Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Seat Toledo II 1.6 8V AKL - Nierówna praca silnika - błąd czujnika temp G62  (Przeczytany 1362 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Karus Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Toledo II 1.6 8V SR (AKL) Pb+LPG rok prod. 1999

« Środa, 06.01.2021, 14:14:27 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,

Mam problem z Seat Toledo II 1.6 8V AKL mianowicie nagle podczas jazdy zaczął nierówno pracować i stracił moc - tak jakby nie pracował na wszystkie cylindry. Zapala OK. Na obrotach nie buja ale tak jakby drży na wolnych obrotach i słabo wkręca się na obroty. Po przeskanowaniu komputerem wyszedł błąd 00522 - Engine Coolant Temperature Sensor (G62) 27-10 Implausible Signal - Intermittent.
Wymieniłem ten czujnik na oryginalny (kupiony na allegro ale ma wyglawerowane znaki vw, audi, napis Luxemburg), błąd skasowałem, ale silnik nadal pracuje nierówno. Błędów nie pokazuje.
Odłączyłem na chwile akumulator by się wszystko zresetowało - nie pomogło.

Co jest tylko dziwne to jak włączam zapłon to rusza sie tak na ok 200 obr wskazówka obrotomierza ale nie wiem czy to cos znaczy.

Na wiosnę był wymieniany czujnik położenia wałka rozrządu (ten co jest pod rozrządem) mechanik włożył Delphi a nie oryginalny ale twierdził, że to bez znaczenia i będzie OK. Możliwe, ze to ten czujnik padł? rozumiem, że komputer pokazałby wtedy jakiś błąd ?

Jak macie jakieś pomysły to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Seat Toledo II 1.6 8V AKL - Nierówna praca silnika - błąd czujnika temp G62
Skocz do: