Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naprawa przewodu klimatyzacji, Seat Ibiza 2002 1.9 SDI  (Przeczytany 3221 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KubaKK1989 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 2002, 1.9 SDi

« Piątek, 14.08.2020, 11:22:58 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,

jestem tu nowy i kiepsko znam się na samochodach więc potrzebuję Waszej pomocy. Mam Seata Ibizę 3 generacji, 2002, z silnikiem 1.9 SDI. W zeszłym roku dałem samochód do nabicia klimatyzacji i naprawy wszystkich nieszczelności i serwis, w którym go zostawiłem zapewnił mnie, że wszystko jest w porządku. W tym roku jednak problem się powtórzył i czynnik cały wyparował więc poszedłem do innego serwisu. Klimatyzacja została nabita, a dzięki ultrafioletowi mechanik wskazał mi nieszczelność, która znajduje się na przewodzie od skraplacza/chłodnicy klimatyzacji do zaworu rozprężnego. Gdy poprosiłem go o naprawę przewodu stwierdził, że jest problem ze znalezieniem tej części i poinstruował mnie abym szukał jej na własną rękę. Tutaj jednak zaczyna się problem bo kompletnie się na tym nie znam. Przedstawiam w załączniku zdjęcie nieszczelności (jakość jest fatalna). Znalazłem kilka przewodów jednak ich oznaczenia różne. Czasem końcówka jest "A" czasem "D"
W linku przesyłam przewód, który mam nadzieję, że będzie pasował do mojej wersji samochodu: https://allegro.pl/oferta/przewod-klimatyzacji-seat-ibiza-02-08r-6q0820741d-7373247462?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YTEyZThmNmQtZDk4Yy00MTc5LTlhNzItZjQzMTcyMjkxODU3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=41d559be-b415-4790-99e8-10b782443125
Proszę Was bardzo o zweryfikowanie tego i pomoc.
Zapisane
havran Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Swarzędz - Kruszewnia
Samochód: VW Passat B5 FL 1.8T AWT, 2001

« Odpowiedz #1 - Sobota, 15.08.2020, 07:36:48 - NIEPRZECZYTANA »

Wygląda na to, że to ten sam przewód. Numery OE się zgadzają więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie pasować

Zapisane

... a po dodaniu gazu zmysłowy pomruk zamienia się w rasowy ryk!!!
tomek.cordoba Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Seat Cordoba I fl 2002r.

« Odpowiedz #2 - Sobota, 15.08.2020, 10:05:59 - NIEPRZECZYTANA »

oznaczenia mogą się różnić, ważna jest długość, kształt, końcówki. Zawsze można go delikatnie inaczej ułożyć , ale tego jest tyle na rynku, że lepiej kupić jest już gotowy
Zapisane
KubaKK1989 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 2002, 1.9 SDi

« Odpowiedz #3 - Niedziela, 16.08.2020, 08:26:09 - NIEPRZECZYTANA »

Wielkie dzięki Panowie na odpowiedź. W takim wypadku zamawiam część i udaję się do mechanika. Btw. czy jest to trudna naprawa? Wolałbym aby nie rozbierał mi połowy przodu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Naprawa przewodu klimatyzacji, Seat Ibiza 2002 1.9 SDI
Skocz do: