Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wewnętrzne chwyty w drzwiach - jak ściągnąć i jak pomalować  (Przeczytany 36998 razy)
0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #15 - Środa, 21.06.2006, 07:14:36 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "addalbert"
... peter174 mam prosbe aby podac jakies namiary na te posty o "boczkach" dla Ibizy 2001. Z gory dziekuje. Pozdrawiam,

>>>masz to w tym temacie<<<

kłania się opcja "szukaj"  ;-)
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
addalbert
Gość



« Odpowiedz #16 - Sobota, 24.06.2006, 19:15:12 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,

Juz po naprawie, dzieki za info peter ;) Boczki odnowione. Podobala mi sie jedna wypowiedz "ze chce sie wyc" zdzierajac lakier z tych raczek. Faktycznie chce sie wyc;)  Dobrze jest aby plastyk byl nagrzany, najlepiej robic to w upalny dzien. Powloka mieknie pod wplywem benzyny ekstrakcyjnej, jak zbierzemy czesc zeskrobujac to reszte mozna wyczyscic benzyna. Calosc wykonczylem papierem wodnym (ziarno 1000). Na koniec odtluszczony plastyk pomalowalem czarnym matowym lakierem. Mysle, ze wyglada lepiej niz fabryczny ;)

Uwaga: lepiej nie zostawiac sobie resztek starego lakieru nawet jesli wyszlifujemy go papierem. Sa miejsca gdzie czarny lakier zaczal sie marszczyc :( ale ciezko jest wyczyscic szczegolnie zaglebienia przy klawiszach od szyb...
Zapisane
tomrud
Gość



« Odpowiedz #17 - Sobota, 10.03.2007, 16:33:56 - NIEPRZECZYTANA »

Witam!
Nazywam sie Tomek i jestem tu nowy:-)
Co do zadrapan na uchwytach drzwiowych to przerabialem ten problem wczoraj. Zrealizowalem to w nastepujacy sposob:
1. Sciagniecie uchwytu drzwiowego poprzedzone sciagnieciem tej mniejszej czesci, w ktorej jest uchwyt do otwierania drzwi. Wystarczy lekko podwazyc srubokretem z kazdej strony.
2. Czyszczenie starej farby rozpuszczalnikiem Nobiles RC03. Trzeba uwazac, bo ten rozpuszczalnik lekko rozpuszcza tworzywo.
3. Natluszczenie uchwytu jakims preparatem np. plak do deski rozdzielczej.
4. Zamontowanie uchwytow w kolejnosci odwrotnej.
W mojej cordobie wyczyszczone uchwyty prezentuja sie bardzo dobrze. Trzeba to wykonac spokojnie i bez nerwow:-)
Zapisane
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #18 - Sobota, 17.03.2007, 12:17:48 - NIEPRZECZYTANA »

Też musze poświęcić popołudnie na zdrapywanie tego świństwa  :neutral:  

tomrud, tym Nobilesem zmywało sie od razu? Nie zniszczył tego plastiku pod spodem?

pozdrawiam
Zapisane

Seat Leon TS bigT
predo
Gość



« Odpowiedz #19 - Sobota, 17.03.2007, 12:47:58 - NIEPRZECZYTANA »

ja zdrapalem stara karta bankomatowa duze plaskie powiezchnie (wygladaja najlepiej), sciereczka kuchenna zalamania takie trudno dostepne - brzydziej wyglada bo zmatowialo troche... a tam gdzie probowalem zmywaczem do paznoki to wyglada tragicznie bo odbarwilo plastik... takze calosc mysle ze bedzie szla do malowania na szaro...
Zapisane
Onyx
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Wodzisław Śl

« Odpowiedz #20 - Sobota, 17.03.2007, 23:51:39 - NIEPRZECZYTANA »

A ja czyściłem jeszcze innym płynem - jedni go też używają do picia - konkretnie to denaturatem, takim zwykłym fioletowym denaturatem.  I powiem tak - efekt super - uchwyty błyszczą sie, nie ściarają się żadne elementy plasiku, nie ma żadnych rys, pieknie to wygląda. Jedynie bardzo ciężko się to ściera, bardzo długo trzeba polerować żeby farba zeszła, ale tak jak piszę efekty pracy widać.
Zapisane

Kto to jest: pół mężczyzna, pół kobieta , pół diabeł ?

Jan Maria Rokita
marcinmg Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: mazowieckie
Samochód: Opel Insignia ST 2013 Biturbo i Ford Mondeo Mk3 2,0 TDCI 2006

« Odpowiedz #21 - Niedziela, 18.03.2007, 08:26:18 - NIEPRZECZYTANA »

Ja z kolei najpierw natłuściłem to woskiem do karoserii a następnie jak już rozmiękło to zdrapywałem plastykową skrobaczką do szyb i też nie pojawiły się żadne przebarwienia czy rysy a plastik świeci się ładnie.
Zapisane

Lubię szybką jazdę
(Jest Opel Insignia ST 2013 Biturbo),
Był Seat Ibiza 1,4 8v 2000)

nie daj się ponieść zgubnej fantazji za kierownicą :!:
tomrud
Gość



« Odpowiedz #22 - Środa, 21.03.2007, 16:35:16 - NIEPRZECZYTANA »

Nobiles zmywa od razu, jedak musisz uwazac. Na tworzywie moga zostac Twoje odciski palcow, ktore mozna potem zmyc rowniez tym Nobilesem. Generalnie potrzebujesz duzej szmaty i co chwile ja moczysz w Nobilesie i wycierasz. Jak spokojnie bedziesz robil to jeden uchwyt spokojnie zrobisz w 20-30 minut. Ja pozniej umylem te uchwyty, poczym wysuszylem, zamontowalem i psiknalem plakiem. Wygladaja bardzo dobrze.
Pozdrawiam!
Zapisane
malina
Gość



« Odpowiedz #23 - Sobota, 12.05.2007, 17:17:19 - NIEPRZECZYTANA »

Witam

To ja też przy okazji podepnę się do tematu. Mam Ibizę 2003 wersja signo. Autko kupiłem od kobiety - ogólnie bardzo zadbane lecz przeszkadza mi parę odrapań na uchwytach wewnętrzych zamykania drzwi. Wiadomo jak to kobiety, pazurki, pierścionki itp. Czy w Ibizie z tego roku można je zdemontować nie ściągając całych boczków ? Chodzi mi o element z przyciskami do elektryki oraz o chwyt w prawych drzwiach. Oba są pokryte gumowatą szarą farbą ( pewnie dokładnie takim samym "czymś" o którym piszecie powyżej ), która w paru miejscach jest zdarta i szczerze mówiąc wygląda to kiepsko w aucie które ogólnie jest bardzo zadbane.


pozdrawiam Krzychu
Zapisane
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Odpowiedz #24 - Sobota, 12.05.2007, 17:47:54 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "malina"
Witam

... Mam Ibizę 2003 wersja signo... Oba są pokryte gumowatą szarą farbą ( pewnie dokładnie takim samym "czymś" o którym piszecie powyżej ), która w paru miejscach jest zdarta i szczerze mówiąc wygląda to kiepsko w aucie które ogólnie jest bardzo zadbane.


Aż taka "gumowata" warba to nie jest jak w poprzednich wersjach :mrgreen:
Chyba bez zdjęcia paneli nic nie wskórasz ,zdejmij zaślepki uchwytów odkręć śruby (długi śrubokręt chyba krzyżak)wewnątrz uchwytów i z panela śrubki dolne.
Jak dokręcisz delikatnie pociągnił dół panela aby zatrzaski wyszły i wysuń panel górą z drzwi .Odłącz wszystko z panela i masz gotowe.Demontaż rączki i malowanie :ok:
Zapisane
malina
Gość



« Odpowiedz #25 - Sobota, 12.05.2007, 18:09:18 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki za info


Wobec tego trzeba się poświęcić dla auta ;). A swoją drogą dostanę gdzieś podobną farbą czy może już jest coś sprawdzonego i polecanego na :odświeżenie" ?

pozdrawiam Krzychu
Zapisane
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Odpowiedz #26 - Sobota, 12.05.2007, 20:45:41 - NIEPRZECZYTANA »

Jeżeli chodzi o poprzednie modele to były tematy co do obtartych uchwytów
ale w nowej ibi to raczej nie przejdzie
Zostają dwie opcje kupić nowe lub polakierować ;-)
(kolor lakieru najlepiej dobrać bezpośrednio w mieszalni)
Zapisane
malina
Gość



« Odpowiedz #27 - Poniedziałek, 14.05.2007, 17:33:45 - NIEPRZECZYTANA »

Witam


To jeszcze podpytam korzystając z okazji. Może ktoś wie ile kosztują te elementy i gdzie ewentualnie można je kupić ..... czy zamówić ? Czy jest możliwość zakupienie ich osobno czy raczej wchodzi to w komplet z całą tapicerką drzwi i takową trzeba kupować ?

Krzychu
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #28 - Poniedziałek, 14.05.2007, 17:52:16 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "malina"
gdzie ewentualnie można je kupić

100% w ASO ale nie zaszkodzi monitorowac Allegro ... tez bywają
Cytat: "malina"
Czy jest możliwość zakupienie ich osobno

tak
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
pablotor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Toruń
Samochód: Seat Ibiza 1.4MPI 2000r.

« Odpowiedz #29 - Poniedziałek, 18.06.2007, 16:19:24 - NIEPRZECZYTANA »

Ja u siebie zdrapując ten dziwny lakier/gumę korzystałem z denaturatu. Jak się to trochę namoczy to nawet schodzi, ale jakoś te uchwyty mi się nie widzą. Widać jakieś smugi, przebarwienia czy zmatowienia i nie wiem co teraz mam zrobić...

za polakierowanie lakiernik zawołał 100zł za dwa uchwyty i osłonki klamek. Wydaje mi się to niedużo ale boję się trochę co z tego wyjdzie...czy to będzie ładnie wyglądać... niby coś mówił że najpierw da na to jakiś łącznik potem podkład i dopiero lakier z utwardzaczem, ale ja to się znam na lakierowaniu jak piekarz na spawaniu :)

Sam nie pomaluję bo niepotrafię :)

Polecili mi pastę TEMPO na te przebarwienia że niby ma to ładnie ujednolicić kolor ale coś średnio to wyszło.

Może wiecie co z tym zrobić aby pozbyć się tych smug ? Bo jak na moje to nie musiałbym lakierować...takie czarne by mi pasowały
Zapisane

Seat Ibiza 1.4 MPI 60KM
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» Wewnętrzne chwyty w drzwiach - jak ściągnąć i jak pomalować
Skocz do: