+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Montaż elektrycznych szyb
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Montaż elektrycznych szyb  (Przeczytany 70739 razy)
0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #75 - Wtorek, 03.06.2008, 19:18:06 - NIEPRZECZYTANA »

Konsolka jest taka sama, nie wiem jak z podnośnikami.
podnosniki inne
oryginalne przyciski tez inne
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
DzieX
Gość



« Odpowiedz #76 - Wtorek, 03.06.2008, 19:22:59 - NIEPRZECZYTANA »

Hmm, no nic, jak uda się kupić za frajer to założe, jak nie to wielofunkcyjna korbka też może być :P
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #77 - Wtorek, 03.06.2008, 21:01:59 - NIEPRZECZYTANA »

od cordoby na pewwno nic nie bedzie pasowac ani panel ani podnosniki jedynie co tto instalacja i przyyciski a ja myslalem  ze maasz cordobe i dalem cynk
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
Gruby
Gość



« Odpowiedz #78 - Czwartek, 05.06.2008, 06:20:03 - NIEPRZECZYTANA »

Tak więc pokazuję jak wyglądają przełączniki od uniwersalnego kompletu silników w mojej Cordobie.

Po stronie kierowcy:



i po stronie pasażera:



emtezet, przyjżyj się uważnie, jeżeli chcesz bardziej szczegółowe zdjęcia to na e-mail.

Początkowo przełączniki miały być wstawione w nakładki-rączki. Kiedy usłyszałem ile jest roboty z wykonaniem otworów w tych ładnie polakierowanych nakładkach zdecydowałem się na umieszczenie przełączników z wykorzystaniem akurat szarych ramek dodanych do kompletu. Maskowanie otworów niestarannie wykonanymi zaślepkami mijało się z celem.

Oceńcie sami...
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 05.06.2008, 06:54:51 wysłane przez Gruby » Zapisane
daniels81
Gość



« Odpowiedz #79 - Czwartek, 05.06.2008, 08:06:45 - NIEPRZECZYTANA »

ja bym się jednak skłaniał do przerabiania boczków pod przyciski bo średnio to wyglada :huh:
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #80 - Czwartek, 05.06.2008, 08:11:18 - NIEPRZECZYTANA »

a ja  do orgnalnych przelaczników;D
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Odpowiedz #81 - Czwartek, 05.06.2008, 08:12:11 - NIEPRZECZYTANA »

Wg mnie wygląda schludnie - w sensie montażu, a że uniwersalne no to coś za coś...  widać że jest to coś dołożone..  ale funkcjonalność jest co nie? - swoją drogą.. nie chce mi się czytać całego tematu... ale:

 Gruby - nie masz miejsc z zaślepkami na konsoli środkowej ? co w modelach z Ori-opuszczanymi szybami mają tam starowanie? - bo jakbyś miał to lepiej tam chyba zrobić sterowanie.

W każdym razie napewno kosztowało ciebie to wiele pracy - i tą pracę trzeba uszanować.  fajnie że działa.
- wolę nie myśleć ile problemów było z mechaniką... żeby to zamocować i żeby nic się nie zakleszczało itp.... ;)

« Ostatnia zmiana: Czwartek, 05.06.2008, 08:16:43 wysłane przez kuczy » Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
Gruby
Gość



« Odpowiedz #82 - Czwartek, 05.06.2008, 08:23:21 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kuczy
Gruby - nie masz miejsc z zaślepkami na konsoli środkowej ?

W wersji po liftingu nie ma właśnie miejsca na umieszczenie dodatkowych przełączników w konsoli środkowej.
Nawet jakby było gdzie założyć w konsoli środkowej to czym zasłonić wystające ośki mechanizmu szyb, bo te zaślepki to dopiero OHYDA.
Przyciski do sterowania szybami w tej wersji montuje się na (w) tych szarych nakładkach pod metalową chromowaną rączką do otwierania drzwi.

Cytat: kuczy
wygląda schludnie - w sensie montażu, a że uniwersalne no to coś za coś... 

DOKŁADNIE i pogodziłem się z tym.

Zaraz ktoś napisze:
To trzba było kupić auto już z elektrycznymi szybami...
ale tak wyszło...


Widziałem całe mechanizmy z silnikami do Polo - 300zł na stronę, do tego przełączniki i moduł komfortu, tak więc koszt mógłby zamknąć się nawet ok. 800zł.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 05.06.2008, 08:26:24 wysłane przez Gruby » Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #83 - Czwartek, 05.06.2008, 08:56:10 - NIEPRZECZYTANA »

wyglada znosnie jak na dokladane :-X

jak mozesz to nagraj film z dzwiekiem jak sie otwiera tym szyby i zamyka
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Gruby
Gość



« Odpowiedz #84 - Czwartek, 05.06.2008, 09:15:44 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raby
jak mozesz to nagraj film z dzwiekiem jak sie otwiera tym szyby i zamyka

 :(  mój aparat nie nagrywa dźwięku, chyba że tel. komórkowym
Zobaczę w weekend co da się zrobić.
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #85 - Czwartek, 05.06.2008, 19:35:09 - NIEPRZECZYTANA »

Jak dla mnie tez wyglada git, calkiem ladnie sie wpasowaly i faktycznie takie zakrycie otworow w tym wypadku jest najlepsza opcja, bo znalesc oryginalne klamki z wylacznikami nie jest latwa sprawa...
Zapisane

Koszał Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Ibiza TDI AFN+

« Odpowiedz #86 - Środa, 16.07.2008, 12:47:21 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
Ostatnio chodzi mi po głowie taki pomysł, aby zaadoptować elektryczne uchylanie szyb tylnych z ALHAMBRY do mojej Ibi.
Chciałem kupić coś takiego http://moto.allegro.pl/item394931282_sharan_galaxy_alhambra_silniczek_silownik_silnik.html
Co muszę jeszcze do tego dokupić i czy ktoś już ma w tym temacie jakieś doświadczenia??
Pozdro
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #87 - Środa, 16.07.2008, 14:57:02 - NIEPRZECZYTANA »

Hehe, niezly pomysl, sam o tym myslalem z tym ze problem polega na tym ze u mnie te szybki nawet mechanicznie sie nie uchylaja (mam wklejone na stale). Podejrzewam ze trzebaby pociagnac wiazki zasilajace, jakies przelaczniki skolowac i zrobic jakis ukladzik ktory bedzie tym sterowal (najlepiej by bylo znalesc rowniez z alhambry).
Zapisane

Koszał Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Ibiza TDI AFN+

« Odpowiedz #88 - Środa, 16.07.2008, 18:32:41 - NIEPRZECZYTANA »

Przełączniki chcę ori z Ibizy. Tylko interesuje mnie ten układ sterujący...to jakiś przekaźnik czy coś??? Ja się na tym kompletnie nie znam. Czy wystarczy tylko instalacja i przełącznika??
Zapisane
Liqid Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: BYDGOSZCZ
Samochód: Ibiza 3d 97 1.4 AEX

« Odpowiedz #89 - Środa, 05.05.2010, 20:29:11 - NIEPRZECZYTANA »

Witajcie doszla juz paczucha a raczej awizo. jutro z rana  odbieram paczke a w niej:
2 Elektryczne podnośniki
Panel wraz z przyciskami
oryginalne wiązki.
Częsci pochodzą od Seata Ibizy GTi 2.0 95r.


Po takim stuku puku lecz sa w pelni sprawne.
Zamontowane zostana w mojej Ibizie 1.4 97r.

Teraz drodzy koledzy mam pytanko do was.
Zestaw ,który zakupilem za myśle niezle pieniażki ma pewną wadę. Nie posiada uchwytów i ślizgów chyba dobrze mówię.
Podnosniki
: Sprzedajacy zrobil na szybko fotke samych podnosnikow jak widac bez mocowań oczywiscie w zestawie komplet "podnosniki,przelaczniki,wiazki"
http://www.allegro.pl/item1021132094.html

Posiadam w miare kompletne podnośniki manualne piszę w miare gdyz od strony pasażera na uchwycuie jest nieoryginalna uszczelka trzymajaca szybe i ta od czasu do czasu potrafila puścic szybe. :/
Pytanko jest takie czy bez wiekszego problemu przeloże mocowania szyb z podnosników manualnych do elektrycznych?  Zauwazylem na allegro sporo zestawów naprawczych lecz ja poki co nie mam zielonego pojęcia jak wyglądaja moje slizgi a kupować w ciemno nie mam zamiaru jeśli da rade je przelozyc.

Postanowilem matce na prezent takie podnośniczki zalozyc.
Samo przełozenie myśle ze nie bedzie problemem co innego prawidłowe podłączenie (pod stacyjke i najlepiej jakis bezpiecznik)  i przełożenie mocowań.

Wszelki Tutorial czy informacje jak najbardziej mi sie przydadza. Prace chce zaczac jutro rano tak wiec prosze o pomoc pozdrawiam


od KYS: Dołączaj pytania do istniejących tematów.
« Ostatnia zmiana: Środa, 05.05.2010, 22:11:04 wysłane przez KYS » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Montaż elektrycznych szyb
Skocz do: