Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wewnętrzne chwyty w drzwiach - jak ściągnąć i jak pomalować  (Przeczytany 36985 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
WoRaS
Gość



« Wtorek, 09.05.2006, 16:13:39 - NIEPRZECZYTANA »

Uchwyty po wewnętrznej stronie drzwi (za które chwyta się chcąc zamknąć drzwi siedząc w fotelu) w mojej Ibizie (2001) są pomalowane na ciemny grafitowy kolor. Problem jest taki, że w wielu miejscach farba zlazła (zapewne od paznokci i, ogólnie rzecz biorąc, używania) co nie wygląda zbyt ciekawie - pod spodem uchwyty są czarne.

Chciałbym pomalować je od nowa, ale żeby to zrobić porządnie, trzebaby je wyjąć, zerwać starą farbę do końca i dopiero pomalować.

Oto moje pytania:
1. Jak ściągnąć te uchwyty? Trzeba demontować całe boczki?
2. Jak najlepiej zmyć/zetrzeć starą farbę?
3. Jak właściwie maluje się plastiki - czy ktoś mógłby krok po kroku opisać cały proces (było to kilkukrotnie poruszane ale nigdzie nie znalazłem pełnego przepisu)?
Zapisane
4th_horseman
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Ibiza 1.4 AEX '97

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 09.05.2006, 16:25:35 - NIEPRZECZYTANA »

szczerze mowiac nie wiem czy jest sens je malowac.
klamki sa na tyle newralgicznym elementem wnetrza, ze pewnie musialbys je odnawiac systematycznie co jakis czas - chyba ze masz pewnosc ze zrobisz to lepiej niz fabryka.
moze da sie pokombinowac z jakas samoprzylepna folia podatna na cieplo (imitacja karbonu lub alu) sprzedawana np na allegro - moze byloby to bardziej trwale.
Zapisane

'With the four horsemen ride...'
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 09.05.2006, 17:15:27 - NIEPRZECZYTANA »

owe uchwyty sa na wcisk i nie wymagaja demontazu calych boczków od drzwi ... najpierw sciagasz ten kolo małego "joysticka" od ustawiania lusterek a potem demontujesz ten z uchwytem do zamykania drzwi ... a co do tego orginalnego lakieru to fakt strasznie zlazi (szczególnie po stronie pasazera bo tam moja piekniejsza polowa jezdzi a "kociaki" wiadomo lubia miec dłuższe pazurki i czasmi je pokazać  ;-)  ) i szczerze powiedziawszy to chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem jest całkowicie usunąc z tych elementów ten "nieszczęsny" lakier ...  :niewiem:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 09.05.2006, 17:35:58 - NIEPRZECZYTANA »

Ostatnio pytałem w sklepie z farbami o lakier do plastików. Gość powiedział , ze po zwykłym odtłuszczeniu elementu - wystarczy farba w Sprayu.
A odtłuścić można benzyną ekstrakcyjną.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #4 - Wtorek, 09.05.2006, 17:51:50 - NIEPRZECZYTANA »

ale czym szybko i skutecznie usunac ten nieszczesny fabryczny lakier na tych plastikach aby nie uszkodzić samego plastiku ... bo go zdrapywac to ja "pitole" ...   :niewiem:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
vendettalub
Gość



« Odpowiedz #5 - Środa, 10.05.2006, 08:26:01 - NIEPRZECZYTANA »

miałem podobny problem! ja to zdrapałem nozykiem a pozniej papierkiem sciernym i jak sie to ładnie wyczyści to nawet wyglada ;) ale wpadłem na swietny pomysł i oddałem to malowania lakiernikowi i tak szczerze mowiac wyglada fatalnie bo farba sie tego nie trzyma i sie strasznie klei. Teraz wpadlem na pomysł zeby kupic okleine np karbonowa po 15 zł na allegro i okleje ten shit. wydaje mi sie ze to bedzie najlepsze rozwiazanie. co wy o tym mysliscie??
Zapisane
mackoo
Gość



« Odpowiedz #6 - Środa, 10.05.2006, 10:21:38 - NIEPRZECZYTANA »

Hmmm, rowniez u siebie mnie to wku.... ale poradzilem sobie. Mialem szary kolor, ale to nie farba lecz cos takiego jak cieniutka warstwa gumy. Nozykiem nie polecam tego robic bo zniszczysz powierzchnie plastiku, probowalem rowniez zwyklym rozcienczalnikiem jednak rozpuszczal plastik. Uzylem rozcienczalnika do wyrobow olejnych i ftalowanych - SUPER.
Bierzesz na watke, badz jakis wacik wieksza ilosc tego rozcienczalnika i "namaczasz" jakis kawalek uchwytu tak aby sie swiecil, po prostu aby byl mokry i tak jakbys go wcieral. Po minucie paznokciem badz czyms plastikowym, np karta bankomatowa zdrapuj. Bedzie samo odchodzilo platami. Jest z tym troche zabawy, smrodu, ale tym zrobisz najlepiej.
Po wszystkim u siebie nie malowalem juz ich, zostawilem czarne, ale wczesniej wyczyscilem je zwykla pasta do zebow na waciku - dziala jak drobniutka pasta polerska - wygladza powierzchnie zacierajac drobne ryski.
Wiec zycze cierpliwosci i powodzenia, a jesli chodzi o sam demontaz - bardzo prosty, czyt. kilka wypowiedzi wyzej tylko  uwazaj na uchwyty bo latwo je zgubic  :mrgreen:
Zapisane
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Odpowiedz #7 - Środa, 10.05.2006, 20:53:36 - NIEPRZECZYTANA »

ja tam łyżeczką małą od herbaty :-) A tak poza tym to pomaga namaczanie tak jak to kolega wyżej napisął. ja w benzynie ekstrakcyjnej i drapanko. w niektórych miejscach ciężej ale to póxniej i tak papierem wodnym pod malowanie przygotowałem i lakiej w LeroyMerlin czy jakoś tak zakupiłem niebieski sobie do plastików. poszły 2 warstwy i do dzisiaj ani jednej rysy. jeszcze będe malował koło tego dużego wyświetlacza. może na te wakacje :-)
Zapisane
WoRaS
Gość



« Odpowiedz #8 - Czwartek, 11.05.2006, 08:36:26 - NIEPRZECZYTANA »

Wczoraj kupiłem rozcienczalnik (taki jaki radził mackoo) no i jakoś idzie... ale przyjemna robota to nie jest :) W niektórych momentach chciało mi się wyć (jak zdzierałem to g... z okolic przycisku do szyb) ale efekt jest naprawdę fajny!
Zapisane
mackoo
Gość



« Odpowiedz #9 - Czwartek, 11.05.2006, 11:03:32 - NIEPRZECZYTANA »

WoRaS wrzuc mi na maila jakies fotki z zewnatrz i wewnatrz swojej IBI. wyglada ciekawie i chcialbym ja sobie dokladniej obejrzec. czekam i pozdrawiam...
Zapisane
tobi
Gość



« Odpowiedz #10 - Sobota, 20.05.2006, 17:46:34 - NIEPRZECZYTANA »

ja zrobilem to calkiem inaczej pracuje w angli na parszywej farmie i maja tu karchera  wiec ustawilem go na 150 stopni wkrecilem swoje uchwyty w imadlo i poprostu wszystko zlazlo pod ciscnieniem gorocej wody wiec nie musicie sie meczyc jakims drapaniem podjedzcie gdziez namyjke gdzie maja jakies takie maszynki do mycia wysokcisnieniowe z podgrzwenaniem wody i po sprawie 5 minut roboty
Zapisane
wrobel21
Gość



« Odpowiedz #11 - Poniedziałek, 29.05.2006, 15:49:12 - NIEPRZECZYTANA »

witam
macie moze jakis schemat demontazu tapicerki z drzwi??Znalazlem do Fabii http://saxocool.w.interia.pl/demontaz/demontaz.htm   ale jednak to sie troche rozni.
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 29.05.2006, 16:29:14 - NIEPRZECZYTANA »

---> Tu masz Drzwi <---
---> Elementy nawiewów <---
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #13 - Poniedziałek, 29.05.2006, 17:31:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "wrobel21"
witam
macie moze jakis schemat demontazu tapicerki z drzwi??Znalazlem do Fabii http://saxocool.w.interia.pl/demontaz/demontaz.htm   ale jednak to sie troche rozni.



dobrze poszukaj na forum ... bo temat juz byl przerabiany ... sam osobiscie pisałem co i jak po kolei sie robi aby zdemontowac boczki w drzwiach własnie w przypadku tzw przejsciówki z lat 99-02 ... fakt iz bez fotek ale tu nie ma az takiej filozofii ... powodzenia w walce  :ok:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
addalbert
Gość



« Odpowiedz #14 - Wtorek, 20.06.2006, 20:09:23 - NIEPRZECZYTANA »

Ciezko z tymi informacjami o "boczkach". Ostatnio urwalo sie cos przy wewnetrznej klamce bo chodzi bez oporow ale oczywiscie drzwi nie otworze ;) od wewnatrz. Bede musial rozebrac wszystko. Przy okazji zamierzam odnowic uchwyty.

peter174 mam prosbe aby podac jakies namiary na te posty o "boczkach" dla Ibizy 2001.
Z gory dziekuje.

Pozdrawiam,
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» Wewnętrzne chwyty w drzwiach - jak ściągnąć i jak pomalować
Skocz do: