+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Montaż elektrycznych szyb
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Montaż elektrycznych szyb  (Przeczytany 70689 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #90 - Czwartek, 06.05.2010, 11:41:16 - NIEPRZECZYTANA »

Nie wiem jak w ibi przed fl, ale ja u siebie jeden slizg przekladalem z manualnych do elektrycznych i pasowalo.
Zapisane

uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #91 - Czwartek, 06.05.2010, 11:44:38 - NIEPRZECZYTANA »

a no pasuje ale ciezko jest to porzadnie zlozyc wiem cos o tym bo z tazem sie meczylismy
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
Liqid Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: BYDGOSZCZ
Samochód: Ibiza 3d 97 1.4 AEX

« Odpowiedz #92 - Piątek, 07.05.2010, 18:27:50 - NIEPRZECZYTANA »

Witajcie. slizgi byly na szczescie. Przelozylem tylko metalowo-gumowe mocowania szyb wszystko ladnie skrecone i zamontowane. Sprzedajacy na szczescie dobrze mnie zrozumiałb wszystko co sie dalo odlaczyl jedynie odcial PLUS główny i plus impulsowy (stacyjka). Tak wiec otrzymalem kompletna instalacje wraz z przekaznikiem + gniazdo jak i bezpiecznikiem+ gniazdo. Wszystko zalozylem starannie (ok 5H) i smiga az milo.  Pozostalo jedynie zaslepić otworki po korbkach i czekac na doslanie ramki od przyciskow (zaopomnial) :)
Myślę ze jak za 70zł to był dobry zakup .
Zobaczymi ile pociagnie oby do końca autka :)

Pytanko do was. wiecie moze gdzie dostane zaslepki w otworki po korbkach??
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 10.05.2010, 12:55:54 wysłane przez Liqid » Zapisane
maniekk12 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Cordoba 97r

« Odpowiedz #93 - Czwartek, 04.10.2012, 19:50:36 - NIEPRZECZYTANA »

Witam Was serdecznie jako ze to mój pierwszy post i jestem tu nowy to chciałbym sie z wami przywitać To witam serdecznie wszystkich i myśle ze moge liczyć na waszą pomoc :)

Mam następujące pytanie
Jestem posiadaczem Cordoby z 97r. chciałbym założyć elektryczne szyby mam możliwość wyciągnięcia z rozbitka
Dowiedziałem sie ze bede musiał wyciągnąć
Prowadnice z sliniczkiem
Przełączniki
i jakieś bezpieczniki i przkażniki

Tylko ze nie wiem co i jak podłaczyć mógłbym mi ktoś zilustrować krótki schemat podłacznie tego w pańcie narysować co kolwiek bym wiedziła co i jak idzie z góry dziękuję

Pozdrawiam

aboz: Scalone. Zacznij od szukania zanim zaczniesz pytać. Poczytaj wątek, z którym scalony jest twój post. Poza tym od witania jest odpowiedni wątek
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 04.10.2012, 19:59:40 wysłane przez aboz » Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #94 - Piątek, 05.10.2012, 08:27:59 - NIEPRZECZYTANA »

Kolego jak byś nie kombinował to bez pojęcia jakiegokolwiek o elektryce możesz sobie nie poradzić. Nie wiem jak to wygląda dokładnie w ibizie przed fl, czy przekaźniki są w osobnych gniazdach czy jest jakaś jedna skrzynka z przekaźnikami ale na pewno będziesz potrzebował całą wiązkę z drzwi którą trza będzie rozpruć i połączyć z twoją.
Ja jeżeli chodzi o ibize to kładłem tylko szyby z modułami przy silnikach, tam sprawa była prosta bo poza przeciągnięciem 3 przewodów na drugą stronę auta i podłączenia plusa po zapłonie, stałego i masy dużo więcej robić nie trzeba. Jeżeli masz silniki tylko z dwoma przewodami to musisz obczaić jakie kolory przewodów od silnika i od przełączników idą do auta i gdzie idą w aucie, część na pewno będzie szła do drugich drzwi a część do jakiegoś modułu/przekażnika. Jeżeli nie będziesz w stanie tego wypruć to ja taką instalację robiłem sam na 4 przekaźnikach, ale to nie jest łatwa sprawa, do tego trza później myśleć o podłączeniu podświetlenia itd. Dlatego dobrze ci radzę zanim się za to weźmiesz weź kogoś kto ogarnia trochę tematykę samochodową ze sobą i niech on ci wymontuje co potrzeba, bo później może się okazać ze za podłączenie zapłacisz więcej niż za same podnośniki
Zapisane

maniekk12 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Cordoba 97r

« Odpowiedz #95 - Piątek, 05.10.2012, 14:09:49 - NIEPRZECZYTANA »

Byłem dzisiaj zobaczyć jak to wyglada w cordobie i do silniczków idą po dwa kable grube 
ale jaki jest to przekażnik jak one wyglądają w cordobie
i powiedzcie mi jak zrobić to na krótko aby nie było zbyt dużo bawienia z kablami chciałem wypruć całą instalacje ale musiałbym cały kokpit ściągać chciałbym prosty schemat jak to podłaczyc na krótko
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #96 - Piątek, 05.10.2012, 14:19:50 - NIEPRZECZYTANA »

jak wyglada przekaznik to masz w dziale instrukcji a jak dziala przelacznik i jak wyglada wiazka tez juz bylo w innych tematach :!:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #97 - Piątek, 05.10.2012, 17:56:33 - NIEPRZECZYTANA »

maniekk12, Chyba chce iść po całości...
+ pociągnąć z aku, masę, w obwód wpiąć włacznik i silniczek.

Ale tak się nie da...
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Montaż elektrycznych szyb
Skocz do: