+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» tania instalcja uzywana kontra nowa
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: tania instalcja uzywana kontra nowa  (Przeczytany 5317 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
slawo
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gliwice

« Czwartek, 25.05.2006, 11:39:25 - NIEPRZECZYTANA »

witam panowie mam taki dylemat:
znajomy miał mi załatwic tania instalcje uzywana z paierami ktora miała przejść przegląd bez problemu, niestety okazało sie ze tania to ona była bo wyniosła mnie 700zł ale jest to instalcja do gaźników , czyli tzw. "na śrubę"( bez komputera) w zwiazku z czym przy przegladzie moze byc problem choc nie do konca bo wiadomo za flaszke wszystko idize załatwić, z zarejestrowaniem tez problemu nie ma bo papiery mam na instalcje z komuterem.  no ale powiedzialem znajomemu ze w zasadzie nie o tak instalcje mi chodziło więc mam teraz taką mozliwość:

- moge doplacic 700zł i wyciagna mi obecna instalcjae i włoza nówke oczywiscie z komputerem (wszystko tak jak ma byc) [no i bede mogl wybrac mniejsza butle bo teraz mam dosyc spora zajmujaca caly bagaznik, no lae przy uzywce nie bylo wyboru]

-moge doplaci 260zł i wsadza mi nowy komputer do obecnej instalcji

- albo moge zostac przy obecnej instalcji za ktora zapłaciłem 700zł a przeglad sobie załatwie- to nie problem zreszta i tak rzadko to sprawdzaja

wiec mam pytanie: co byscie doradzili? czy warto doplacac i wymieniac ta instalcje? czy zalozyc tylko komputer? czy moze zostac przy obecnej instalacji?

aha dodam ze mam Ibize 95 rok 1,6 75KM
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 25.05.2006, 12:46:44 - NIEPRZECZYTANA »

A czemu ma byc problem z przegladem ?  :eek:
Ale komputer by juz sie przydal w tej instalacji...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 25.05.2006, 17:00:33 - NIEPRZECZYTANA »

ja bym bral nowa instalacje  bo niewiadomo jak  z tymi czesciami urzywanymi < redyktor itp>  jak zacznie sie sypac to jeszcze tylko do tego doplacisz  
jesli chodzi o przeglad to pikus jest , ale to ma jezdzic i  byc raczej niezawodne  , ja osobiscie nic niemam do instalacji na srube  bo tez idzie wystrojic na analizatorze taka instalke  i bedzie tez ladnie chodzic tyle ze  mojim zdaniem co nowe to nowe
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #3 - Czwartek, 25.05.2006, 17:29:05 - NIEPRZECZYTANA »

Ja tez bym polecil nowa bo lepiej miec gwarancje! Mi sie zaczela sypac po 1,5 roku (po gwarancji) ale naprawiali mozliwie tanim kosztem bo nie wiedzieli co sie dzieje - padl komputer (ponoc 1 przypadek). Wiec najlepiej nowa z mozliwie dluuuuga gwara  :ok:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
slawo
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gliwice

« Odpowiedz #4 - Czwartek, 25.05.2006, 22:14:40 - NIEPRZECZYTANA »

problem z przegladem :bo od 2002 wszedł przepis , że samochody na wtrysku musza byc wyposazone w instlacje gazowa z komputerem, po drugie jesli trafi na jakiegos nadgorliwego diagnoste i bedzie chcial porownac instalcje z posiadana przeze mnie homologacja to od razu zobaczy ze czesci zapisane w papierach homologacji nie sa zgodne z rzeczywistymi
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #5 - Piątek, 26.05.2006, 08:40:32 - NIEPRZECZYTANA »

Nie slyszalem a takim przepisie - nawet gazownik mi chcial wciscac instalke na srube i nic nie mowil. Ja jak jezdzilem na przeglady to do instalacji nawet nie zagladali a homologacje pokazalem tylko przy wbijaniu do dowodu pieczatki ze gaz zalozony.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #6 - Piątek, 26.05.2006, 09:33:39 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli już coś mam polecić, to tak jak Joker, nową instalację. Bo to i gwarancja i większa pewność, że będzie niezawodna(choć z tym różnie bywa). No i jeszcze kwestia papierów, będą czyste. Poza tym 700 pln to nie dużo w porównaniu z 3500 pln, które dałem za swoją sekwencję. Zamykasz się w kwocie 1400 pln + wbicie w dowód, co daje chyba mniejszą kwotę niż nowa instalka monotowana do auta bez gazu.
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #7 - Piątek, 26.05.2006, 10:29:52 - NIEPRZECZYTANA »

są czesci na których uwazam mozna zaoszczedzic ale nie zaliczałbym do nich instalki LPG ... co jak co ale bezpieczenstwo najwazniejsze ... tez jestem za nowa instalacją montowana w profesjonalnym serwisie a nie np. u niby fachmana gdzies w garazu  :hmm:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #8 - Piątek, 26.05.2006, 21:38:39 - NIEPRZECZYTANA »

Ja bym zakładał tylko nową, za swoją sekwencję kiedyś zapłaciłem ponad 5000 zyla :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» tania instalcja uzywana kontra nowa
Skocz do: