+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» pytanko do silnika 1.6 ALM
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: pytanko do silnika 1.6 ALM  (Przeczytany 13669 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #15 - Poniedziałek, 05.06.2006, 18:59:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Miro"
Po drugie sprawny diesel spali po mieście 6-7 litrów x nawet 4zł = 24-28zł/100km
Mając gaz auto spali w mieście 10 litrów x 2zł = 20zł czyli różnica nie jest duża biorąc pod uwagę koszt instalacji i koszty dodatkowe (częsta wymiana świec,kabli WN,filtra,regulacji i koszt benzyny,bo odpalanie i pierwsze kilometry pokonujesz na benzynie).

Ale biorąc pod uwagę, że te same rocznikowo samochody z dieslem kosztują więcej niż benzyniaki z instalacją gazową to niektórzy wolą zapłacić mniej przy zakupie...  :roll:

Ja tam jestem zwolennikiem diesli, ale nie każdy je lubi  :neutral:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Seb2006 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bielsko
Samochód: ibiza 1.6 1999r

« Odpowiedz #16 - Wtorek, 06.06.2006, 14:41:55 - NIEPRZECZYTANA »

właśnie i to sedno sprawy kupić tanio niezajezdzone TDI a to wcale nie jest takie proste
Zapisane
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #17 - Wtorek, 06.06.2006, 22:48:14 - NIEPRZECZYTANA »

Jak dla mnie gaz to tylko pozorne oszczedzanie, pomijajac przeglady, dodatkowe wymiany itp. pozostaje fakt ze z gazem sa wieczne problemy, spadek mocy i szybsze zuzycie silnika. Malo kto sprzedaje auto z gazem i malym przebiegiem(realnym), a za instalacje tak czy siak trzeba zaplacic i musi sie ona zwrocic.

Co do diesla to po miescie przy spokojniej jezdzie mozna sie bez problemu zmiescic 5l, pod warunkiem ze nie jezdzimy na zimnym silniku non-stop, ale wtedy gaz tez nie ma sensu bo sila rzeczy jezdzimy na benzynie.

Seb2006, za moc tez sie placi, zawsze mozesz kupic zwyklego diesla ktory bedzie tanszy lub w podobnej cenie do benzyny z gazem.

EDIT:

Nalezy jeszcze wziasc pod uwage fakt ze butujac diesla spalanie nie wzrasta tak drastycznie jak w przypadku gazu.
Zapisane

erixon
Gość



« Odpowiedz #18 - Środa, 07.06.2006, 18:03:56 - NIEPRZECZYTANA »

najlepiej to miec wypchany portfel, silnik GTI i miec cale to paliwo w d... :P
Zapisane
Seb2006 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Bielsko
Samochód: ibiza 1.6 1999r

« Odpowiedz #19 - Czwartek, 08.06.2006, 17:38:08 - NIEPRZECZYTANA »

z tym wzrostem spalania gazu jest  inaczej. Moja ibiza 1.6 na benzynie po miescie pali 9 litrow a na gazie 10 litrow czyli nie ma duzej roznicy. Ja nie bronie gazu tylko ze panuje mit jaki to gaz jest szkodliwy dla silnika , jakie to sa problemy z instalka. A tak naprawde wcale nie jest tak zle. Ja osobiscie tez bym nie kupil benzyniaka zeby zalozyc w nim gaz bo mi sie to nie oplaca. Ja kupilem ibize z gazem z przebiegiem 76 tys km co prawda jechalem po nia ponad 300 km ale kupilem, teraz kumpel szuka ibizy , polo, golf 3 z gazem i w naszej okolicy nie ma co kupic. Samochodow niby duzo do sprzedania ale chcac kupic to praktycznie nie ma w czym wybierac.
Zapisane
Lato7
Gość



« Odpowiedz #20 - Poniedziałek, 10.07.2006, 20:25:29 - NIEPRZECZYTANA »

Tak tak , gaz to zlo a diesel sie nadaje jedynie do statkow i sprzetu rolniczego ... no comment.

Przejezdzilem juz 80 tysiecy na gazie i problemow nie ma ZADNYCH. Swiece wymieniam co 15 tysiecy i tankuje. Nic poza tym. Oleju nie bierze ani grama , kompresja idealna , silnik pracuje rowniutko i spokojnie.

Pozdrawiam wszystkich , ktorych "krewni i znajomi krolika" slyszeli jak to gaz panu Heniowi zepsul auto.
Zapisane
Staszek
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Rzeszów

« Odpowiedz #21 - Sobota, 15.07.2006, 13:36:07 - NIEPRZECZYTANA »

Wracając do tematu - kolektor w ALM-ie jest plastikowy, ale można zastąpić go wersją metalową (rzemieślniczą) - ostatnio załatwiałem Klientowi coś takiego za 500,- - silnik pracuje na takiej wersji zupełnie przyzwoicie, zarówno na LPG jak i na paliwie.
Osobiście zrobiłem ALM z takim kolektorem jakieś 120 tyś - a wcześniej straciłem 3 kolektory  oryginalne.
Zapisane

Seat Leon 1.6 SPORT (AKL)  - 2000r
Lato7
Gość



« Odpowiedz #22 - Sobota, 15.07.2006, 17:48:36 - NIEPRZECZYTANA »

3 kolektory oryginalne + 500 pln za rzemieslniczy = wtrysk gazu i zero problemow od poczatku.

Jak z jakoscia takiego kolektora? Bo wbrew pozorom to bardzo istotny element i spotkalem sie ze znaczacym spadkiem mocy na tzw. rzemieslniczym kolektorze ...
Zapisane
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #23 - Niedziela, 16.07.2006, 22:58:41 - NIEPRZECZYTANA »

Uważam, że jak gaz w takim aucie  to tylko sekwencja. Przejechałem na gazie  ponad 10000 km i zero problemów z czym kolwiek (zapomniałem, że mam gaz w aucie przypominają mi tylko przeglądy), wymieniam świeczki co 30-35 tyś. km do 150000km Aral 0W40, teraz Castrol 5W40, filtry powietrza są tanie to co 15 tyś razem z olejem. przewody WN nie pamiętam kiedy wymieniałem, ale chyba po 100000 km, nie odczuwam spadku mocy z moją instalką AG, zero brania oliwy. Mam znajomych co chcieli zaoszczędzić na instalacji i zakładali tanie i kolektory aluminiowe no i teraz mają cały czas problemy-tacy nie powiedzą nic dobrego na temat gazu.  :chytry:
Diesel jest też super silnikiem i bardzo go lubię. :ok:
 :pub:  :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» pytanko do silnika 1.6 ALM
Skocz do: