+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» STP do wtryskiwaczy
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: STP do wtryskiwaczy  (Przeczytany 16894 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Tominator
Gość



« Poniedziałek, 18.12.2006, 15:29:48 - NIEPRZECZYTANA »

Hej Bylem dzisiaj w Norauto i znalazłem preparat do czyszczenie wtryskiwaczy? Leje sie to do pełnego baku i jeżeli wtryskiwacze są brudne to niby je czyści i wiadomo że przez to zwiększa moc auto do seryjnej. Miał ktoś coś takiego? Jak się to sprawdza w praktyce?
Koszt tego to jakies 12zł wiec sie zastanawiam czy warto?
Zapisane
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 18.12.2006, 16:16:15 - NIEPRZECZYTANA »

u mnie własnie są wyjęte wtryski z silnika i mimo , że autko ma już 95tyś przejechane a każdy narzeka, że nasza ropa jest do bani to wtryski są ładne i czyste. więc nie wiem czy jest jakaś super potrzeba tego stosowania.
możliwe, że jak czuć, że coś nie równo pracuje czy przerywa na którymś cylindrze to można spróbowac coś takiego ale ja tam wyznaję zasadę, że jak wszystko działa to nic nie kąbinuję.
Zapisane
Kant1242
Gość



« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 18.12.2006, 20:25:40 - NIEPRZECZYTANA »

Zgadzam się z Valgaarem u mnie też mechanik oglądał wtryski i powiedział że są OK (145 kkm)  :satan: . A tak poza tym czy czasem na opakowaniu tego specyfiku nie pisze że należy go używać przynajmniej ....tyś. km by był odczuwalny efekt i dopiero w tedy oczyści wtryski ???  :chytry:
Zapisane
Tominator
Gość



« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 18.12.2006, 21:34:25 - NIEPRZECZYTANA »

Pisze na tym żeby nie stosować częściej niż co 6500km, poza tym ja mam 192tkm na liczniku więc może to już czas?
Zapisane
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #4 - Wtorek, 19.12.2006, 13:05:28 - NIEPRZECZYTANA »

Lepiej żadnych cudów nie lać. Lej dobrą ropę, dawaj mu buta i bedzie ok. Po takim preparacie mogą zacząć Ci lac i wtedy będziesz miał do wymiany.

pozdro
Zapisane

Seat Leon TS bigT
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 19.12.2006, 15:16:25 - NIEPRZECZYTANA »

Moje ori wtryski mialy 160kkm i sa w idealnym stanie, ja tam bym nic nie lal, bo po co.
Zapisane

misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 19.12.2006, 16:15:06 - NIEPRZECZYTANA »

a moje mają 190 tys km i auto zapier@#$%a jak dzikie  :mrgreen:
Zapisane

Seat Leon TS bigT
Pierka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Była - Ibiza '97, 1.9TDI 1Z, Jest A4 Avant 1.9 Tdi

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 19.12.2006, 19:54:59 - NIEPRZECZYTANA »

Mozesz zalać spokojnie jak nie pomoże napewno nie zaszkodzi STP jest bardzo dobrą firmą jesli chodzi o rózne preparaty ja tam systematycznie leje tylko dodatek do paliwa Shell bardzo wydajny o ile sie nie myle 500ml a na cały zbiornik leje sie 50ml zapobiega wytrącaniu sie parafiny i jestem zadowolony
Zapisane

Ibiza 1.9TDi 1997 1Z
sobi82 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: wlkp
Samochód: ibiza 1.4MPI AKK, wer2000rok99

« Odpowiedz #8 - Środa, 20.12.2006, 13:07:16 - NIEPRZECZYTANA »

jam mam 200tys nakulane i mechanior poradził zeby taki ulepszaczo-czysciciel sobie kupił. nie pamietam jakiej firmy wziołem ale kosztował ok13zł. MOze to siła sugesti ale wydaje mi sie ze silnik po takiej kuracji zaczoł troszke równiej pracować i stał sie ciut cichszy(ale to moze tylko sugestia:) lałem go z ultimetem na bp i jedno moge powiedziec na 100% napewno nie zaszkodził!! jesli 13zł to nie majątek dla Ciebie to kup to seacikowi na gwiazdke  :ok:  pozdro
Zapisane

seat ibiza,1.4mpi,wer.2000r.
MIZY
Gość



« Odpowiedz #9 - Piątek, 29.12.2006, 08:47:23 - NIEPRZECZYTANA »

Pierka i Sobi82 mają rację
Zapisane
Tominator
Gość



« Odpowiedz #10 - Piątek, 19.01.2007, 23:09:33 - NIEPRZECZYTANA »

Po namyśle i przy okazji kupiłem to cudo z STP. Jak będę tankował przy najbliższej okazji do pełna to dam znać jeśli będą jakieś efekty.
Zapisane
mar85ibiza95
Gość



« Odpowiedz #11 - Sobota, 20.01.2007, 13:40:40 - NIEPRZECZYTANA »

Tez sobie to kiedys kupilem, ale nic nie zauwazylem... (moze cos mi sie zdawalo ze lepiej ,ale pewnie nie bylo, to tylko efekt psychiczny:)) ) Ponoc to na serio dziala i czuc roznice ,ale tylko wtedy jesli masz bardzo zanieczyszczone wtryski, jak masz wporzadku to nic nie poczujesz - i tak pewnie bedzie :)
Zapisane
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #12 - Niedziela, 21.01.2007, 11:43:13 - NIEPRZECZYTANA »

Ja sobie kupilem swego czasu jakis uszlachetniacz, ktory mial jednoczesnie wtryski czyscic(rowniez z STP) i powiem ze roznica byla kolosalna.
Mialem wtedy forda oriona z 84 silnik 1,6D.
Efekty:
- o wiele lepsze przyspieszenie i wkrecanie sie na obroty
- zuzycie paliwa przy najbardziej agresywnej jezdzie spadlo mi z 8,5 do max 7 litrow/100km
- elastyka silnika poprawila sie bardzo
Fakty silnik 1,6D 55KM z przebiegiem 200tkm. Silnik byl wrazliwy na zle paliwo (w zimie przydazylo sie ze auto nie chcialo wogole jechac), wiec mysle ze nie zaszkodzi twojemu autku.

Ja wlalem porcje ktora miala byc dla 40 litrow na 10 i jedyny negatywny objaw tego przedawkowania to straszny swad (spalenizny)wewnatrz auta przez jakies 100km.
Przyznam ze myslalem wtedy, ze juz po silniku, ale widzac efekty zaczalem stosowac regularnie i auto jezdzilo fajnie do momentu, az go sprzedalem.
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
Tominator
Gość



« Odpowiedz #13 - Wtorek, 23.01.2007, 23:11:49 - NIEPRZECZYTANA »

Dzisiaj tankowanie do pełna + to STP - zobaczymy czy coś da chociażby subiektywne odczucie
Zapisane
Pawel25071979 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Seat IBIZA 1.9 TDI, 2001, 90KM

« Odpowiedz #14 - Wtorek, 06.02.2007, 11:41:51 - NIEPRZECZYTANA »

Ja też zatankowałem i kupiłem STP (250 ml), wlałem połowę, ponieważ ten preparat jest przeznaczony na 40-50l, a mi do baku wchodzi 35l, więc postanowiłem wlać połowę i następnym razem reszte. jak zaobserwuję jakieś zmiany to dam znać.
narqa
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» STP do wtryskiwaczy
Skocz do: