+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Silnik gaśnie i jest mułowaty na benzynie
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Silnik gaśnie i jest mułowaty na benzynie  (Przeczytany 7899 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
szymon79
Gość



« Wtorek, 26.09.2006, 11:16:24 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Mam Ibize 1,4i SE z '98 z LPG sekwencja.
Od samego poczatku zakupu autka mialem problemy z wolnymi obrotami, falowaly a czasem przy dojezdzaniu do skrzyzowania silnik zgasł. Po wyczyszczeniu przepustnicy zazwyczaj pomagalo i bylo OK.
Niedawno dollozylem LPG i zaczely sie problemy. Silnik jak jest zimny rano to po odpaleniu:
1. OD razu zgasnie i trzeba go zapalic jeszcze raz.
2. Po 2 odpaleniu dziala ale jak dodam gazu to obroty spadaja i gasnie.
3. Po 3 odpaleniu czasami zgasnie jeszcze raz a czasami ju zdiala ok

Natomiast silnik jest mułowaty na benzynie(szczegolnie jak jest zimny) i przerywa, zysuje wiecej mocy dopiero powyzej 2600 obr i nagle dostaje dopalania. Generalnie jak dodam gazu to najpierw obroty siaga w dól a potem rosna tyle ze mułowato. Jak sie rozgrzeje to jest lepiej ale dalej mułek. Przed gazem tego nie było. Na gazie chodzi super!

Oto co było robione juz:
1. WYczyszczona przepustnica i adaptacja VAGiem
2. Wymieniony czujnik temp oraz termostat

Sonda lambda podlaczona jest caly czas ale komputer gazowy z niej nie korzysta. Gaz podlaczony na zasadzie: Na LPG przelacza sie automatycznie po osiagnieciu 1500 obr oraz teperaturze silnika >30 stopni.
Nie wiem co jest grane, Od gazu gosciu tłumaczyl mi ze to wina LAMBDA zze ma odczyty z gazu i jak wlaczam na benzynie to ma zly sklad mieszanki. I zebym oidlaczyl sonde na dobre lub zalozył przekaznik zeby nie dzialala na gazie a tylko na benzynie.
Myslalem tez czy silniczek krokowy ale jak auto jest na gazie lub jest rozgrzane to chodzi fajnie. Zreszta rozbieralem jzu i wszystko bylo czyste.

Wg gaziarza LPG nie ingeruje w komp pokladowy, ma swoj komp i jedynie jest zczytywany sygnal z wtrysków. Jezel;i chodzi o gasniecie to pierwszys raz mi sie tak dzieje, przed gazem nie bylo takich probvlemow, co najwyzej falowanie oborotow ale czyszczenie zaltwialo sprawe.

Prosze o pomoc bo juz nie wydalalm z tym autem.
Pozdrawiam Szymon
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 26.09.2006, 17:30:57 - NIEPRZECZYTANA »

Niebardzo Ci kolego pomogę w temacie ale:

1. Nienapisałeś jaki masz silnik - oznaczenie, moze to coś by pomogło
2. Jak się rozglądałem za LPG - to niepolecali mi sekwencji do mojego modelu Cordi 1.4 AEX '97
3. Zapraszamy na spota w KRAKOWIE :  

---> ZAPROSZENIE <---
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

szymon79
Gość



« Odpowiedz #2 - Wtorek, 26.09.2006, 18:17:12 - NIEPRZECZYTANA »

Silnik 1,4 SE ale nie wiem dokladnie jaki to.
No coż , nie mialem wielkiego wyboru, tylko sekwencja (kolektor plastikowy), przynajmniej tak mi mowili we wszystkich punktach w ktorych pytalem.

Dowiedzialem się ze musze wstawic przekaznik na sonde lambda ( zeby zczytywala na benzynie a byla wylaczona na gazie) i to powinno zalatwic moj problem. Bo cos tam sie gubi sonda jak jezdzi na gazie potem na benzynie i daltego rano nie moze ustalic skladu bo ma inny odczyty z jazdy gazem caly dzien.

Dzisiaj odpialem sonde lambda na benzynie to zaczal wariowac na wolnych obrotach i byl taki mol ze na prostej na 2 biegu nie dal rady. Na gazie zadnych zmian, zreszta gaziarz mowil mi ze nie korzysta z sondy gaz.
Jak myslicie , czy to moze byc wina ?
Zapisane
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 26.09.2006, 18:59:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "szymon79"
wstawic przekaznik na sonde lambda
nie masz żadnego emulatora sondy ??
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
szymon79
Gość



« Odpowiedz #4 - Wtorek, 26.09.2006, 19:23:08 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Martini"
Cytat: "szymon79"
wstawic przekaznik na sonde lambda
nie masz żadnego emulatora sondy ??


nie mam emulatora, gaziarz powiedzial ze do gazu nie podlacza bo nie musi byc
Zapisane
SMERU
Gość



« Odpowiedz #5 - Wtorek, 26.09.2006, 19:40:16 - NIEPRZECZYTANA »

napisz jaka masz instalke gazu - firme, model.
Zapisane
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 26.09.2006, 21:11:45 - NIEPRZECZYTANA »

Jakieś Ci dziwne rzeczy gaziarz mówi. Sonda przy sekwencji jest jaknajbarzdziej potrzebna tak jak na benzynie. W mojej instalacji jak jest sonda padnięta to nie ma jazdy ani na benzynie ani na gaziorze. To dziwnie jest u Ciebie. Napisz jaką masz instalkę
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
szymon79
Gość



« Odpowiedz #7 - Środa, 27.09.2006, 06:30:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "woj"
Jakieś Ci dziwne rzeczy gaziarz mówi. Sonda przy sekwencji jest jaknajbarzdziej potrzebna tak jak na benzynie. W mojej instalacji jak jest sonda padnięta to nie ma jazdy ani na benzynie ani na gaziorze. To dziwnie jest u Ciebie. Napisz jaką masz instalkę



Instalacja:
Reduktor - AG
Zbiornik - 34l w kole
Wielozawór - Tomasseto
Zawór tankowania  - Tomasseto
Przełacznik centralka - Lecko
Ukłąd elektroniczny - STAG

Pytalem przed chwila gaziarza i powiedzial ze instalcja nie potrzebuje sondy.
Wczoraj jak dolaczylem sonde to na benzynie zwariowal calkowicie, zero mocy a na gazie dzialalo OK tak jak z sonda podpietą.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #8 - Czwartek, 28.09.2006, 14:56:57 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "szymon79"
Ukłąd elektroniczny - STAG

Jak ktos sie orientuje to niech mnie poprawi ale mi sie wydaje ze to jest badziewie!
Skoro jest komputer gazowy to powinien czytac z sondy!
Da sie jezdzic bez sondy na gazie ale na benzynie moze byc juz problem.

Jedz do elektryka i sprawdz sonde - wydaje mi sie ze to z nia sa problemy.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 28.09.2006, 15:05:47 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "szymon79"
powiedzial ze instalcja nie potrzebuje sondy
sondy jako tako nie potrzebuje ale potrzebuje emulator bo sygnały z sondy też sa brane pod uwage jeśli masz silniczek krokowy na wężu, musi być system kontorli sondy lambda dla pojazdów z silnikami wtryskowymi, ten emulator służy do korekcji składu mieszanki


Cytat: "szymon79"
Ukłąd elektroniczny - STAG
który stag-2 ??
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 28.09.2006, 23:53:47 - NIEPRZECZYTANA »

Dlaczego nie komplet AG. Ja właśnie taki mam i jestem bardzo zadowolony (ok 120000 km). Przy tego typu układach wtryskowych sonda działa normalnie jak na benzynie. impulsy są pobierane z wtrysków benzynowych i wszystko się odbywa normalnie jak na benzynie (sterownik benzynowy normalnie działa i steruje wtryskami, przepustnicą i kątem wyprzedzenia zapłonu) jak by gazu nie było więc nie widzę powodów stosowania emulatorów. Po prostu gaziarz sobie nie radzi z taką instalacją i powinien zakładać gaz do Polonezów I gen. Przepraszam, ale takie jest moje zdanie. Auto po wyjechaniu od gaziarza powinno chodzić tak samo na benzynie jak i na gazie i nie ma żadnego tłumaczenia, że coś tam.............. i sonda nie potrzebna - gówno prawda. Przypuszczam, że źle dobrana "kombinacja" instalacji do twojego auta.
pozdrawiam i zmień gaziarza..... :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #11 - Piątek, 29.09.2006, 08:54:55 - NIEPRZECZYTANA »

nie masz komputera gazowego ?? a musi być więc napewno masz wyciętą sonde i puszczoną przez sterownik  :mrgreen:
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #12 - Piątek, 29.09.2006, 09:54:48 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Martini"
nie masz komputera gazowego ?? a musi być więc napewno masz wyciętą sonde i puszczoną przez sterownik

jeśli to było do mnie to Cię informuje, że komputer gazowy mam. Chodziło mi o to, że te dwa komputery ze sobą współpracują, a impulsy sterujące do komputera gazowego brane są z wtrysków za pośrednictwem modułu odcinającego i sonda normalnie pracuje.
 :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Silnik gaśnie i jest mułowaty na benzynie
Skocz do: