+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Róznice w silnikach 1,9 SDI a 1,9 D seat inca
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Róznice w silnikach 1,9 SDI a 1,9 D seat inca  (Przeczytany 16956 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
droopi
Gość



« Środa, 23.08.2006, 21:52:40 - NIEPRZECZYTANA »

WItam, mam zamiar kupić taki samochód mozecie mi powiedziec na co mam zwracać szczególną uwagę przy kupnie i czy na oko widac różnice w w ygladzie silnika 1,9 SDI a 1,9 D chciałbym kupić z silnikiem SDI bo słyszałem ze jest dużo bardziej ekonomiczny ( nie hcce sie wzorować na jakis plastikach bo te akurat mozna chyba łatwo poprzekłądać. Widziałem juz kody silników (SDI maja kody AEY lub AHB lub AYQ) na którymś z tematów na tym forum (rozumie ze to jest poćzatek numeru silnika). A znając sprzedawców to nie mozna im ufać nawet co do powietrza w dentakch bo gdyby był tańszy sposób napompowania kół to by to zrobili :). Pozdrawiam i licze na pomoc.
Zapisane
the_ozyrys Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Toyota RAV4

« Odpowiedz #1 - Środa, 23.08.2006, 22:03:57 - NIEPRZECZYTANA »

Wydaje mi sie, ze 1.9D jednak nie ma mocowan na plastik, wiec nie zalozą tak latwo...
A jesli sie nie znasz na silnikach, to najlepiej wez sobie znajomego-speca lub podjedz autem
do jakiegos warsztatu/serwisu/stacji diagnostycznej, za pare zlotych Ci lookną nie tylko co
to za silnik, ale tez - co chyba wazniejsze - w jakim jest stanie...
Zapisane
droopi
Gość



« Odpowiedz #2 - Środa, 23.08.2006, 22:33:45 - NIEPRZECZYTANA »

Mam tylko jedno pytanie czy warto kupić Seata ince z silnikiem SDI czy lepiej VW CADDY z TDI różnica w cenie jest ale jak czytałem tez że ten SDI to taki straszny mół to sie zaczołem zastanawiac. nie jeżdze teraz ferari tylko punto 2 z silnikiem 1,2 8v 60km narazie mi to wystarcza ale jak zmienie na ince z silnikiem SDI i kombajny mi będa długimi swieciły żeby zjechał na bok to sie trochę przeraziłem :))
Zapisane
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #3 - Środa, 23.08.2006, 22:44:54 - NIEPRZECZYTANA »

Oczywistym jest ze caddy tdi bedzie duzo lepszym wyborem, ale z drugiej strony, watie zebys swoim puntem objechal pusta Inke SDI ;-) Wbrew pozorom, dosc dobrze sobie radza.
Zapisane

bugaj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Radomsko
Samochód: obecnie leon top sport arl

« Odpowiedz #4 - Czwartek, 24.08.2006, 08:05:41 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mam ibize 1.9 sdi ijestem bardzo zadowolony zjej osiagow:):)wiadomo ze niedorowna Tdi-kowi ale jak na swoje 64KM to jest to daiabelek w owczej skorze hehehe.wybor nalzey do ciebie.Pozdrawiam  :rock:
Zapisane
diesel1473
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Białystok

« Odpowiedz #5 - Czwartek, 24.08.2006, 09:13:12 - NIEPRZECZYTANA »

Tez smigam ibiza Sdi i nie narzekam na jej osiągi.  Może nie jest to demon prędkości , ale niektóre benzynki łykam na sniadanie. Pozatym Sdi ma większą żywotność niż Tdi i mniej się psuje, bo tam poprostu nie ma co się psuć. Mam takie pytanie jeszcze do Bugaja , czy Twoj Sdi tez tak wolno sie grzeje?
Zapisane
the_ozyrys Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Toyota RAV4

« Odpowiedz #6 - Czwartek, 24.08.2006, 09:25:22 - NIEPRZECZYTANA »

Kazdy diesel sie wolno grzeje, jak jezdzisz na obrotach =<2000rpm...  :mrgreen:
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #7 - Czwartek, 24.08.2006, 17:21:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "diesel1473"
Tez smigam ibiza Sdi i nie narzekam na jej osiągi.  
Może nie jest to demon prędkości , ale niektóre benzynki łykam na sniadanie.


Chyba te które stoją zaparkowane oraz - Maluchy, Polonezy, Duze Fiaty i Trabanty....
Zrób ustawkę - to wtedy bedziesz się chwalił , że łykasz benzynki. Zazwyczaj albo ludzie się nieścigaja - a jezeli chodzi o wózki z wysokich półek wolno jeżdżących - to kierowcy jeszcze by Ci mogli opowiedzie jak Saliningrad padł.... ;-) ( czyt. EMERYCI dorobkowicze za czasów KOMUNY).

I pamietaj - NIE SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA <---> i zastosuj to również w motoryzacji, bo możesz się zdziwic jak pewnego razu Trabant ( 2.0 16V - 176KM - z Silnikiem z Cupry ) wsyśnie Cię nosem na światłach i nietylko....
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

the_ozyrys Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Toyota RAV4

« Odpowiedz #8 - Czwartek, 24.08.2006, 17:51:12 - NIEPRZECZYTANA »

No przesadzil, ale ogolnie mu chodzilo, ze nie czekają na niego na swiatlach... :chytry:
Zapisane
diesel1473
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Białystok

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 24.08.2006, 22:16:26 - NIEPRZECZYTANA »

Mozesz nie wierzyc, ale ten silniczek naprawde pojedzie. Takie benzynki jak 1.0 czy 1.2 naprawde mają kłopoty zeby mnie dogonić. Problem zaczyna sie przy benzyniaczkach 1.4 i w górę.
Zapisane
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 24.08.2006, 23:14:23 - NIEPRZECZYTANA »

Sorka dla posiadaczy ibiz SDI, ale ja mialem na mylsi Inke, auto ma inne przelozenia i puste jest sporo lzejsze od ibizy ;-) Dlatego tez napisalem ze 60konne punto moze nie dac sobie rady.
Zapisane

bugaj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Radomsko
Samochód: obecnie leon top sport arl

« Odpowiedz #11 - Piątek, 25.08.2006, 13:32:02 - NIEPRZECZYTANA »

Tez smigam ibiza Sdi i nie narzekam na jej osiągi. Może nie jest to demon prędkości , ale niektóre benzynki łykam na sniadanie. Pozatym Sdi ma większą żywotność niż Tdi i mniej się psuje, bo tam poprostu nie ma co się psuć. Mam takie pytanie jeszcze do Bugaja , czy Twoj Sdi tez tak wolno sie grzeje?.............................................czy sie wolno grzeje nie raczej nie autko po przejechaniu kilku kilometrow ma juz odpowiednia temperature.trudno mi ocenic bo nieiwem jak w inych lapia temperature.pozdro
Zapisane
hans Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: seat cordoba, 2001, 1,9 SDI

« Odpowiedz #12 - Sobota, 26.08.2006, 21:46:03 - NIEPRZECZYTANA »

Tak wtrące sie do tematu, ostatnio z kumplem zrobiliśmy sobie malutkie zawody, on jechał nexia 1.5 SOHC a ja cordobą 1,9 SDI i jechaliśmy prawie równo dopiero przy ok. 100 km/h mnie wyprzedził
Zapisane
the_ozyrys Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Toyota RAV4

« Odpowiedz #13 - Niedziela, 27.08.2006, 07:34:46 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "bugaj"
czy sie wolno grzeje nie raczej nie autko po przejechaniu kilku kilometrow ma juz odpowiednia temperature.trudno mi ocenic bo nieiwem jak w inych lapia temperature.pozdro

Po kilku minutach? Ale jaka wobec tego temp. uznajesz za odpowiednia? Ja temp.
oleju = 90°C mam po ok. 30 min. spokojnej jazdy...
Zapisane
bugaj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Radomsko
Samochód: obecnie leon top sport arl

« Odpowiedz #14 - Niedziela, 27.08.2006, 09:11:16 - NIEPRZECZYTANA »

http://www.klubseata.pl/forum/index.php?topic=1796.0 tutaj tez byl poruszany temat o temperaturze.:)ztego co widze to nasze wozki chyba tak juz maja ze dopiero po kilku kilometrach maja temperaturke hehe umnie jak przejade odcinek ok 4-5km jest temp 90°C tylko ze jescze ja nieoszczedzam z gazem znaczy tak powyzej 2500obr to umnie jest normalka ze sobie przycisne :rock: na kzadym biegu :mrgreen: pozdro
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Róznice w silnikach 1,9 SDI a 1,9 D seat inca
Skocz do: