+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Tarcze i klocki
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarcze i klocki  (Przeczytany 403574 razy)
0 użytkowników i 30 Gości przegląda ten wątek.
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #255 - Piątek, 20.02.2009, 14:45:44 - NIEPRZECZYTANA »

A są :eye:
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #256 - Piątek, 20.02.2009, 14:57:00 - NIEPRZECZYTANA »

A one klockow za szybko nie zjadaj ? bo slyszalem wlasnie, ze klocek szybko leci przy nacinanej tarczy.
Zapisane
LCQ Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z tłoka koło zaworów
Samochód: Audi S4 V6 Biturbo -OOOO->

« Odpowiedz #257 - Piątek, 20.02.2009, 15:19:24 - NIEPRZECZYTANA »

nie bierz Brembo nieźle biją o wiele szybciej niż ATE, dobrego Brembo to ORO, Zimmery są ok ale tylko gładkie, i nad takim zestawienem możesz pomysleć, nawierty szybko pękają, bardzo sie wyginają itd
Zapisane

Ibiza sprzedana :) www.seat-ibiza.pl<br /><br />Audi S4 Biturbo+<br /><br />http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=10373.0
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #258 - Piątek, 20.02.2009, 16:46:16 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: LCQ
nie bierz Brembo nieźle biją o wiele szybciej niż ATE
Zwykłe Brembo owszem, łatwo się krzywią i pompują, ale Maxy są o wiele  wytrzymalsze, szczególnie w rozmiarze 280mm, to nie tak łatwo je przegrzać.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
LCQ Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z tłoka koło zaworów
Samochód: Audi S4 V6 Biturbo -OOOO->

« Odpowiedz #259 - Piątek, 20.02.2009, 20:36:42 - NIEPRZECZYTANA »

taa jesli sie jeździ na ferodo premier, ale nie na DSach, ale wiem jedno opinie są jak dziura w d****, każdy ma swoją  ;)

pozdrawiam
Zapisane

Ibiza sprzedana :) www.seat-ibiza.pl<br /><br />Audi S4 Biturbo+<br /><br />http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=10373.0
kedar Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Dolnośląskie
Samochód: Ibiza 1.9 TDI

« Odpowiedz #260 - Niedziela, 22.02.2009, 21:49:34 - NIEPRZECZYTANA »

Zgadzam sie z tym ze ile ludzi to tyle opini, a nie zgadzam sie z tymi opiniami ze te to nie dobre, ze wzgledu ze kilka miesiecy wczesiniej zamowilem trzy komplety tarcz nawiercanych do ibi w firmie ktora robi tarcze na zamowienie i do tego trzy komplety klockow EBC i do czego zmiezam, ja i moi koledzy zamontowalismy mniej wiecej w tym samym czasie. Kazdy powoli docieral heble zeby sie nic z nimi nie stalo, a jednak umnie po ok 2000km niestety pokrzywily >:( bez jakes konkretnej sytuacji, a u kumpli nie i nikt jakos szczegulnie nie dozynal ani nie jezdzil zeby sie nic nie stalo. Wiec nie powiem ze to co zamuwilem jest do d**y z tego powodu bo jest 2 do 1, poprostu trafil mi sie gniot ktory trzeba wymienic na nowy, a ten zareklamowac, tak samo uwazam z reszta tarcz ze moga nam sie trafic gnioty tak jak ze wszystkim, a z tego powodu nie  dysfalifikuje sie rzeczy ani firmy, a zarazem zeby miec opinie nie do podwazenia to moim skromnym zdaniem trzeba doswiadczyc przynajmniej trzech roznych firm np; brembo, ate itp na tym samym aucie zeby miec porownanie hamowania tej samej masy pojazdu, dopiero wtedy opinia bedzie wiarygodna
Zapisane

IBI XXXPS XXXNM
LCQ Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z tłoka koło zaworów
Samochód: Audi S4 V6 Biturbo -OOOO->

« Odpowiedz #261 - Poniedziałek, 23.02.2009, 00:04:50 - NIEPRZECZYTANA »

dobrze kolego prawisz  ;D , ja opinie znam od osób które mają je w różnych autach, moi znajomi mają sklepy z częściami, i nieraz wymieniamy poglądy na temat różnych gratów, dlatego też moje oponie nie są oparte tylko na seatach a również innych markach, ale prawda jest taka, że jedna tarcza może byc ok druga nawet w tym samym modelu, może się pokrzywić........itd mała loteria.....  :) 

pozdrawiam
Zapisane

Ibiza sprzedana :) www.seat-ibiza.pl<br /><br />Audi S4 Biturbo+<br /><br />http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=10373.0
juri Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Ibiza '01 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #262 - Środa, 25.02.2009, 01:46:58 - NIEPRZECZYTANA »

witam,panowie szybkie pytanie,firma "jurid" co wam to mówi?wymiana klocków i tarcz zbliza się i zastanawiam sie co założyć.W tej chwili mam na aucie klocki właśnie jurid i tarcze niby sygnowane przez vw wiec podejrzewam że to mogą być ate,taka kombinacja była zamontowana od czasu przejęcia auta przezemnie.
chodzą mi po głowie takie konfiguracje tarcza klocek przód:
-tarcza ate klocek jurid
-tarcza lucas/trw klocek jurid
-tarcza lucas/trw klocek ate
-kpl. lucas/trw
co polecacie biorąc pod uwage że hamulców nie oszczędzam i chciałbym zapomnieć o efkcie tzw. puchnięcia hamulców,z którym ostanio mam bardzo czesto do czynienia po nawt jednym intensywnym hamowaniu z dość dużej prędkości.
Dodam że wymieniam również płyn hamulcowy i tu kolejne pytanie co wlać?
auto to ibiza 1,9 tdi 110 KM 2001 rok (tarcza 280mm)
 
Zapisane
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #263 - Środa, 25.02.2009, 08:24:27 - NIEPRZECZYTANA »

Zeby nie puchly to trzeba przewody w stlowym oplocie.
Zapisane
Zyga4don Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: SHARAN 1.8 T

« Odpowiedz #264 - Środa, 25.02.2009, 08:38:57 - NIEPRZECZYTANA »

Zeby nie puchly to trzeba przewody w stlowym oplocie.
ale Juri miał na myśli chyba klocki
Zapisane

<table><tr><td align="center"><iframe border="0" framespacing="0" src="http://dodatki.net/pliki/licznik_do.php?obraz=59&r=2011&m=5&d=21&tekst=ZLOT IKS" frameborder="no" height="50" scrolling="no" width="100"></iframe></td></tr><tr><td align="center"><a href=\"http://dodatki.net\">Dodatki na bloga</a></td></tr></table>
nicram Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Cordoba '00 1.6 ALM

« Odpowiedz #265 - Środa, 25.02.2009, 09:12:24 - NIEPRZECZYTANA »

Ja zamontowalem u siebie tarcze ATE powerdisc i klocki Ferodo ds i powiem ze efekt znakomity. Do tego zalany plyn DOT4 bo i tak wystarcza ;] Zamierzam na wiosne jeszcze zalozyc [rzewody w stalowym oplocie zeby byc juz calkowicie zadowolonym z efektu.
Zapisane

Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #266 - Środa, 25.02.2009, 09:56:27 - NIEPRZECZYTANA »

Ja zamontowalem u siebie tarcze ATE powerdisc i klocki Ferodo ds i powiem ze efekt znakomity. Do tego zalany plyn DOT4 bo i tak wystarcza ;] Zamierzam na wiosne jeszcze zalozyc [rzewody w stalowym oplocie zeby byc juz calkowicie zadowolonym z efektu.
Ale jakbyś przeczytał parę postów wyżej, to nie ma już dostępnych tarcz ATE Powerdiscs w rozmiarze 280mm.
Do tego auta standardowo: tarcze ATE i klocuchy Ferodo Premier, lub droższe DS.
Ewentualnie komplet ATE.
« Ostatnia zmiana: Środa, 25.02.2009, 10:20:36 wysłane przez Leemarvin » Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
kedar Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Dolnośląskie
Samochód: Ibiza 1.9 TDI

« Odpowiedz #267 - Środa, 25.02.2009, 11:18:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Leemarvin
Ale jakbyś przeczytał parę postów wyżej, to nie ma już dostępnych tarcz ATE Powerdiscs w rozmiarze 280mm.
Do tego auta standardowo: tarcze ATE i klocuchy Ferodo Premier, lub droższe DS.
Ewentualnie komplet ATE
Witam ponownie ;D Niewiem skad masz takie informacje ze ATE 280 mm juz nie ma? Ja doslownie dzwonilem teraz i jak bym chcial to jutro mam te ATE 280 mm w domu. Sa dostepne i nie gadajcie takich bzdur :nonono: , Kozak masz ten nr ktory ci dalem jak nie dzwoniles to zadzwon!
« Ostatnia zmiana: Środa, 25.02.2009, 11:22:06 wysłane przez kedar » Zapisane

IBI XXXPS XXXNM
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #268 - Środa, 25.02.2009, 11:30:41 - NIEPRZECZYTANA »

Ja chciałem do siebie ATE PD jakiś rok temu i rzeczywiście jest z nimi problem. Nie ma już ich na rynku. Może jakieś pozostałości ... ja kupiłem zwykłe Zimmermany i jest git  ;)
Zapisane

Seat Leon TS bigT
Kozak Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wroclaw
Samochód: Skoda Rapid Spaceback 1.2tsi, BMW E46 320D@mirass touring

« Odpowiedz #269 - Środa, 25.02.2009, 11:46:41 - NIEPRZECZYTANA »

Ate zwykle sa, ale Ate pd nie ma w rozmiarze 280mm na 4x100.
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Tarcze i klocki
Skocz do: