarówki trzeba będzie częściej wymieniać jest lekko śmieszny ... jeśli nie stać cie na żarówki nie stać cie na samochód więc go sprzedaj :)
najgorsze jest to ze ludzie nie rozumieją że włączając światła stają się bezpieczniejsi bo są widoczni z większej odległości proponuje niedowiarkom w gorący letni dzień stanąć na trasie i porównać jak wygląda samochód ze światłami i jak bez w załamanych od ciepła falujących promieniach słońca .... powodzenia
odnośnie pieszych są niby gorzej widoczni jak pieszy jest debilem to mu nic nie pomoże latarke w rękę jak chodzi po ciemnej szosie poza miastem lub kamizelke odblaskową za 6 zł  trudno kupić i zabrać ze sobą ??
wiadmomo są skrajne przypadki ale o nich nie rozmawiamy :)
Zapisane
poulsen
Gość



« Odpowiedz #16 - Piątek, 16.02.2007, 14:41:57 - NIEPRZECZYTANA »

o boshe...teraz kozaki z włączonymi halogenami bedą jezdzić cały rok bo beda myśleć że tak jest dobrze..

swoja drogą to nie zły pomysł...jak sie człowiek przyzwyczai to nie będzie mandatów jesienią za to że sie zapomniało włączyć świateł..
 :pub:
Zapisane
havran Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Swarzędz - Kruszewnia
Samochód: VW Passat B5 FL 1.8T AWT, 2001

« Odpowiedz #17 - Piątek, 16.02.2007, 16:22:34 - NIEPRZECZYTANA »

ja tam jezdze na swiatlach mijania caly rok bo tak mnie nauczyl instruktor w szkole jazdy i juz mi takie przyzwyczajenie zostalo ze jak wsiadam do samochodu odpalam silnik i zapalam swiatla
Zapisane

... a po dodaniu gazu zmysłowy pomruk zamienia się w rasowy ryk!!!
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #18 - Piątek, 16.02.2007, 17:08:55 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Łukasz"
kolejny pomysl rzadu zeby wyciagac kase od kierowcow :satan:

To przez silne lobby producentów żarówek :mrgreen:
Zapisane
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Odpowiedz #19 - Piątek, 16.02.2007, 18:44:10 - NIEPRZECZYTANA »

Z tego co można zaobserwować powoli chcą wprowadzić dla kierowców takie same zasady jak w innych krajach UE.
Zapomnieli widocznie dodać że potrzebne jest dodatkowe wyposażenie auta w kompletną apteczkę ,kamizelkę odblaskową ,komplet żarówek zapasowych
i nie wiadomo co jeszcze- :niewiem:
-dwie kaczki dmuchane dla bezpieczeństwa :satan:
I proponuję jeszcze wymianę gaśnic na co najmniej 20kg :!:  :los:
Jak dbać o bezpieczeństwo to o wszystkich i wszystko :neutral:
Przejmują się o los kierowców :!: a co z drogami :?: to one są połową sukcesu dotarcia na miejsce :razz:
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #20 - Piątek, 16.02.2007, 18:55:57 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "prodrive"
Ja i tak cały rok na światłach śmigam  
tłumaczenie ze akumulator szybciej wysiądzie albo żarówki trzeba będzie częściej wymieniać jest lekko śmieszny ... jeśli nie stać cie na żarówki nie stać cie na samochód więc go sprzedaj  
najgorsze jest to ze ludzie nie rozumieją że włączając światła stają się bezpieczniejsi bo są widoczni z większej odległości proponuje niedowiarkom w gorący letni dzień stanąć na trasie i porównać jak wygląda samochód ze światłami i jak bez w załamanych od ciepła falujących promieniach słońca .... powodzenia
odnośnie pieszych są niby gorzej widoczni jak pieszy jest debilem to mu nic nie pomoże latarke w rękę jak chodzi po ciemnej szosie poza miastem lub kamizelke odblaskową za 6 zł trudno kupić i zabrać ze sobą ??
wiadmomo są skrajne przypadki ale o nich nie rozmawiamy


popieram rozmówcę w całej rozciągłości ... osobiście nie widze zadnego problemu w jeździe na światłach w ciągu całego roku ... tłumaczenie typu:  
Cytat: "raby"
1. Nik nie zadba o ustawienia swiatel w samochodzach. A do tego bedzie jazda na drogowych ...
2. Nie wszyscy beda i tak jezdzic na swaitlach, przyzwyczaimy sie ze z przeciwka jezeli cos jedzie to ma swiatla a jak nic nie swieci to nic nie jedzie i pedzimy a wtedy mozna sie niezle naciac

Cytat: "poulsen"
o boshe...teraz kozaki z włączonymi halogenami bedą jezdzić cały rok bo beda myśleć że tak jest dobrze..


jest dla mnie co najmniej smieszne i niepoważne ... jest to sprowadzanie problemu do poziomu 5-10% uzytkowników dróg ...
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
poulsen
Gość



« Odpowiedz #21 - Piątek, 16.02.2007, 21:02:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "peter174"

Cytat: "poulsen"
o boshe...teraz kozaki z włączonymi halogenami bedą jezdzić cały rok bo beda myśleć że tak jest dobrze..


jest dla mnie co najmniej smieszne i niepoważne ... jest to sprowadzanie problemu do poziomu 5-10% uzytkowników dróg ...


miało być śmiesznie:)
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #22 - Piątek, 16.02.2007, 21:26:14 - NIEPRZECZYTANA »

jak dla mnie bardzo dobrze ze sie bedzie ejzdzic z właczonymi mijania i tu fakt ze ktos ma złe ustawione swiatła to powoduje oslepianie jedynie w nocy nie w dzien
po drugie spalanie moze i wzrosnie ale nikt z nas tego nie zauwazy
po trzecie przepalanie zarówek, raz na rok jak ktos wymieni to nic sie nie stanie chco watpie zeby tak czesto trzebyaby było
po czwarte jest samochod lepiej widoczny
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #23 - Piątek, 16.02.2007, 21:45:24 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "uszek"
spalanie moze i wzrosnie ale nikt z nas tego nie zauwazy




W jednym z pierwszych wątków podałem linki do poprzedniego wątku i ankiety na podobne tematy. Gdzieś tam wyliczyłem ile paliwa +/- spala się więcej przy włączonych światłach mijania - polecam :D
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #24 - Piątek, 16.02.2007, 21:56:03 - NIEPRZECZYTANA »

zuzycie paliwa to bzdura. Nawet jak bedzie mi palil 0.1l/100 wiecej to mnie to nie martwi.
jednak wciaz nie zgadzam sie z tym ze to podnosi bezpieczenstwo.
Ogolnie wole w ladna pogode widziec samochod a nie byc mylony przez lampy, ale kazdy ma swoje zdanie na ten temat i nie bede sie sprzeczal ze zwolennikami jazdy na swiatlach bo sam na trasie przy wiekszym natezeniu czesto jezdze ze swiatlami by ludzie zjezdzali na prawy pas :]
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
Shizo
Gość



« Odpowiedz #25 - Piątek, 16.02.2007, 22:02:51 - NIEPRZECZYTANA »

a mi smutno z tego powodu ze się kończy pewna era kiedy mozna było podziwiać auta i tylko tyle, największa zaletą świateł jest to że my dobrze widzimy, a największą wadą świateł jest to że inni je mają włączone
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #26 - Piątek, 16.02.2007, 22:32:48 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "SMERU"
Jeszcze jak chodziłem do technikum to koleś z klasy rozbił furę bo w nocy podjechał do sklepu i jak wracał to "zapomniał" włączyć świateł. Widział bo w mieście były latarnie. Wyjechał za i nagle stracił widoczność. Wszyscy się z niego śmieli.
 :mrgreen:  dzisiaj godz. 18 Zamosc, staje na STOP a tu przedemna przemknela ciemna plama, nawet nie wiedzialem co to bylo  :eek:  no to kierunek i zanim. Kilka metrow dalej widze juz swiatla stop no czyli samochod  ;-) akurat bylo czerwone. Podjechalem obok potrze w prawo a tu blondyna w Renault Thalia (ciemny granat) patrze na nia ona zerknela na mnie i but pojechala. Przez miasto bez swiatel  :los:  niektorym to nawet w nocy jasno  :satan:

[ Dodano: 2007-02-16, 22:36 ]
Cytat: "peter174"
jest dla mnie co najmniej smieszne i niepoważne ...

Moze dla Ciebie ale mnie irytuje jak ladny dzien sloneczko swieci a tu debil paluje przez miasto na drogowych  :satan:  dzisiaj ok 15:30 tak mialem gosc za mna mercem jechal. Drazni to tak samo jak drogowe w nocy.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #27 - Piątek, 16.02.2007, 22:43:46 - NIEPRZECZYTANA »

vertor, nie będzie..z tego,co pamiętam, to wychodzi około 20ml/100km - kiepski argument ;)
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #28 - Piątek, 16.02.2007, 22:55:27 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "heartless"
vertor, nie będzie..z tego,co pamiętam, to wychodzi około 20ml/100km - kiepski argument ;)


jak juz mowilem - whatever :P

jest mi to obojetne.
Jakby mi przyszlo dodatkowo 1l to bym sie wkurzal a tak phi
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
pola
Gość



« Odpowiedz #29 - Piątek, 16.02.2007, 22:55:57 - NIEPRZECZYTANA »

moi drodzy teraz, nawet latem przy złej pogodzie powinny być światełka zapalone a pany kierowniki tego nie robią i naprawdę słabiutko ich widać a jeśli wejdzie nakaz by jeździć z włączonymi światełkami cały czas to chcąc nie chcęc będą musieli je włączyć.
jestem ZA!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Na światłach mijania przez cały rok..
Skocz do: