Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Instalacja głośników Cordoba 1999+ rozbieranie dzwi  (Przeczytany 35998 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
hrebianP
Gość



« Odpowiedz #15 - Poniedziałek, 12.02.2007, 23:28:03 - NIEPRZECZYTANA »

ja też chcę na maila takie instrukcje. jak wygłuszyć drzwi i zamontować głośniki
                               hrebian@tlen.pl
Dzieki, jeśli ktoś jeszcze to czyta.......:)
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #16 - Piątek, 13.04.2007, 22:48:05 - NIEPRZECZYTANA »

Nie wiem jak jest w vario ale u mnie w ibizce sa fabryczne tweetery i kabelek jest tez fabrycznie rozgaleziony...
Zapisane

krumi1978 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelenia Góra
Samochód: Cordoba Vario '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #17 - Czwartek, 25.09.2008, 13:50:05 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich.
Temat już ma trochę czasu, ale mam pytanie, czy może ktoś już montował głośniczki w tylnych drzwiach w Ibizie lub Cordobie 99+? Bardzo mi na tym zależy. Jaka grubość powinna być by nic nie przeszkadzało - szyby i inne? Czy trzeba jakieś dystanse? Jak ciąć plastik? Miałem szczęście ;D  kupić Vario z przerobionym radiem  ;D . Z przodu ładnie hula - przednie Herza z dodatkowymi Tweetwerami koło fabrycznych. Tył 6x9" dopiero będę wymieniał i chciałbym to zrobić razem z montażem głośników w tylnych drzwiach, żeby progów 3-ci raz nie rozbierać - raz już rozbierałem montując kable do zmieniarki i skrzyni do tyłu :). Proszę o pomoc, jeżeli ktoś już takie coś montował.
Zapisane

Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #18 - Czwartek, 25.09.2008, 17:24:12 - NIEPRZECZYTANA »

Tyż nad tym myśle ale szkoda mi trochę ciąć boczki, bo reszta to rzeźba, dystans, itd.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #19 - Czwartek, 25.09.2008, 19:14:00 - NIEPRZECZYTANA »

No ja montowalem u siebie teraz zestaw 3 drozny (syczek, midwoofer, woofer) w drzwi przednie i tez trzeba bylo ciac boczek, jakos poszlo ale nie powiem zeby bylo latwo, a i tak co nieco trzeba by bylo jeszcze poprawic, pytanie czy z tylu bedziesz miec miejsce zeby wpuscic te glosniki w drzwi bo sam dystans moze nie wystarczyc, bo jezeli nie to ciecie blachy i inne takie...
Zapisane

krumi1978 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelenia Góra
Samochód: Cordoba Vario '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #20 - Czwartek, 25.09.2008, 20:35:29 - NIEPRZECZYTANA »

Jak dla mnie cięcie blachy nie wchodzi w grę. Zastanawiam się, czy montaż dystansów w tylnych drzwiach jest w ogóle możliwy, czy jest je gdzie zaczepić???
Zapisane

matii Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: VW Passat 3C TDI Sportline CBBB '09

« Odpowiedz #21 - Czwartek, 25.09.2008, 20:49:10 - NIEPRZECZYTANA »

Powiem Ci ze ostatnio sciagałem boczek z tył i bez ciecia blachy sie nie obedzie bardzo mało miejsca.
Tył 6x9" dopiero będę wymieniał i chciałbym to zrobić razem z montażem głośników w tylnych drzwiach
A to masz z tyl jakas przeróbke jak ja bo jezeli nie masz to na tył 6x9 nie wchodzi, tylko chyba jak dobrze pamietam 5x4 :-X
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 25.09.2008, 20:54:38 wysłane przez matii » Zapisane

Klub Seat Cordoba

Była Cordoba FL Vario TDI ALH i Polo 07 TDI AXR
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #22 - Czwartek, 25.09.2008, 21:58:49 - NIEPRZECZYTANA »

a po co wam glosniki w tylnych dzwiach?  :o
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #23 - Czwartek, 25.09.2008, 22:10:43 - NIEPRZECZYTANA »

Bo nie ma gdzie wsadzić dodatkowej pary wooferów, a nie chce mi się robić kickpaneli pod dwa woofery na przednie drzwi :eye:
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
krumi1978 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelenia Góra
Samochód: Cordoba Vario '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #24 - Sobota, 27.09.2008, 12:18:47 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: matii
Powiem Ci ze ostatnio sciagałem boczek z tył i bez ciecia blachy sie nie obedzie bardzo mało miejsca.
To szkoda - myślałem, że się da. Wielkie dzięki za info. Dobrze, że nie kupiłem jeszcze głośników :)
Cytat: matii
A to masz z tyl jakas przeróbke jak ja bo jezeli nie masz to na tył 6x9 nie wchodzi, tylko chyba jak dobrze pamietam 5x4 :-X
No i dzięki za info o tych głośnikach 5x4. Raczej mam z tyłu fabrykę, ale jak mierzyłem to byłem przekonany, że są 6x9".


Napisano: Piątek, 26.09.2008, 12:57:58


Cytat: raby
a po co wam glosniki w tylnych dzwiach?  :o
Bo bardzo lubię pseudo kwadrafonię, jak sie dźwięk ładnie po aucie rozkłada. Poza tym 2 średnie i 4 tweetery z przodu nie dają rady do skrzyni, a i tak mam w niej wzmaka na min skręconego. Dlatego chciałbym w tylnych drzwiach zamontować jakieś 2 lub 3 drożne.
Cytat: Leemarvin
Bo nie ma gdzie wsadzić dodatkowej pary wooferów, a nie chce mi się robić kickpaneli pod dwa woofery na przednie drzwi :eye:
Może i częściowo racja, ale bardziej mi chodzi, że by jednak dźwięk był równo w aucie słyszalny :)


Napisano: Piątek, 26.09.2008, 13:03:39


Chyba zamontuje z tyłu te seryjne 5x4" i doczepię moje stare dobre tweeterki tonsila, co się z nimi bujam już w 4 aucie :)

Napisano: Piątek, 26.09.2008, 13:06:01


Cytat: krumi1978
A to masz z tyl jakas przeróbke jak ja bo jezeli nie masz to na tył 6x9 nie wchodzi, tylko chyba jak dobrze pamietam 5x4 :-X
Sprawdziłem dokładnie i to na pewno są 6x9" na tył (inaczej zwane potocznie 10x15cm). Ale dzięki za powód do dokładniejszego sprawdzenia :)
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 29.09.2008, 10:19:31 wysłane przez krumi1978 » Zapisane

daniels81
Gość



« Odpowiedz #25 - Sobota, 27.09.2008, 17:30:32 - NIEPRZECZYTANA »

nie pisz posta po postem tylko edytuj wiadomość :!:
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #26 - Niedziela, 28.09.2008, 18:47:29 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: krumi1978
Cytat: krumi1978
A to masz z tyl jakas przeróbke jak ja bo jezeli nie masz to na tył 6x9 nie wchodzi, tylko chyba jak dobrze pamietam 5x4 :-X
Sprawdziłem dokładnie i to na pewno są 6x9" na tył (inaczej zwane potocznie 10x15cm). Ale dzięki za powód do dokładniejszego sprawdzenia :)
Jak sama nazwa wskazuje 6x9 cali to 15cm na 22.5 cm, nie wiem jak jest w vario, ale u mnie jajka to na pewno nie 6x9, tylko mniejsze (zdaje sie ze wlasnie 5x4), wiem bo zdazylo mi sie montowac 6x9 u znajomych w polkach (nie zebym to popieral ale klient nasz pan) i wiem jak duze sa..lepiej idz do sklepu i zobacz jak wygladaja 6x9 zanim zakupisz takie na allegro, bo mozesz sie zdziwic..:)
Zapisane

krumi1978 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelenia Góra
Samochód: Cordoba Vario '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #27 - Poniedziałek, 29.09.2008, 10:22:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: emtezet
Jak sama nazwa wskazuje 6x9 cali to 15cm na 22.5 cm, nie wiem jak jest w vario, ale u mnie jajka to na pewno nie 6x9, tylko mniejsze (zdaje sie ze właśnie 5x4), wiem bo zdarzyło mi sie montować 6x9 u znajomych w polkach (nie żebym to popierał ale klient nasz pan) i wiem jak duże są..lepiej idź do sklepu i zobacz jak wyglądają 6x9 zanim zakupisz takie na allegro, bo możesz sie zdziwić..:)
emtezet - masz rację. Walnąłem się przy pisaniu. Chciałem powiedzieć, że 4x6" są OK do Vario na tył, a nie 6x9"(cały czas myślałem o nich, jak je wcisnąć w tylne drzwi) lub 5x4". Tylko trzeba uważać na głębokość i średnice magnesu - moje seryjne miały głębokość 50mm i średnice magnesu 60mm. Patrząc na blachę, jak jest wycięta pod magnes, to max. 65mm średnica magnesu się zmieści i może z 70mm na głębokość, ale ciężko mi dokładnie powiedzieć :(
Za zmyłkę przepraszam :)
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 29.09.2008, 10:35:03 wysłane przez krumi1978 » Zapisane

e.jacek Mężczyzna
...teeen-tego...
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Częstochowa
Samochód: Ibiza 6K2 '00 1.9 AGP

« Odpowiedz #28 - Wtorek, 28.06.2011, 21:50:54 - NIEPRZECZYTANA »

Hey! cięzki czas nadszedł dla uszu moich za sprawą...no właśnie? - głośników ???... i tu moje pytanie...charczeć zaczął lewy {nie zawsze}, prawy pojawia się i znika kiedy chce...jak murzyn na pasach - ogólnie tragedia {nawet dla mnie}  :-\  zamierzam zabrac sie za to , i do wszystkich którzy rzeźbili nieco przy tym zwracam sie z zapytaniem - jakies sugestie ??? następnie gdybym posiadł wiedzę gdzie i jak łączone sa kable instalacji radiowej...bo ja ci nerwowy bywam przy takich pracach co mogło by skutkować destrukcja auta i nie tylko , no i macie okazję zapobiec takowej destrukcji przez wspomożenie swoją fachowa wiedzą wiedzą biednego aczkolwiek nie wybrednego audiofila  :ok:  wszyscy którzy wiecie co nieco na ten temat !  :pub:
Zapisane

IBIZA ...A MRUCZY JAK PRAWDZIWA KOBIETA
-------------------------------------------------------
WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #29 - Wtorek, 28.06.2011, 22:05:54 - NIEPRZECZYTANA »

O głośnikach już było milion razy w zależności od tego ile chcesz wydać kasy phonocar, helix, PB itp. Co do kabli to do głóśników z radia idą po dwa przewody na każde drzwi, tam są rozgałęzione na midbass i tweeter. Przyczyn "murzyna" szukałbym albo w przejściu kabina drzwi, ale bardziej prawdopodobny jest zaśniedziały styk we wtyczce wchodzącej do midbasa (częsta przypadłość, leje się woda na te głośniki w jakiś sposób).
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Instalacja głośników Cordoba 1999+ rozbieranie dzwi
Skocz do: