+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Inspekcja i kasowanie
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Inspekcja i kasowanie  (Przeczytany 317407 razy)
0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #30 - Poniedziałek, 25.09.2006, 12:02:15 - NIEPRZECZYTANA »

mozesz jezdzic bez obaw ... nic ci ten napis nie zepsuje nic ci w drodze od tego napisu nie zgasnie
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
URBANEK
Gość



« Odpowiedz #31 - Środa, 27.09.2006, 19:08:54 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli kogoś interesuje programik (prezentacja) pokazująca kasowanie tego typu komunikatów w samochodach AUDI, VW, SEAT, FIAT, CITROEN, PEUGEOT i OPEL to posiadam i prześle mailowo.
Zapisane
MOTOCHIC
Gość



« Odpowiedz #32 - Czwartek, 28.09.2006, 07:00:52 - NIEPRZECZYTANA »

No to prześlij  :mrgreen:
Zapisane
Stinkero
Gość



« Odpowiedz #33 - Poniedziałek, 02.10.2006, 11:14:03 - NIEPRZECZYTANA »

Wybaczcie, że wyciągam stary temat ale w mojej Ibizie tez od dłuższego czasu pojawia się napis IN 02. Zadzwoniłem do ASO Seat i mi powiedzieli, że to normalne i że jest to komunikat że poprawnie zostal wprowadzony kod z immobilisera kluczyka!
Jestem totalnym laikiem, dlatego chcialem sie upewnić.
Jeżeli jest to przypomnienie o przeglądzie ( auto niedawno mialo przegląd wraz z wymianą filtrów,rozrządu, wszystkich pasków i regulacją zaplonu) to ktoś wie, gdzie można w okolicach Trojmiasta wykasować ten komunikat? Bo w ASO kosztuje to 40 zl.
Zapisane
SMERU
Gość



« Odpowiedz #34 - Poniedziałek, 02.10.2006, 11:25:00 - NIEPRZECZYTANA »

tak to przypomnienie o przegladzie
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #35 - Poniedziałek, 02.10.2006, 12:31:43 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Stinkero"
Wybaczcie, że wyciągam stary temat ale w mojej Ibizie tez od dłuższego czasu pojawia się napis IN 02. Zadzwoniłem do ASO Seat i mi powiedzieli, że to normalne i że jest to komunikat że poprawnie zostal wprowadzony kod z immobilisera kluczyka!

Moje gratulacje dla inteligencji ASO
Kasowanie inspekcji bylo juz na forum, trzeba troche poszukac.
Zapisane

KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #36 - Poniedziałek, 02.10.2006, 12:51:57 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Stinkero"
w mojej Ibizie tez od dłuższego czasu pojawia się napis IN 02. Zadzwoniłem do ASO Seat i mi powiedzieli, że to normalne i że jest to komunikat że poprawnie zostal wprowadzony kod z immobilisera kluczyka!

O rany spadłem z krzesła :lol:

Co to za ASO, bo trzeba je omijać :?:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Stinkero
Gość



« Odpowiedz #37 - Poniedziałek, 02.10.2006, 13:09:11 - NIEPRZECZYTANA »

ASO w Gdyni :D
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #38 - Poniedziałek, 02.10.2006, 16:26:12 - NIEPRZECZYTANA »

Właśnie w sobotę kasowałem u siebie IN 02 - wpisz w wyszukiwarkę na naszej stronie INSPEKCJA i poszukaj.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

SMERU
Gość



« Odpowiedz #39 - Poniedziałek, 02.10.2006, 16:34:36 - NIEPRZECZYTANA »

chyba scalono posty - popatrzcie na daty i teraz to dziwnie ta rozmowa wyglada  :zakrecony:
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #40 - Poniedziałek, 02.10.2006, 16:39:04 - NIEPRZECZYTANA »

hyhyhy - i dobrze , że tu ktoś robi porzadki - ja korzystałem z tej instrukcji - powyżej !!!
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #41 - Wtorek, 31.07.2007, 10:14:50 - NIEPRZECZYTANA »

No to odświeżę temat
Dziś znudziło mi się podziwianie IN 02, więc postanowiłem skasować to. Niestety przegrzebałem kompa i nic nie znalazłem. Zacząłem kasować metodą prób i błędów. I na wyświetlaczu coś nowego:
OEL1.5 i 15000
OEL2.5 i 12
IN01.5 i 12
IN02.5 i 30000
Trochę mi to pasuje do czasów do przeglądów. Ktoś to może potwierdzić?
Niestety nie wiem jak w to wlazłem, dopiero wyłączenie zapłonu przywróciło licznik do normalności. Ale cel osiągnięty. Inspekcja skasowana.

P.S.
Nie wiedziałem czy to podpiąć tu, czy pod funkcje w licznikach, niech modzi i admini zdecydują.
Zapisane

Miro Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: BMW E91 318D 2009

« Odpowiedz #42 - Wtorek, 31.07.2007, 10:36:11 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "KKKKris"
Trochę mi to pasuje do czasów do przeglądów. Ktoś to może potwierdzić?
Dokładnie tak. Tu można sobie ustawić interwały przeglądów.
Sam się tym bawiłem i ustawiłem sobie OEL co 10 000 km.
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #43 - Wtorek, 31.07.2007, 12:56:06 - NIEPRZECZYTANA »

No i znalazłem:

PROCEDURY ZMIANY WARTOSCI WSKAZAN INSPEKCJI SERWISOWYCH
Jeden z czterech kodow inspekcji serwisowych moze byc wyswietlony na wyswietlaczu kilometrow licznika. Kazdy kod okresla typ lub poziom wymaganych czynnosci. Po wlaczeniu zaplonu symbol kodu (IN 00) bedzie wyswietlany przez okolo 3 sekundy na wyswietlaczu licznika. Kiedy przyjdzie czas inspekcji (co kazde 15000 km) stosowny kod bedzie mrugac przez ok. 60 sekund. Mozliwe sa 4 rodzaje kodow inspekcji:
• IN 00 (Nie wymagana zadna obsluga serwisowa)
• OEL (Wymiana oleju) co 15000 km
• IN 01 (Inspekcja serwisowa) co 30000 km
• IN 02 (Dodatkowe czynnosci serwisowe) co 60000 km
1) Po wykonaniu wymaganych czynnosci kazde wyswietlenie sie kodu inspekcji powinno byc skasowane pojedynczo. Np. po 30000 km, kody OEL i IN 01 beda w tym samym czasie wymagaly skasowania.
2) Aby zmienic wartosci kodow inspecji serwisowych wlacz zaplon. Nacisnij i trzymaj przycisk kasowania licznika dziennego. Nastepnie wcisnij przycisk ustawiania minut w zegarze (dolny) Zwolnij przycisk kasowania licznika. Funkcja programowania jest teraz aktywna. Na wyswietlaczu powinien pojawic sie kod OEL1.S (licznik kilometrow pozostalych do inspekcji).
3) Ponownie wcisnij przycisk ustawiania minut w zegarze (dolny). Na wyswietlaczu powinno pojawic sie 15000 (km). Wciskajac przycisk ustawiania minut w zegarze mozemy zmienic liczbe kilometrow pozostala do inspekcji. Liczba kilometrow bedzie sie zmniejszac o 500 km za kazdym razem gdy wcisniemy przycisk. Tej funkcji powinno uzywac sie tylko do ustawienia wartosci kilometrow po wymianie licznika. Po ustawieniu zadanej liczby kilometrow wcisnij przycisk kasowania licznika dziennego.
4) Kod OEL2.S (licznik czasu pozostalego do inspekcji) powinien pojawic sie na wyswietlaczu. Wcisnij przycisk ustawiania minut w zegarze. 12 (miesiace) powinno pojawic sie na wyswietlaczu. Licznik czasu pozostalego do wymiany oleju mozemy (po wymianie licznika) ustawic naciskajac przycisk ustawiania minut w zegarze. Po ustawieniu zadanego czasu wcisnij przycisk kasowania licznika dziennego.
5) Kod IN 01.S (licznik czasu pozostalego do inspekcji) powinien pojawic sie na wyswietlaczu. Wcisnij przycisk ustawiania minut w zegarze. 12 (miesiace) powinno pojawic sie na wyswietlaczu. Licznik czasu pozostalego do nastepnego przegladu okresowego mozemy (po wymianie licznika) ustawic naciskajac przycisk ustawiania minut w zegarze. Po ustawieniu zadanego czasu wcisnij przycisk kasowania licznika dziennego.
6) Kod IN 02.S (licznik kilometrow pozostalych do inspekcji) powinien pojawic sie na wyswietlaczu. Wcisnij przycisk ustawiania minut w zegarze. 30000 (km) powinno pojawic sie na wyswietlaczu. Wciskajac przycisk ustawiania minut w zegarze mozemy zmienic liczbe kilometrow pozostala do inspekcji. Liczba kilometrow bedzie sie zmniejszac o 500 km za kazdym razem gdy wcisniemy przycisk. Tej funkcji powinno uzywac sie tylko do ustawienia wartosci kilometrow po wymianie licznika. Po ustawieniu zadanego czasu wylacz zaplon. Zmienione ustawienia zostaly teraz zapisane w pamieci.

KONIEC
Zapisane

predo
Gość



« Odpowiedz #44 - Środa, 01.08.2007, 10:52:07 - NIEPRZECZYTANA »

Mam pytanie - czy instrukcje dot. VW Polo 6N ( to samo podwozie co Ibiza 6K ) ze strony http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/vw_sri.html na temat regulacji kilometrow do inspekcji beda dzialaly u mnie w samochodzie?
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Inspekcja i kasowanie
Skocz do: