Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stuki w zawieszeniu (prawe przednie koło?)  (Przeczytany 2909 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
AdrianStrozik Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 2003 6L

« Czwartek, 19.11.2015, 16:28:13 - NIEPRZECZYTANA »

Witam.
Temat pewnie już oklepany ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na mój przypadek mianowicie : przy jeździe powoli po gestych nieduzych nierównościach w zawieszeniu słychać dziwne stuki odgłos podobny do "uderzania w garnek" co dziwne przy szybkiej jeździe i po rzadkich  większych nierównościach wydaje się być wszystko w porządku. Dwa razy wymieniałem końcówki drążków stabilizatora po pierwszym razie problem ucichl ale nie zniknął w dodatku pojawiły się przy skręcaniu dziwne trzaski . A po jakimś czasie stukanie stało się jeszcze gorsze. Teraz jestem po kolejnej wymianie drążków + poduszek stabilizatora + sworzni wahacza.  Problem jest o wiele mniejszy tak jak za pierwszym razem stuki są rzadsze i sporadyczne ale czuje ze z biegiem czasu znów wszystko wróci do poprzedniego stanu ..... jedynie trzaski znikły całkowicie .... proszę o pomoc byłem już u niejednego mechanika ale żaden nie ma nawet zamiaru bardziej się nad tym poglowkowac tylko wymienia to co standardowo się w tej sytuacji robi. Z góry dziękuję za każdy najdrobniejszy pomysl!  :)
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 19.11.2015, 16:52:28 - NIEPRZECZYTANA »

Sprawdź, czy nie masz sprężyny pękniętej...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
AdrianStrozik Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 2003 6L

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 19.11.2015, 17:03:24 - NIEPRZECZYTANA »

Sprężyny amortyzatora ? Jak auto jest na postoju i bujam nim nic nie słychać a poza tym skoro wcześniej stukalo non stop praktycznie ciągle a teraz po wymianie drążków sworzni i poduszek stuka rzadko ale stuka to czy to ma jakikolwiek związek ze sprężyna ? Poza tym napisałem ze juz nic przy skręcaniu mi nie strzela tylko te stukanie . :/
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 19.11.2015, 17:06:23 wysłane przez AdrianStrozik » Zapisane
mk2 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: brak

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 15.12.2015, 10:49:47 - NIEPRZECZYTANA »

Przeguby? Łożyska amortyzatorów?
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 15.12.2015, 10:51:32 wysłane przez mk2 » Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Stuki w zawieszeniu (prawe przednie koło?)
Skocz do: