+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Czy z padniętym KAT-em....
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy z padniętym KAT-em....  (Przeczytany 16877 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MacieQ84
Gość



« Odpowiedz #15 - Piątek, 18.08.2006, 08:08:02 - NIEPRZECZYTANA »

mi tylko sprawdzali raz jak jechalem moim swietej pamieci 126p na przeglad ktory byl juz zalatwiony :) koles tak zeby pokazac sprawdzil i powiedzial ze wszystko co mozna jest przekroczone :) a ibizy ani raz nie sprawdzali
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #16 - Piątek, 18.08.2006, 08:16:47 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "heartless"
Hehe.. no i proszę, a ja się nigdy nie spotkałem z pakowaniem sondy do wydechu na przeglądzie..

Bo dieslą nie sprawdzają :D
Chyba ma to związek z tym, że najbardziej nieporządanym produktem spalania w silnikach wysokoprężnych jest sadza, której (może?) nie da wykryć się przez wetknięcie sondy do wydechu?

Jak pisałem, że mi zawsze sprawdzali to miałem na myśli samochody z silnikami benzynowymi, a jak jeździłem z dieselkiem to nawet nie popatrzyli na wydech  ;-)
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #17 - Piątek, 18.08.2006, 09:50:05 - NIEPRZECZYTANA »

To dobrze, bo mi się pewnie zbliża czas wywalenia kata ;)
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #18 - Piątek, 18.08.2006, 21:42:01 - NIEPRZECZYTANA »

Tylko kata w kawałkach nie wywalajcie bo to niezła kasa (trzeba popytać gdzie skupują) Słyszałem, że jeden zużyty może kosztować 100-150 zeta niewiem czy to prawda wrazie czego poprawcie mnie co do ceny. Przeważnie albo zawsze kolesie od wydechów nie oddają starych i trzeba się upomnieć (są bardzo niezadowoleni :chytry: )
 :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #19 - Niedziela, 20.08.2006, 20:22:44 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "woj"
Tylko kata w kawałkach nie wywalajcie bo to niezła kasa (trzeba popytać gdzie skupują) Słyszałem, że jeden zużyty może kosztować 100-150 zeta

Zgadza sie . Na Allegro
Zapisane

abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #20 - Poniedziałek, 21.08.2006, 09:49:18 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "KKKKris"
Cytat: "woj"
Tylko kata w kawałkach nie wywalajcie bo to niezła kasa (trzeba popytać gdzie skupują) Słyszałem, że jeden zużyty może kosztować 100-150 zeta

Zgadza sie . Na Allegro


Przy niektórych autach biorą je nawet za 400 :) - nawet sam wkład

W wyborczej nawet ostatnio opisywali ten interes. We wkładzie jest zazwyczaj 2-3g platyny z czego ok 80-90% można odzyskać.

A 1 gram platyny kosztuje 370pln :)

Także jestem bardzo ciekawy z czego robią te nowe katy po 200pln
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 21.08.2006, 12:56:40 - NIEPRZECZYTANA »

Podobno są stalowe tak gdzieś słyszałem, ciekawe tylko jak z żywotnością jego.
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #22 - Poniedziałek, 21.08.2006, 13:04:34 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "woj"
Podobno są stalowe tak gdzieś słyszałem, ciekawe tylko jak z żywotnością jego.


Pewnie chodzi Ci o tzw z wkładem metalowym. Ale ta stal czy też ceramika to jest raczej samo nosidło dla tych pierwiastków. A tak poza tym te ceramiczne (nieoryginalne) sa jeszcze tańsze  :niewiem:
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #23 - Poniedziałek, 21.08.2006, 18:17:26 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Krzysiek_RW"
tA jak masz zużyty KAT to go poprostu wywal i wstaw rure jak masz zdrowy silnik to wszystko bedzie wporzadq


No więc jak koledzy wyżej pisali - nie wyżucaj tylko sprzedaj. Jak się zdecydujesz na rurę ( strumiennice zazwyczaj ), to zadbaj , żeby przypominała katalizator. Bo na przeglądzie mogą Ci powiedzie , że niemasz kata a w papierach masz i robi sie problem.
A silnik do kata niemożna przyrównywa. Bo wystarczy , że jeździsz na gazie i szybciej stracisz kata niz na benzynie a silnik moze byc zdowy w obydwu przypadkach.


P.S.: A jak Ci nieprzejdzie przegląd - to poprostu NIEZAPŁAĆ diagnoście - i powiedz , że wrócisz po naprawie usterek i dymaj do nastepnego.
A jak przekraczasz emisje spalin - to załóż MAGNETYZERY.... :mrgreen:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #24 - Poniedziałek, 21.08.2006, 22:33:57 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
P.S.: A jak Ci nieprzejdzie przegląd - to poprostu NIEZAPŁAĆ diagnoście - i powiedz , że wrócisz po naprawie usterek i dymaj do nastepnego.

Przeważnie płaci się z góry za przegląd , a nie za wynik pozytywny przeglądu
Cytat: "punchoo"
Jak się zdecydujesz na rurę ( strumiennice zazwyczaj ), to zadbaj , żeby przypominała katalizator. Bo na przeglądzie mogą Ci powiedzie , że niemasz kata a w papierach masz i robi sie problem.

Kata przecina się od góry i wstawia rurę (przelotkę), żeby się nie rzucało w oczy.
 :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #25 - Poniedziałek, 21.08.2006, 22:42:35 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "woj"
Przeważnie płaci się z góry za przegląd , a nie za wynik pozytywny przeglądu

Hmm a mnie zawsze zapraszają do płacenia PO przejechaniu ścieżki diagnostycznej...

Raz jak cofnęli mnie z badania, to nie oddali mi dowodu, tylko dostałem zaświadczenie uprawniające do jeżdżenia samochodem przez 14 dni. Jak wróciłem po dowód z usuniętą usterką to do badania musiałem dopłacić 20zł za "poprawkę"...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #26 - Wtorek, 22.08.2006, 05:41:13 - NIEPRZECZYTANA »

No odemnie zawsze biora kasę "po" ścieżce zdrowia
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #27 - Wtorek, 22.08.2006, 10:56:23 - NIEPRZECZYTANA »

Może i kasę  płaci się po, ale niezależnie od tego czy przejdzie przegląd czy nie musisz zapłacić za dokonanie przeglądu (tak mówi podobno jakaś ustawa) po usunięciu usterki nie płaci się drugi raz całej kwoty tylko część która dotyczy samej usterki (jeśli zabrał dowód rejestracyjny i dokonujesz przegląd u tego samego diagnosty czy firmy). Dowód można odzyskać też w Wydziale Komunikacji ale tylko wtedy jak dokonasz przglądu z wynikiem pozytywnym już niezależnie u którego diagnosty.
 :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
the_ozyrys Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Toyota RAV4

« Odpowiedz #28 - Wtorek, 22.08.2006, 12:01:48 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "woj"
Dowód można odzyskać też w Wydziale Komunikacji ale tylko wtedy jak dokonasz przglądu z wynikiem pozytywnym już niezależnie u którego diagnosty.


Czyli u takiego, ktory "w szpary nie zagląda"... ;-)

Polecam w Kraku na zbiegu Wielickiej i Kaminskiego, aka "Polmozbyt".
Biora stowe, patrza na swiatla, hamulce, zawieszenie i "czy silnik dobrze chodzi"
(test empiryczno-akustyczny, znaczy "na słuch")...
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #29 - Wtorek, 22.08.2006, 12:27:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "the_ozyrys"
... Biora stowe, patrza na ...



a dokładnie 98 zł przegląd + 2 zł jakas opłata ewidencyjna czy jakoś tak  :hmm: ... a  stówka to w całej Polsce kosztuje ... kwota ta jest narzucona stosownym rozporzadzeniem ...  :chytry:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Czy z padniętym KAT-em....
Skocz do: