Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zdemontować tarcze hamulcowe przód seat ibiza 6j5?  (Przeczytany 2626 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pablo1156 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Dąbrowa Gornicza
Samochód: seat ibiza 1,6 16v 2009

« Czwartek, 06.08.2015, 16:35:08 - NIEPRZECZYTANA »

Witam serdecznie wszystkich maniaków motoryzacji ;D
Mam takie małe pytanko mianowicie jak zdemontować tarcze hamulcowe z przodu mojego Seacika (jest to model Ibiza 1,6 16v 105km) tzn zaciski i klocki sciągniente, ta mała śrubeczka odkręcona a tarcza nie chce zejść  >:(  ... pukałem delikatnie młotkiem po tarczy i dalej nic.. jest tam jeszcze taka duża śruba ale wydaje mi się, że ona idzie do przegłubu  i tu moje drugie pytani czy tarcze hamulcowe jest  razem z łożyskiem?? tzn wbijane lub wprasowywane jakoś..
Ps to mój pierwszy post w grupie wiec proszę zbędne komentarze zostawić dla siebie, a wszystkim tym którzy mogą mi pomóc w tej sprawie z góry dziękuje.
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 06.08.2015, 17:01:30 - NIEPRZECZYTANA »

To jest mało popularny model na forum. Spróbuj poszukać w programie ETKA tarcz i zobaczysz jak to jest zbudowane.
Zapisane
pablo1156 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Dąbrowa Gornicza
Samochód: seat ibiza 1,6 16v 2009

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 06.08.2015, 17:34:47 - NIEPRZECZYTANA »

mac456x9 dziękuje za podpowiedz.. ale co to jest ten program, gdzie go szukać  :o
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 25.08.2015, 14:59:33 - NIEPRZECZYTANA »

W twoim modelu tarcze są nakładane na piastę i mocowane tą jedną śrubą. Prawdopodobnie się zapiekły, stąd problem ze ściągnięciem. Katalog części masz >>tu<< Klikasz CarProg2 i szukasz.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Jak zdemontować tarcze hamulcowe przód seat ibiza 6j5?
Skocz do: