+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Przeniesienie napędu» Linka sprzęgła
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Linka sprzęgła  (Przeczytany 191744 razy)
0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.
efmk Mężczyzna
Master Of Silence
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Południe
Samochód: była: Ibiza FL - 1.4 MPI [Power]

« Odpowiedz #165 - Wtorek, 31.08.2010, 20:18:21 - NIEPRZECZYTANA »

No właśnie ja mam ciągle problem z tymi skrzypiącymi linkami. Zmienię i po kilku miesiącach się zaczyna, mimo że sprzęgło chodzi dość lekko.
O jaką blaszkę chodzi? Ona jest na pedale, czy na lince powinna być? (na lince w sumie, to nic takiego nie widziałem).
Może ktoś ma zdjęcie tej części? A może i samą część przy okazji? ;)
w 1.4 tak jest z tym sprzęgłem. wyciągnij linkę, nasmaruj i powinno na jakiś czas być OK.
ps. uzupełnij profil
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 31.08.2010, 20:19:34 wysłane przez efmk » Zapisane

_____________________________________
strony i aplikacje WWW
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #166 - Wtorek, 31.08.2010, 20:31:02 - NIEPRZECZYTANA »

Blaszka o którą pytasz, to jest coś w rodzaju tuleji ślizgowej nakładanej na młoteczek linki sprzęgłowej, po to tylko żeby nie wycierać tworzywa pedału, a skrzypieć też potrafi jak jest przytarta.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
kamilbd Mężczyzna
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/57957-keep-o
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wrocław-okolice
Samochód: Seat Ibiza 1.4 mpi 2001

« Odpowiedz #167 - Środa, 27.10.2010, 22:29:11 - NIEPRZECZYTANA »

witam
Dzis mialem nie za fajna przygode, wracam z trasy i nagle cos mi strzelilo gdy wcisnolem pedał sprzegla, po chwili juz coraz gorzej z nim bylo, az nagle, pedal sobie latal jak hustawka na drzewie. zjechalem na bok i okazalo sie ze linka mi pierdzielnela. Jaki jest koszt linki i montazu.
A drugie pytanie jest takie, czy moze lepiej robic cale sprzeglo bo one dosc ciezko mi chodzilo, i biegi przez to ciezej wskakiwaly?
Zapisane

Zimaaaa brrrrrr
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #168 - Czwartek, 28.10.2010, 07:44:03 - NIEPRZECZYTANA »

kamilbd, wątek znalazłeś, ale przeczytać kilku wiadomości do tyłu, to już się nie chciało...  :nonono:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
kamilbd Mężczyzna
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/57957-keep-o
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wrocław-okolice
Samochód: Seat Ibiza 1.4 mpi 2001

« Odpowiedz #169 - Czwartek, 28.10.2010, 15:19:40 - NIEPRZECZYTANA »

linka nowa wstawiona, niebo a ziemia,  chodzi luzno jak nie wiem co, jka by nowe autko:P
Wiec Kamilbd zadowolony ;D
Zapisane

Zimaaaa brrrrrr
Kris_mas Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: było Ibiza II '99 1.4 SE APQ jest 1.4 CGGB

« Odpowiedz #170 - Poniedziałek, 24.01.2011, 10:25:21 - NIEPRZECZYTANA »

Koledzy,

mam następujący problem, w weekend jadac do domu nagle pedał sprzęgła wpadł mi w podłogę jakoś dojechałem ale tu sie pojawiła ciekawostaka.

Objaw jakby linka pękła jasna sprawa ale... zaglądam pod maskę,  ruszam linką no i wychodzi na to, że sam drut linki sie nie przerwał...

Mam wrażenie, że linka nie ma oparcia na przegrodzie ogniowej i przy naciśnięciu pedału sprzęgła linka zamiast się naciągnać i odginać łapę sprzęgła, wpada do wnętrza auta.


Czy wymiana linki rozwali ten problem? Może coś mi odpadło co zapierało linkę na przegrodzie?



Chciałem zobaczyć jak to wygląda od strony pedałów i podążałem za instrukcja wymiany linki Jobski'ego niestety nie mam pojącia jak usunąć plastik nad pedałami połączony z półką jaka zasłania bezpieczniki - przez to nie mogę odgiąć panelu bezpieczników w dół i odsłonić mocowańa linki na pedale. Proszę o wskazówkę jak usunąć ten plastik.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #171 - Poniedziałek, 24.01.2011, 15:08:54 - NIEPRZECZYTANA »

jeżeli mówisz o tym plastiku zasłaniajacym dostęp do młoteczka linki to rada jest jedna. Kombinerki i ciągnij.
Zapisane
przemasi Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Reda
Samochód: Ibiza, 1999, APQ 1.4

« Odpowiedz #172 - Poniedziałek, 24.01.2011, 17:08:59 - NIEPRZECZYTANA »

chyba chodzi o ten plastik, który trzyma się za pomocą 2 śrub. Jak się spojrzy od dołu to widać. Śrubokręt krzyżakowy i odkręcić najpierw tę osłonę - 2 czarne śruby po bokach, w połowie tego całego plastiku - jakby na "zagięciu".
Zapisane

Ibiza'99 1.4 SE APQ + LPG sekwencja
Kris_mas Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: było Ibiza II '99 1.4 SE APQ jest 1.4 CGGB

« Odpowiedz #173 - Środa, 26.01.2011, 18:37:39 - NIEPRZECZYTANA »

Witajcie,

w końcu znalazło się trochę czasu. 1,5h roboty i po zabawie, niestety ciemno się teraz robi szybko i zabawa po pracy z latarka na parkingu nic przyjemnego :)

Przemasi tak dokladnie o to mi chodziło. Dwie śrubki z brzegu i wszystko ladnie się wyczepiło. Załączam foto jakby ktoś miał podobny problem. (Pierwszy raz wklejam foto na forum więc pewnie coś przekombinuje z góry przeproszenia  :-X )



W sumie dziwne jest to, że w ksiażkach o Polo i Ibizach jest zupełnie inne rozwiązanie - tam pokazują schowek, a tego co ja mam schowkiem się raczej nie da nazwać :-X

Największym problemem dla mnie był plastik zakrywający pedał sprzęgła. Załączam foto tego badziewia. Siedziało tak ciasno, że nawet nie próbuję tego wciskać spowrotem.



Na samym pedale nic juz nie musiałem ściagać, młoteczek liniki był zabezpieczony tylko małym tie rapsem przeweczonym przez otwory na bokach pedału przez co podejrzewam nie pozwalał na wypadnięcie młoteczka w jakieś ekstremalnej sytuacji.

Pozdrawiam
Zapisane
efmk Mężczyzna
Master Of Silence
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Południe
Samochód: była: Ibiza FL - 1.4 MPI [Power]

« Odpowiedz #174 - Środa, 26.01.2011, 22:16:21 - NIEPRZECZYTANA »

Kris_mas  :pub:
widzisz, widzisz.. dobra fotka, trochę tekstu i ile roboty robi :D
Zapisane

_____________________________________
strony i aplikacje WWW
badu1910 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.4 benzyna '97

« Odpowiedz #175 - Poniedziałek, 14.02.2011, 20:26:33 - NIEPRZECZYTANA »

A ja mam następujący problem z linką sprzęgła. Tz już go dawno rozpracowałem  :eye:  każdy kto ma problem z ciężko chodzącym pedałem sprzęgła, niech podniesie maskę i sprawdzi czy przypadkiem kołnierz na lince sprzęgła trzymający ją w otworze blachy między komorze silnika a pedałem nie został wciągnięty do środka. u mnie, rocznik '97 ibiza wygląda to następująco: jest tam gumka, a pod nią kołnierz z utwardzanego tworzywa (swoją drogą debilizm, mogliby zrobić go z metalu) i za każdym razem problem ze sprzęgłem zaczyna się od tego, że ów kołnierz zostaje wciągnięty do środka (zaczyna pedał ciężko chodzić, a sprzęgło łapie coraz niżej) po czym następuje złamanie kołnierza, a pedał wpada w podłogę. U mnie dzieje się to nagminnie często, ostatnio na jednej lince nie przejechałem 2 miesięcy i ta na której teraz jeżdżę też już umiera (nie jestem pewien gdyż ciemno jest i ciężko to sprawdzić w tej chwili :-\ ale pedał już skrzypi i stawia opór ).  Niżej podaję link do zdjęcia linki sprzęgła do ibizy '97 z zaznaczonym kołnierzem który tak uprzykrza mi życie:

http://img69.imageshack.us/i/1455540406.jpg

P.S. Dokładnie, ciężko samemu wcelować tym cholernym młoteczkiem w pedał.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 14.02.2011, 20:29:42 wysłane przez badu1910 » Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #176 - Poniedziałek, 14.02.2011, 21:01:39 - NIEPRZECZYTANA »

przejechalem ibiza kilka lat i wymienilem chyba ze 3 linki i zawsze padal mloteczek :-X
masz wydanie pancerne? http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=1429.msg79763#msg79763
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #177 - Wtorek, 15.02.2011, 13:24:58 - NIEPRZECZYTANA »

Co za problem podłożyć podkładkę z metalowego pod kołnierz pancerza linki i już nie przejdzie przez otwór ściany grodziowej? A swoją drogą, wymieniłem u siebie tych linek już spore ilości i nigdy nie miałem problemu z pancerzem, a zawsze z pękniętą linką lub młoteczkiem. Ale jak tylko zrobi się ciepło, u mnie paczka idzie w dół i komplet nowych, dorabianych tulejek z brązu na wałku łożyska oporowego bedzie zaadaptowany.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
badu1910 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1.4 benzyna '97

« Odpowiedz #178 - Piątek, 18.02.2011, 01:45:32 - NIEPRZECZYTANA »

podkładka była zakładana i pancerz najpierw się łamał a potem wciągało do środka. Natomiast nigdy nie miałem problemu z młoteczkiem czy zerwaniem linki;p Ibizą przejechałem 30tys km. I to moja 4 linka od około roku. Pytanie mam, ile płacicie za swoją linkę? Bo może to co biorę to zwyczajnie zamiennik. ja Płacę coś koło 40-45 zł.
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #179 - Piątek, 18.02.2011, 04:05:20 - NIEPRZECZYTANA »

130zł - ori seata i jeździ 10 tys.
90zł - Sachs podobno dobra. ja nie sprawdzałem
Na jakimś shicie - cofle przejechałem 2tys i sie zerwała. Dobrze że reklamacje uwzględnili.

Może masz zatarte tulejki na sprzęgle. ?
Lepiej to wymień raz (chociaż cena wymiany niezła by trzeba zwalić skrzynie z tego co wiem) niż masz płacić co chwile za linke.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 18.02.2011, 04:06:43 wysłane przez mac456x9 » Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 16   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Przeniesienie napędu» Linka sprzęgła
Skocz do: