+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Montaż lotki na tylną klapę
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Montaż lotki na tylną klapę  (Przeczytany 6442 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Wtorek, 26.09.2006, 22:25:42 - NIEPRZECZYTANA »

Mała instrukcja: (może przeniesiemy do działu "Instrukcje"? :satan:)

Potrzebne:
- klej do szyb samochodowych/taśma dwustronna gruba i mocna (montażowa ok 1,5m, najlepiej jak najgrubsza - moja ma ok 1,5mm)
- taśma papierowa malarska szerokości około 25mm
- rozpuszczalnik/benzyna ekstrakcyjna
- płyn do mycia szyb
- kilka szmatek
- lotka
- tylna część Ibizy :)
- druga osoba na chwilę
- ew. strzykawka 20ml (musi mieć dość duży "wylot" bo ciężko idzie silikon)

Z użyciem kleju do szyb samochodowych:
   1. umyć i odtłuścić tylną szybę (benzynka ekstrakcyjna, aceton, rozpuszczalnik)
   2. umyć i odtłuścić wewnętrzną powierzchnię lotki (zdjęć nie robię, bo już przyklejona
       i jej nie widać - powierzchni tej)
   3. nałożyć grubo klej na wewnętrzną powierzchnię lotki (na grubość kilka mm - 1cm -
       warto wcześniej sprawdzić ile miejsca jest od szyby do lotki po swobodnym
       przyłożeniu lotki do szyby - kleju musi być tyle, żeby łączył obie powierzchnie
       najlepiej na całej długości)
   4. Przy pomocy drugiej osoby przykleić lotkę długimi kawałkami taśmy malarskiej
       papierowej (łatwo odchodzi i nie zostawia śladów) w odpowiedniej  :szpieg:
       pozycji i odpowiednim docisku do szyby - żeby klej łączył i szpar za dużych nie
       było..
   5. po kilku godzinach można zdjąć taśmę i cieszyć się spoilerkiem - niektórzy szarpią
       spoiler w ramach testu, ja wolę nie  :mrgreen:

Przy zastosowaniu taśmy dwustronnej:

   1. i 2. jak wyżej
   3. taśmę w kawałkach przykleić na lotkę na możliwie dużej powierzchni części
       wewnętrznej, ja wolę w kawałkach po 5-15cm
   4. po usunięciu "zabezpieczenia" przyłożyć lotkę do szyby UWAGA!!! ciężko jest
       skorygować położenie lotki jak taśma się przyklei - trzeba położyć od razu dobrze!
   5. mocno docisnąć do szyby, żeby się wszystko przykleiło
   6. modlić się, żeby taśma wytrzymała mróz, deszcz i śnieg.

Osobiście użyłem metody łączonej - najpierw przykleiłem taśmą (OBI 19,95pln/1,5m - poszła cała) po czym strzykawką (20ml - za darmo od zaprzyjaźnionej pielęgniarki ;-) )wstrzyknąłem kilka dużych kleksów kleju pod lotkę. Nie przylega ona idealnie do karoserii, ale tak miało być - jest około 0,5-1mm odstępu. Klej lepiej się trzyma karoserii niż szyby, więc z karoserii go trudniej zmyć - schodzi świeży rozpuszczalnikiem, a jak zaschnie szmatką miękką. Z rąk można zmyć rozpuszczalnikiem, ale schodzi ciężko..

 :pub:

Poniżej efekt na mojej Ibi:





Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Montaż lotki na tylną klapę
Skocz do: