+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Moduł komfortu , domykanie szyb
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moduł komfortu , domykanie szyb  (Przeczytany 207627 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
vicotel Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wałbrzych
Samochód: Seat Ibiza 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #165 - Niedziela, 01.06.2014, 12:14:04 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, czy takim vagiem http://allegro.pl/tester-diagnostyczny-vag-vw-audi-skoda-can-polski-i4237861262.html lub podobnym droższym można przeprogramować moduł komfortu by szyby domykały się z pilota ?
Zapisane


raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #166 - Niedziela, 01.06.2014, 14:14:52 - NIEPRZECZYTANA »

watpie ale nigdy tego w reku nie mialem, napisz do aprzedawcy
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Virtualer Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza FR 2007r TDI 130KM

« Odpowiedz #167 - Niedziela, 01.06.2014, 17:02:56 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
Witam, czy takim vagiem http://allegro.pl/tester-diagnostyczny-vag-vw-audi-skoda-can-polski-i4237861262.html lub podobnym droższym można przeprogramować moduł komfortu by szyby domykały się z pilota ?

Nie, nie da się tego tym zrobić. Do tego potrzebujesz VCDSa.

Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #168 - Poniedziałek, 02.06.2014, 16:40:58 - NIEPRZECZYTANA »

Podobno motordiag robi to po zwykłym kabelku OBD.
Zapisane

emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #169 - Czwartek, 12.06.2014, 10:56:57 - NIEPRZECZYTANA »

Do auta z długim kodowaniem z tego roku nie ryzykowałbym zabawy z motordiagiem. Dobry interface do vw taki żeby latał VCDS to koszt ok 150 zł.
Zapisane

sidewinder Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza 6J 2009

« Odpowiedz #170 - Piątek, 21.11.2014, 13:40:46 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
temat przeczytałem cały, ale podobnego problemu nie znalazłem. Szukałem także w google pl i en.

Samochód to Seat Ibiza IV (6J) z 2009 roku w pięciodrzwiowej karoserii.
Nowy salonowy, gdzie wcisnęli mojej biednej połówce alarm i czujniki cofania (bez tych elementów podobno nie można była auta kupić) tyle, że wydaje mi się, że nie są to elementy fabryczne, a dokładane przez nich tam. Może te elementy mają coś wspólnego, ale nie muszą - przez 5 lat wszystko wydawało się działać dobrze.

Problem polega na tym, że szyba z od strony kierowcy opuszcza się bez problemu (zarówno trzymając przycisk cały czas, jak i trzymając chwilkę), natomiast do góry jedzie po kawałkach. Równych, około 4cm. Nie jest to raczej problem z linkami, silniczkiem ani przyciskiem. Skąd wiem? Ano stąd, że problem występuje jedynie na uruchomionym silniku! Jeżeli włączę zapłon, ale silnika nie uruchomię, szyba jedzie góra i dół bez problemu.
Po wyjściu z samochodu mogę kluczykiem w zamku, oraz pilotem otworzyć szyby i je zamknąć.
Jeżeli podczas jazdy szyba zostanie opuszczona, i potem zamknięta po tych cholernych kawałkach, to po włączeniu alarmu zaczyna on wyć. Trzeba "programować" szyby z pilota i kluczyka i to z 2, 3 razy, żeby alarm się włączył i nie wył.

Próbowałem programować szyby (otwierać, zamykać, z guzika, z pilota, z klucza w zamku) i wydaje się to usuwać problem, ale jedynie do kolejnego wyłączenia zapłonu.

Do elektronika samochodowego w najbliższym możliwym czasie podjadę po diagnozę, ale może ktoś coś podpowie.
Jeżeli ktoś się spotkał z podobnym problemem lub po prostu ma jakiś pomysł, to proszę o informacje.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Piątek, 21.11.2014, 13:43:55 wysłane przez sidewinder » Zapisane
PiterEL Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Philippines
Samochód: SEAT EXEO 2.0 TDI CAHA 170KM

« Odpowiedz #171 - Środa, 08.06.2016, 13:07:26 - NIEPRZECZYTANA »

A napisze ktos jak VCDSem aktywować domykanie szyb z pilota w IBIZIE 6L rok 2002 ?

Ok wczoraj sprawdziłem mam moduł komfortu z końcówką E i niestety MKM nie dało się aktywować domykania szyb. Miałem kiedys leona 2002 i w nim poszło bez problemu. Tutaj niby w MKM kliknąłem ale coś nie zrobił i po czesku wywalił komunikat. Z kluczyka domykanie działa.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 09.06.2016, 06:56:13 wysłane przez PiterEL » Zapisane

Tadej745 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza 6L

« Odpowiedz #172 - Sobota, 22.07.2017, 11:13:40 - NIEPRZECZYTANA »

Siemka chciałem zrobić sobie domykanie szyb w Ibizie 6l 2002 z pilota jak to zrobić moduł komfortu jaki posiadam to 6Q0 959 433 E
Zapisane
laciek69 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza SC '09 1.6 MPI

« Odpowiedz #173 - Czwartek, 27.01.2022, 15:07:05 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, mam dokładnie ten sam problem od momentu gdy padł mi akumulator, po czym był wyjęty z auta na całą dobę…

Cytuj
Problem polega na tym, że szyba z od strony kierowcy opuszcza się bez problemu (zarówno trzymając przycisk cały czas, jak i trzymając chwilkę), natomiast do góry jedzie po kawałkach. Równych, około 4cm. Nie jest to raczej problem z linkami, silniczkiem ani przyciskiem. Skąd wiem? Ano stąd, że problem występuje jedynie na uruchomionym silniku! Jeżeli włączę zapłon, ale silnika nie uruchomię, szyba jedzie góra i dół bez problemu.

Spotkał się ktoś z taką sytuacją, ewentualnie macie jakąś koncepcję jak sobie z tym poradzić?
(Ibiza 6J SC, ’09, 1.6 BTS)
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Moduł komfortu , domykanie szyb
Skocz do: