+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Przeniesienie napędu» skrzynia automatyczna na manualną
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: skrzynia automatyczna na manualną  (Przeczytany 2491 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
alcio Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: SEAT CORDOBA 1,8 Automat

« Poniedziałek, 23.09.2013, 16:40:36 - NIEPRZECZYTANA »

niech będą pochwaleni użytkownicy seatów. w mojej cordobie 1,8 90 KM - po raz drugi padła skrzynka w automacie. pierwszy raz przy 130tys, obecnie ma 170tys. ponieważ mam akurat dostęp do takiej samej cordoby z identycznym silnikiem ale w manualu, nawet z tego samego rocznika, wpadłem na pomysł zamiany automayu na manual. jak ktoś już to przerabiał proszę o krótki opis co i jak. z góry dzięki, będę bardzo wdzięczny.
Zapisane
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 23.09.2013, 17:39:17 - NIEPRZECZYTANA »

Trzeba by dołożyć sprzęgło przede wszystkim. Nie wiem czy taki sam silnik (moc, pojemność) ma te same oznaczenia i konstrukcję, jeżeli chodzi o koło zamachowe, mocowania itd.
No i jeszcze lewarek, cięgna, czujniki mogą być inne. Moim zdaniem dużo roboty, nie zawsze musi działać jak chcesz
Zapisane

alcio Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: SEAT CORDOBA 1,8 Automat

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 24.09.2013, 05:51:50 - NIEPRZECZYTANA »

przypuszczam.że lewarek i cięgna zmiany biegów, zestaw pedałów, skrzynia ze sprzęgłem, półosie. Interesuje mnie natomiast czy - o ile ktoś to już robił - trzeba dokonać przeróbek w istniejącej budzie a najważniejsze co dokładnie trzeba przerobić w instalacji elektrycznej, czy jest potrzeba jakiegoś przeprogramowania, itp stąd moje pytanie do osób które się już czymś takim bawiły. dwa seaty są w zasadzie identyczne (rocznik, silnik, wyposażenie, itd).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Przeniesienie napędu» skrzynia automatyczna na manualną
Skocz do: