+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Pytanie o ubytki płynu chłodniczego
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o ubytki płynu chłodniczego  (Przeczytany 591 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Gusto
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Toledo IV 2015

« Sobota, 06.05.2023, 20:12:44 - NIEPRZECZYTANA »

Dobry wieczór,

Mam pytanie i problem związany z płynem chłodniczym w Seacie Toledo Iv 1.2 TSI 2015 rok. Ok rok temu w sierpniu był zmieniany płyn na nowy na G13 jak twierdzi mechanik, niestety nie wiem jakiej firmy. Wydało mi się wtedy że było go za mało od razu po wymianie bo pokazywało minimum i dolalwm ok. 100 ml plynu K2 kuler G12+. Czy ma to jakieś znaczenie? Od tamtego czasu tak jeździłem aż to teraz kiedy zauważyłem że w zasadzie od sierpnia zeszłego roku jest obecnie w zbiorniczku płynu poniżej kreski minimum to na zimnym silniku, na zagranym łapie dolna kreskę. Czy to normalne żeby od sierpnia ubyło mi tak szacuje jakieś 200ml płynu gdzie ja tym autem zrobiłem może 1500-2000km a tak to stoi niejezdzone.

Teraz się zastanawiam czy to normalny ubytek czy jakis problem do naprawy? Mam dolac czy wyeminc płyn na nowy? Jak dolać to jaki?
Zapisane
stefanm37 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Samochód: Seat, 2009

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 05.08.2024, 14:01:02 - NIEPRZECZYTANA »

Ubytek 200 ml płynu chłodniczego w ciągu roku, szczególnie przy małym przebiegu, może wskazywać na drobne wycieki lub parowanie, co nie jest całkowicie normalne. Zaleca się dolewanie płynu zgodnego z używanym, czyli G13, aby uniknąć potencjalnych problemów z mieszaniem różnych typów płynów. Jeśli problem będzie się powtarzał, warto sprawdzić układ chłodzenia pod kątem nieszczelności.

_______________________________________
https://promienieslonca.pl/produkty/3742-kasza-jaglana-1000g.html
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 13.08.2024, 12:26:44 wysłane przez stefanm37 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Pytanie o ubytki płynu chłodniczego
Skocz do: