Strony: [1] 2 3 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Na światłach mijania przez cały rok..  (Przeczytany 97712 razy)
0 użytkowników i 19 Gości przegląda ten wątek.
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Piątek, 16.02.2007, 10:40:21 - NIEPRZECZYTANA »

>>>Kliknij<<<




P.S. Sorki, że założylem nowy temat, ale w starych mogłoby pozostać niezauważone, a moim zdaniem to ważna informacja...
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #1 - Piątek, 16.02.2007, 10:52:13 - NIEPRZECZYTANA »

Wedlug mnie to idioci, niech zadbaja o dobry stan drog i wypadkow bedzie mniej.
Latem przy dobrej pogodzie widac czysto i wyraznie na kilka km po kiego komu jeszcze swiatla ktorych za bardzo nie bedzie widac.
Jak ktos nie widzi to do okulisty zapraszam. Tak samo lekarze ktorzy dopuszczaja ludzi jako zdolnych do jazdy podczas gdy maja szkla grube jak dna od sloika.
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #2 - Piątek, 16.02.2007, 10:59:12 - NIEPRZECZYTANA »

vertor, będzie żywiołowa dyskusja - prezentujesz "wywrotowe" poglądy ;)

Moim zdaniem tak powinno być i już. W pełnym słońcu lepiej widać samochód z włączonymi światłami mijania jadący z przeciwka. Nie mówiąc już o zacienionych drogach itp. Dobry stan dróg oczywiście miałby wpływ na bezpieczeństwo - pewnie nawet większy, bo na światłach jeździ już sporo ludzi.
>>TUTAJ<< i >>TUTAJ<< masz inne wątki naten temat..
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
maciek
Gość



« Odpowiedz #3 - Piątek, 16.02.2007, 11:00:53 - NIEPRZECZYTANA »

ktoś mądry (jakiś okulista...)powiedział,że w słoneczny dzień oko ludzkie,w tym w
wypadku-kierowcy,widzi jadące auto z na przeciwka,ale nie dostrzeże idącej osoby.
poprawi się bezpieczeństwo wśród kierujących pojazdami,ale pieszym wcale nie!
Zapisane
the_ozyrys Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Toyota RAV4

« Odpowiedz #4 - Piątek, 16.02.2007, 11:09:11 - NIEPRZECZYTANA »

Podczas jazdy w pełnym słońcu należy założyć bryle przeciwsłoneczne...

Taki przepis to oczywisty idiotyzm, polegający na szukaniu przyczyn wypadków
gdzie indziej niż one faktycznie się znajdują, tzn. np. złe drogi, niedoszkolenie i
glupota kierowców... Osobę która nie widzi w dzien samochodów nalezy wysłać
na badania socjotechniczne albo okulistyczne, ponieważ ma w oczywisty sposób
obniżone postrzeganie...

A poza tym sądząc po tym ile osób ma ustawione swiatła mijania jak długie,
powiedziałbym że to może być wręcz szkodliwe...
Zapisane
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #5 - Piątek, 16.02.2007, 11:23:23 - NIEPRZECZYTANA »

Jak poprawi bezpieczenstwo to ze teraz przez caly rok bede widzial na ulicach idiotow z podniesionymi reflektorami tak ze oslepiaja mnie nie wazne czy jada z przodu czy z tylu i niejednokrotnie jeszcze wlaczone swiatla drogowe zamiast mijania.
To jest niebezpieczne ze ludzie jakos obchodza badania techniczne ktore wykazalyby ze swiatla sa zle ustawione, badz jak obciaza samochod to nikt ich nie poinformowal jak dziala to male pokretelko po lewej stronie kierownicy.
Pomijam juz ludzi ktorzy w zla pogode jada szarym autem bez swiatel(kiedys chcac wyprzedzac ciezarowke o malo sie nie wkomponowalem w takiego losia jadacego sprzeciwka - na szczescie na czas zauwazylem konture sposrod mas wody rzucanych przez ciezarowke i sie schowalem), a ostatnio w nocy na autostradzie gliwice-katowice mijalem kolesia (jechal calkiem prawym pasem) ktory po ciemku (po 20) jechal totalnie bez jakiegokolwiek oswietlenia pojazdu (a mial czarna bryczke). Takich zatrzymac i od razu najwyzszy wymiar kary, a potem sie dziwia ludzie ze jest duzo wypadkow.
Powiem wiecej jak jezdze po miescie zauwazylem dwa style zachowania pieszych.
Jak jade powoli, badz moja siostra to piesi wchodza doslownie przed sama maske ze ledwo da sie przed nimi zatrzymac, a jak jade dynamiczniej to jakos nie mam takich sytuacji.
Wiec gdzie jest ten czynnik poprawy bezpieczenstwa przy wolniejszej jezdzie??
To jest dokladnie to samo jak czynnik bezpieczenstwa ze swiatlami (osobiscie jakos lepiej idzie mi ocena czasu i odleglosci do auta przy ladnej pogodzie jak nie ma swiatel, niz gdy tych swiatel uzywa - poniewaz powoduje to wrazenie ze ten pojazd jest blizej)
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #6 - Piątek, 16.02.2007, 11:23:58 - NIEPRZECZYTANA »

Kolejny durny przepis. Niczego to nie zmieni...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #7 - Piątek, 16.02.2007, 11:25:08 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "the_ozyrys"

A poza tym sądząc po tym ile osób ma ustawione swiatła mijania jak długie,
powiedziałbym że to może być wręcz szkodliwe...


to jest na prawde kłopot szczególnie źle ustawione światła u SUV'ów, terenówek i innych autek z wyższym zawiasem..

ja w sumie jestem za tym żeby na światłach śmigać cały rok, sam tak robie (ale tylko w trasie).. nie wiem czy jazda na światłach w mieście cały rok to dobry pomysł, ale już chyba lepszy taki niż głupszy że np "poza terenem zabudowanym" przez cały rok bo wtedy to już by się robiła kompletna paranoja.. choć ja własnie tak staram się jedźić że jak wyjeżdzam z miasta w trase to obojętne czy lato czy zima, dzień czy noc światełka zawsza ON
Zapisane
corass
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Toledo II, 2000, ASV

« Odpowiedz #8 - Piątek, 16.02.2007, 11:38:48 - NIEPRZECZYTANA »

Jak juz wspolmiałem kiedys jestem za, ale pod warunkiem ze badania techniczne dotyczace stanu swiatel beda zetelne. Ja tylko raz w swojej karierze mialem badane swiatla na przegladzie technicznym. Teraz mam nadzieje ze to sie zmieni.. albo i nie :( Ludzie z tymi swoimi postojowkami w kolorach teczy tez srednio teraz beda miec. Jak to ktos powiedzial ludzie nie obnizaja swiatel, jezdza tak ze oslepiaja tych jadacych z naprzeciwka i tych za ktorymi jada. Oczywiscie nie pomysla ze zmiejszaja swoje bezpieczenstwo poprzez oslepianie...
Zapisane

Tominator
Gość



« Odpowiedz #9 - Piątek, 16.02.2007, 11:55:10 - NIEPRZECZYTANA »

Ja jestem za - na pewno poprawi to bezpieczeństwo na drogach zarówno moje jak i innych.
Zapisane
SMERU
Gość



« Odpowiedz #10 - Piątek, 16.02.2007, 11:56:01 - NIEPRZECZYTANA »

Ja jestem za włączonymi cały rok. Może w końcu niektórzy wyrobią sobie nawyk: wsiadam, odpalam, włączam światła. Bo naprawdę sporo osób jeździ bez świateł. Takie przypadki jak vertor opisał też miałem i ja bym zabierał prawko takim. Jeszcze jak chodziłem do technikum to koleś z klasy rozbił furę bo w nocy podjechał do sklepu i jak wracał to "zapomniał" włączyć świateł. Widział bo w mieście były latarnie. Wyjechał za i nagle stracił widoczność. Wszyscy się z niego śmieli.
Zapisane
Łukasz
Gość



« Odpowiedz #11 - Piątek, 16.02.2007, 12:10:50 - NIEPRZECZYTANA »

kolejny pomysl rzadu zeby wyciagac kase od kierowcow :satan:
Zapisane
kamicaze Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Jawor (zDolny Ślask)
Samochód: Seat Ibiza '94 1,6 ABU + lpg

« Odpowiedz #12 - Piątek, 16.02.2007, 12:25:03 - NIEPRZECZYTANA »

Będzie lepiej dziury widać. heheheehehe hihihihihihihihi
Zapisane

..:: kamicaze ::..
ibiza '94 1,6 ABU + lpg
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #13 - Piątek, 16.02.2007, 13:58:35 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Łukasz"
kolejny pomysl rzadu zeby wyciagac kase od kierowcow  

Dokladnie. Newet jezeli to teoretycznie ma poprawic bezpieczenstwo zrobi sie odwrotnie.
1. Nik nie zadba o ustawienia swiatel w samochodzach. A do tego bedzie jazda na drogowych co i teraz widac. Osobiscie wole jak ktos jedzie bez swiatel niz jak sa zle ustawione lub drogowe wlaczone.
2. Nie wszyscy beda i tak jezdzic na swaitlach, przyzwyczaimy sie ze z przeciwka jezeli cos jedzie to ma swiatla a jak nic nie swieci to nic nie jedzie i pedzimy a wtedy mozna sie niezle naciac  :satan:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Tominator
Gość



« Odpowiedz #14 - Piątek, 16.02.2007, 14:27:18 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
Dokladnie. Newet jezeli to teoretycznie ma poprawic bezpieczenstwo zrobi sie odwrotnie.
1. Nik nie zadba o ustawienia swiatel w samochodzach. A do tego bedzie jazda na drogowych co i teraz widac. Osobiscie wole jak ktos jedzie bez swiatel niz jak sa zle ustawione lub drogowe wlaczone.
2. Nie wszyscy beda i tak jezdzic na swaitlach, przyzwyczaimy sie ze z przeciwka jezeli cos jedzie to ma swiatla a jak nic nie swieci to nic nie jedzie i pedzimy a wtedy mozna sie niezle naciac  


raby raczej mało sensu jest w tym co napisałeś :mrgreen:
1.przeszkadza Ci jak ktoś jedzie na światłach  w dzień? przecież to totalna bzdura, w dzień tyle światła wpada do oka że czy ktośjedzie na długich, halogenach czy mijania nie zrobi Twojemu oku żadnej róznicy.
2.wszyscy będą tak jeździć a jak nie to szybko policja ludzi do tego przyzwyczaji,argument że sienatniesz na coś w dzień też jest grubymi nićmi szyty :?

[ Dodano: 2007-02-16, 14:27 ]
Cytuj
Dokladnie. Newet jezeli to teoretycznie ma poprawic bezpieczenstwo zrobi sie odwrotnie.
1. Nik nie zadba o ustawienia swiatel w samochodzach. A do tego bedzie jazda na drogowych co i teraz widac. Osobiscie wole jak ktos jedzie bez swiatel niz jak sa zle ustawione lub drogowe wlaczone.
2. Nie wszyscy beda i tak jezdzic na swaitlach, przyzwyczaimy sie ze z przeciwka jezeli cos jedzie to ma swiatla a jak nic nie swieci to nic nie jedzie i pedzimy a wtedy mozna sie niezle naciac  


raby raczej mało sensu jest w tym co napisałeś :mrgreen:
1.przeszkadza Ci jak ktoś jedzie na światłach  w dzień? przecież to totalna bzdura, w dzień tyle światła wpada do oka że czy ktoś jedzie na długich, halogenach czy mijania nie zrobi Twojemu oku żadnej róznicy.
2.wszyscy będą tak jeździć a jak nie to szybko policja ludzi do tego przyzwyczaji,argument że sienatniesz na coś w dzień też jest grubymi nićmi szyty :?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Na światłach mijania przez cały rok..
Skocz do: