Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Żarówki Philips VisionPlus - testy oraz wszystko o żarówkach.  (Przeczytany 235778 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
olinek2 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Starachowice/Wrocław
Samochód: Toledo II 2001 1.6SR

« Odpowiedz #225 - Poniedziałek, 04.10.2010, 19:05:39 - NIEPRZECZYTANA »

Night Breaker Plus mają wydłużoną żywotność :) jak i ile zobaczę, jak się przepali to napiszę, ale weźcie poprawki na świętokrzyskie i wrocławskie dróżki :D
Zapisane
efmk Mężczyzna
Master Of Silence
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Południe
Samochód: była: Ibiza FL - 1.4 MPI [Power]

« Odpowiedz #226 - Poniedziałek, 04.10.2010, 19:06:39 - NIEPRZECZYTANA »

punchoo - właśnie nie made by biedronka. Pierwszą stronkę czytałem. Poczekam co napiszesz o tych Osram'ach bo sam się noszę z założeniem białego światełka ;-) Dzięki  :pub:
Zapisane

_____________________________________
strony i aplikacje WWW
olinek2 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Starachowice/Wrocław
Samochód: Toledo II 2001 1.6SR

« Odpowiedz #227 - Poniedziałek, 04.10.2010, 19:46:54 - NIEPRZECZYTANA »

Efmk a o których mówisz ?
Zapisane
joq Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Łomża
Samochód: Seat Cordoba Vario; 1,9TDI; AGR; 2001

« Odpowiedz #228 - Poniedziałek, 04.10.2010, 19:51:34 - NIEPRZECZYTANA »

Osram Cool Blue są całkiem niezłe, wg mnie lepsze niż osławiony Philips Blue Vision  ;)
Jako, że dużo jeździłem (i jeżdżę) nocą szukałem żarówek dających najbardziej jak to możliwe białe światło.
BV założyłem skuszony napisem Xenon Effect. Żarówka jaśniejsza od "standardowej" ale bez zachwytu  :huh:
Zwłaszcza, że wtedy za taką cenę spodziewałem się czegoś lepszego, niestety pożyła niecałe 6 miesięcy  :evil:
Sięgnąłem po coś innego i założyłem X-treme Power.No i tu się zdziwiłem, bo efekt był taki jakiego oczekiwałem.
Jasne światło daleki zasięg, a na "długich" jechało się prawie jak w dzień. Dobra widoczność nocą i to w deszczu, mgły i śnieżycy nocą nie biorę pod uwagę, bo to już inna bajka, kto robił trasy nocą i trafiał na odcinki pomiedzy polami ten wie o czym mówię  :P

Co do X-treme to mi trafił się chyba jakiś pancerny model tych żarówek, bo nie dość, że jeżdżą w starszym Vario ('97) już ponad dwa lata, to jeszcze przeżyły małe bum (reflektor niestety nie).
Do własnego auta (Vario '01) założyłem wspomniane na początku Cool Blue i jak za taką kasę (45zł) to muszę przyznać, że żarówka przyzwoita. Ładne białawe, lub jak kto woli białawo niebieskie światło (ale nie ma się co oszukiwać xenon to nie będzie nigdy  :P ). Muszę jeszcze przełożyć z tamtego auta do siebie X-treme i sprawdzić jak one zachowują się w plastikowym reflektorze  :P

Reasumując, jeśli ktoś chce kupić BV by mieć coś jaśniejszego i bielszego niż zwykła żarówa za niewielkie pieniądze, radzę wybrać Osram Cool Blue ;D
Dla wymagających X-treme Power, choć ten Night Breaker Osrama też może być niezły.
Nic to, jak spalą się Cool Blue to kupię Night Breaker od tak dla przetestowania, przynajmniej mam już jakieś porównanie  ;D
 
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 04.10.2010, 19:53:22 wysłane przez joq » Zapisane

olinek2 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Starachowice/Wrocław
Samochód: Toledo II 2001 1.6SR

« Odpowiedz #229 - Poniedziałek, 04.10.2010, 19:57:24 - NIEPRZECZYTANA »

Kup Night Breaker Plus, bo ponoć wyprofilowali lepiej włókno tak że wytrzymuje dłużej :)
Zapisane
Jakobe Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: pomorskie
Samochód: Ibiza 6K AFN++

« Odpowiedz #230 - Poniedziałek, 04.10.2010, 20:53:25 - NIEPRZECZYTANA »

Ja miałem osram cool blue i pożyły 3 miechy, świeciły trochę bardziej na biało, ale i tak bez szału.

Alternatywa dla philipsa i osrama jest tungsram, miałem Megalight Ultra plus 90% koszt 22zl za komplet h1 i bardzo dobrze świecą, aczkolwiek dalej na żółto, ale polecam te żarówki.

Jeżeli komuś zależy na najbardziej zbliżonej żarówce do xenonu 4300 polecam NARVA RANGE POWER http://moto.allegro.pl/rewelacyjne-zarowki-h1-narva-range-power-white-i1231499351.html

Po włożeniu bardzo się zdziwiłem faktycznie białe światło w barwie żadne blue vision itp nie mają porównania.

Jednak po włożeniu żarówek miałem jechać do Tesco, był mokry asfalt i ciemno, ledwo dojechałem do sklepu, pod Tesco je wymontowałem żeby coś widzieć, może to być też dlatego że miałem angel szajsy, ale jednak po włożeniu tungsramów coś tam widziałem.

Tak świeciły w poprzedniej ibi, dodam że w realu światło było równie białe jak na tym foto


Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 04.10.2010, 20:58:31 wysłane przez Jakobe » Zapisane
efmk Mężczyzna
Master Of Silence
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Południe
Samochód: była: Ibiza FL - 1.4 MPI [Power]

« Odpowiedz #231 - Poniedziałek, 04.10.2010, 21:20:53 - NIEPRZECZYTANA »

Efmk a o których mówisz ?
jutro podam Wam nazwę ;-)
Zapisane

_____________________________________
strony i aplikacje WWW
joq Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Łomża
Samochód: Seat Cordoba Vario; 1,9TDI; AGR; 2001

« Odpowiedz #232 - Wtorek, 05.10.2010, 16:26:08 - NIEPRZECZYTANA »

Jakobe światło ładne, to fakt  ;D
Zastanawiałem się też nad Philips NightGuide, trzy strefy oświetlenia, różne kolory (albo raczej odcienie) dla każdej z nich  :eye:
Ciekawe jak to wygląda w praktyce, coś wartego uwagi, czy tylko chwyt marketingowy  :-\
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #233 - Sobota, 16.10.2010, 22:34:43 - NIEPRZECZYTANA »

No to powiem tak..... :

Od tygodnia jestem posiadaczem żarówek H1 OSRAM Cool Blue. Wcześniej miałem PHILIPS BV.
Żarówki testowane w nocy, dzień i Noc + mokra nawierzchnia. Obydwa komplety są opatrzone napisem 4000 Kelvinów.

Na pierwszy rzut oka żarówki Philips maja bardziej niebieska (ciemną) bańkę, niż Osram. Podobno Osramy są alternatywą dla Philipsa. I niech tak pozostanie - szkoda przepłacać za Philipsy - dają takie same jak nie jaśniejsze światło - białe.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 16.10.2010, 22:36:23 wysłane przez punchoo » Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #234 - Niedziela, 17.10.2010, 11:20:53 - NIEPRZECZYTANA »

A ja mam teraz jedną żarówkę osram night beraker i jednego tungsram'a, takiego zwykłego ze stacji,i szczerze mówiąc to nie widać różnicy :-\
Zapisane

Mathie Mężczyzna
Seatomaniak
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Leon '07 1.9 TDI BXE

« Odpowiedz #235 - Niedziela, 17.10.2010, 12:53:51 - NIEPRZECZYTANA »

Wyszły nowe żarówki X-treme Vision czyli ulepszone X-treme Power.

http://www.autoflesz.pl/artykuly/6069,Jeszcze_wiecej_swiatla_z_Xtreme_Vision.html

http://allegro.pl/philips-h4-x-treme-vision-xv-100-totalna-nowosc-i1274683444.html

W listopadzie skuszę się na nie
Zapisane

Seat Ibiza 6L 1.4 16V --> Seat Leon 1P 1.9 TDI
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #236 - Niedziela, 17.10.2010, 13:15:34 - NIEPRZECZYTANA »

Szkoda przepłacać, a swoją drogą to ten artykuł to chyba jakiś gimnazjalista pisał :-X  i to jeszcze na zamówienie
Zapisane

nicram Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Cordoba '00 1.6 ALM

« Odpowiedz #237 - Niedziela, 17.10.2010, 14:02:09 - NIEPRZECZYTANA »

Mam od pół roku xtream power i nie są złe. Ale i tak zmienię na xenon ;)
Zapisane

188lukasz Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radomsko
Samochód: toledo 1,9 tdi 96 rok

« Odpowiedz #238 - Wtorek, 09.11.2010, 20:00:42 - NIEPRZECZYTANA »

podłącze się, w obydwu lampach spaliły mi sie kabelki od świateł krótkich i nie mam pojęcia dlaczego.... Wymieniłem te kable i narazie jest ok ale jak czasem sprawdzam to są ciepłe, wie ktos moąe od czego mogło sie tak zrobic??






« Ostatnia zmiana: Wtorek, 09.11.2010, 20:08:05 wysłane przez raby » Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #239 - Wtorek, 09.11.2010, 20:11:13 - NIEPRZECZYTANA »

podłącze się, w obydwu lampach spaliły mi sie kabelki od świateł krótkich i nie mam pojęcia dlaczego.... Wymieniłem te kable i narazie jest ok ale jak czasem sprawdzam to są ciepłe, wie ktos moąe od czego mogło sie tak zrobic??
Co to są "światła krótkie"? Mijania?
Jakie masz żarówki?
Jakiego przekroju jest przewód, który się przepalił?
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 23   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Żarówki Philips VisionPlus - testy oraz wszystko o żarówkach.
Skocz do: