Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne stukanie i tykanie w Seacie Leon II, rocznik 2006, 2.0 diesel  (Przeczytany 13141 razy)
0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.
Gosia88 Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat Leon II, 2006, diesel

« Środa, 19.03.2014, 14:22:29 - NIEPRZECZYTANA »

Witam!

Mam pytanie odnośnie tego stukania i tykania. Pisząc o stukaniu mam na myśli cofanie i jazdę do przodu na pierwszym biegu i ewentualnej zmianie na drugi bieg. Podczas puszczania sprzęgła czy podczas lekkiego dodawania gazu, słychać taki stuk. Miałam dzisiaj u mechanika, twierdzi, że wszystko jest ok, jedyne co było nie tak to klocki hamulcowe, które wymienił, jednak stukanie występuje dalej.
Co do "tykania", to bardziej jakby było to słyszalne pod maską rozdzielczą, nie zawsze, ale od czasu do czasu.
Proszę o jakiekolwiek podpowiedzi i pomoc.
Zapisane
Patryk23 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza, 1,9 TDi

« Odpowiedz #1 - Środa, 19.03.2014, 16:08:23 - NIEPRZECZYTANA »

końcówki drązków kierowniczych? przeguby?
Zapisane
Gosia88 Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat Leon II, 2006, diesel

« Odpowiedz #2 - Środa, 19.03.2014, 16:34:14 - NIEPRZECZYTANA »

co do końcówek drążków kierowniczych to na pewno nie, bo byłam również dzisiaj zrobić przegląd samochodu i przeszedł bez problemu co do przegubu to nie mam pojęcia. Może po prostu podjadę do innego mechanika i zobaczymy co on na to powie. A miałbyś jakieś podpowiedzi co do tego tykania?
Zapisane
Mixer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: GT TDI +

« Odpowiedz #3 - Środa, 19.03.2014, 18:03:15 - NIEPRZECZYTANA »

a na wolnych też puka? jak wciskasz sprzęgło to przestaje? Bo to może dwumas pukać...jak przy ruszaniu tylko puka to może być któraś poducha wywalona na silniku lub pod skrzynią i po prostu przy ruszaniu zmienia swoje położenie...
Zapisane

Potrzebujesz Mechanika w Trójmieście ? Pisz a Pomogę 
Gosia88 Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat Leon II, 2006, diesel

« Odpowiedz #4 - Środa, 19.03.2014, 18:10:24 - NIEPRZECZYTANA »

jak wciskam sprzeglo to nie puka, tylko przy zmianie biegu z 1 na 2 badz jak cofam i to nie jest takie ciągłe stukanie. Kurcze ciezko to okreslic, to tylko taki jeden "stuk".

Napisano: Środa, 19.03.2014, 18:08:58


a jak piszesz o tych poduszkach, to ja to "swoim okiem" zobacze czy tylko i wyłącznie mechanik to rozpozna?
Zapisane
Mixer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: GT TDI +

« Odpowiedz #5 - Środa, 19.03.2014, 18:19:16 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Gosia88
a jak piszesz o tych poduszkach, to ja to "swoim okiem" zobacze czy tylko i wyłącznie mechanik to rozpozna?
Poduszki pod silnikiem i skrzynią...są na łapie więc raczej swoim okiem nie zobaczysz ;)
Zapisane

Potrzebujesz Mechanika w Trójmieście ? Pisz a Pomogę 
Gosia88 Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat Leon II, 2006, diesel

« Odpowiedz #6 - Środa, 19.03.2014, 18:23:01 - NIEPRZECZYTANA »

no ok, a co powiesz do tego tykania pod deska rozdzielcza?
Zapisane
jacuś Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: POLSKA

« Odpowiedz #7 - Niedziela, 23.03.2014, 14:57:37 - NIEPRZECZYTANA »

Mam podobny problem w seacie cordobie silnik 1,4 benzyna rocznik 2009.  Do tej pory wymieniłem łapę z poduszką pod silnikiem i łącznik stabilizatora ? oczywiście to nie pomogło. Nic więcej do wymiany się nie kwalifikuje.  Nasmarowałem wszystko co można było i nadal nic. Z zauważonych zależności to że poniżej 7 stopni C stukanie ustaje lub występuje sporadycznie tak więc zimą przypadłość nie występuje. Poszukuje dalej przyczyny i dam znać jak coś ustalę. Jak tobie uda się rozwikłać problem to również napisz. 
Zapisane
Gosia88 Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat Leon II, 2006, diesel

« Odpowiedz #8 - Środa, 26.03.2014, 19:43:58 - NIEPRZECZYTANA »

na pewno dam znac, ale powiem Ci, ze u mnie nawet zima to stukanie wystepowalo. Czytałam ostatnio sporo na forach o tym i w większości pojawiały się hasła, że to mogą być sterowniki poduszek powietrznych, no ale to tylko takie gdybanie. Na chwilę obecną nie mam kiedy odstawić auta do mechanika, ale jak tylko uporam się z czasem i znajdzie się przyczyna tego stukania na pewno się z Tobą tym podzielę.
Zapisane
jacuś Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: POLSKA

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 27.03.2014, 09:12:29 - NIEPRZECZYTANA »

Z tego co dałem rade wyczytać sterownik-sensor w cordobie znajduje się w przedniej części tunelu środkowego w okolicach nagrzewnicy. Stukanie u mnie właśnie z tej okolicy dochodzi. Świadczyło by to o tym ze jest źle przymocowany czyli luźny. Jest taka możliwość. Sprawdzę w wolnej chwili bo to chyba nie jest jakieś wielkie wyzwanie. 
Zapisane
Gosia88 Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat Leon II, 2006, diesel

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 27.03.2014, 23:13:18 - NIEPRZECZYTANA »

ok to czekam na jakieś info od Ciebie w tej sprawie :)
Zapisane
jacuś Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: POLSKA

« Odpowiedz #11 - Sobota, 05.04.2014, 08:52:21 - NIEPRZECZYTANA »

Znalazłem to ustrojstwo i poprawiałem jego mocowanie ale niestety to nie pomogło.
Zapisane
Gosia88 Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat Leon II, 2006, diesel

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 07.04.2014, 15:35:51 - NIEPRZECZYTANA »

także to może być wszystko... :/ w razie jak wpadniesz na coś będę wdzięczna za podpowiedź.
pozdrawiam :)
Zapisane
green Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Seat Leon 2001

« Odpowiedz #13 - Wtorek, 29.04.2014, 14:30:37 - NIEPRZECZYTANA »

No niestety Gosia88 ma racje, to może być wszystko :) Od siebie mogę polecić Ci stronkę http://www.autozawieszenie.pl tam goście opisują usterki i ich objawy, może akurat na coś trafisz.
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #14 - Wtorek, 29.04.2014, 16:17:50 - NIEPRZECZYTANA »

Gosia skąd Ty jesteś, moze ktoś na to spojrzałby swoim okiem....
bo tak to wróżenie z fusuów.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Dziwne stukanie i tykanie w Seacie Leon II, rocznik 2006, 2.0 diesel
Skocz do: