+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Pompa wspomagania buczy
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pompa wspomagania buczy  (Przeczytany 31611 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
widget Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kałuszyn/Warszawa
Samochód: VC 2.0 T

« Odpowiedz #15 - Sobota, 19.07.2008, 07:25:36 - NIEPRZECZYTANA »

highlander znajomy miał identyczny objaw w golfie i okazało się, że jednak była to pompa wspomagania  :(
Zapisane

e.jacek Mężczyzna
...teeen-tego...
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Częstochowa
Samochód: Ibiza 6K2 '00 1.9 AGP

« Odpowiedz #16 - Niedziela, 20.07.2008, 18:46:22 - NIEPRZECZYTANA »

zbyt mało szczegółów...jakie objawy {szczegółowo}  :)  ale u znajomego w tolku... przyczyną pienienia się płynu {aż do wycieku górą}  :-\   i głośnej pracy pompy był skręcony nienaturalnie uchwyt mocujący do ramy...bodajże po wymianie paska!poprawny montaż usunął problem...oczywiście nie twierdzę że to również twoja przyczyna , ale poprostu taki przypadek wystąpił i w ten sposółb został usunięty!!!

POZDROWIENIA...dla wszech!  :ok:   8)  po dłuuugiej nieobecności na forum  :!:
Zapisane

IBIZA ...A MRUCZY JAK PRAWDZIWA KOBIETA
-------------------------------------------------------
WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA
PWL Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radom/okolice
Samochód: Cordoba SXE '98, 1.6 AEE + LPG II gen.

« Odpowiedz #17 - Czwartek, 22.01.2009, 22:22:20 - NIEPRZECZYTANA »

Witam

Mam kolejny problem.
Walneła mi pompa wspomagania. Od jakiegos czasu szumiała, stukała itp.
Mam zamiar kupic uzywke. Chciałem zapytac czy musze wymienic caly płyn i moge dolac do tego co mam (nie wiem co jest zalane) . Ewentualnie jezeli musze wymienic cały to czy ktos wie ile mniej wiecej tam wchodzi??

Podejrzewam ze przyczyna awarii był nieprawidlowy montarz pompy (ktos wyzej o tym pisał) Widze ze rolka pompy nie jest w osi z paskiem napedzającym ktory to próbował pryciąfnąc koło pasowe popmy do siebie co w efekcie spowodowało 4mm luz na wałku pompy i pewnie przyczynilo sie do dalszych uszkodzen.
Co wy na ta teorie?

A moze ktos wie jaka pompa idzie do 1.6 AEE ??
Zapisane
smelbo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Seat Ibiza '99 AKV

« Odpowiedz #18 - Piątek, 09.07.2010, 10:45:52 - NIEPRZECZYTANA »

Odkopię troszkę :)

2 dni temu rano przy ruszaniu i skręcaniu coś piszczało, po jakichś 5 minutach każdy przeszło. Wczoraj podobny  przypadek tylko znacznie krócej.
Wieczór sprawdzałem,skręciłem na maxa koła i ten pisk dochodzi z pompy. Pompę robiłem jakieś 4 lata temu sam,wymiana łożyska bo się posypało. Teraz zastanawiam się nad wymiana całej,ewentualnie regeneracją. Za miesiąc wybieram się do Chorwacji i nie chciałbym przykrej niespodzianki w trasie.

Macie jakieś namiary gdzie w krakowie robią taka regeneracje?lub w okolichach,najlepiej od strony makro. Lub gdzie tanio znajdę jakąś pewną używkę.
Zapisane

kremien Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Dolny śląsk
Samochód: ibiza 98 1.4 MPI AKV

« Odpowiedz #19 - Sobota, 31.07.2010, 15:25:34 - NIEPRZECZYTANA »

fajnie, że znalazłem ten temat. Zaczęła mi głośniej pracować pompka wspomagania, widać bicia na kole pasowym, wyraźne słychać łożysko z pumpki. Pewnie ją wymienię, jednak chcę zapytać, czy jeśli zacznie mi cieknąć płyn gdzieś w trasie i zacznie mi ciężej chodzić kiera to można tak dojechać do domu, czy należy bezwzględnie się zatrzymać? Jeśli wyleję cały płyn, a naciąg paska przypuśćmy będzie ok to będę mógł dojechać max 15km jak bez wspomagania, czy nie wolno tak jeździć? Jedyne o co się martwię to nie chcę mieć niespodzianki, że unieruchomione auto na środku drogi
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #20 - Niedziela, 01.08.2010, 09:55:55 - NIEPRZECZYTANA »

Jachac mozesz ale szybciej poleci pasek od tego a bez paska napewno nie bedzie ladowania. Wiec daleko nie zajedziesz.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
kremien Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Dolny śląsk
Samochód: ibiza 98 1.4 MPI AKV

« Odpowiedz #21 - Niedziela, 01.08.2010, 14:19:00 - NIEPRZECZYTANA »

Jachac mozesz ale szybciej poleci pasek od tego a bez paska napewno nie bedzie ladowania. Wiec daleko nie zajedziesz.

ja pytam, bo już kiedyś mi poszła pompa to przez łożysko wyciekł mi calutki płyn. Tyle, że stało się to na parkingu. Martwi mnie tylko nie to, że pompka padnie lub pasek altka, tylko czy mechanizmy się nie pozacierają od pracy na sucho itp. Nie wiem jak to jest dokładnie zbudowane, więc pytam
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #22 - Niedziela, 01.08.2010, 14:32:43 - NIEPRZECZYTANA »

Maglownica nie padnie od tego
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Pompa wspomagania buczy
Skocz do: