+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Jak wykonac pomiar danego elementu przed kupnem nowego?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak wykonac pomiar danego elementu przed kupnem nowego?  (Przeczytany 1308 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Damianrtv Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Katowice - Ślunsk
Samochód: Cordoba, 2000, silnik 1.39, I FL / 44KW (60KM)

« Wtorek, 03.09.2013, 23:26:55 - NIEPRZECZYTANA »

Dzisiaj odkręciłem kolektor ssący - by się dostać do rozrusznika - przed zimą stwierdziłem, że tam zajrzę by nie mieć problemów bo ma te 14lat. We fufi (ford fiesta) mi bendix zasechł i musiałem młotkiem stukać by się odwiesił,aż w końcu też go wyciągłem i zrobiłem co trzeba. Więc dmucham na zimne by mnie nie zawiódł... w środku zimy.

Odkręciłem jeszcze (oczywiście minus z aku odpięty)  ;D - czujnik stukowy 2 kabelki, hala (w magnetowidach są halotrony jak się talerzyki z kasetą kręcą dioda nadawcza i odbiorcza lusterka i te sprawy a tu są magnesy... :) he he, więc wiem jak on ma działać ) tzn ten przy skrzyni biegów tuż przy tym zębatym kole zamachowym co porusza rozrusznik przy starcie - 3 kabelki.

Oprócz tego stwierdziłem, że mam do wymiany uszczelkę pod miską olejową bo mam "zarzygane" w tym miejscu olejem, jak już tam jestem to i odmę odkręciłem - tez syf.
Zabieram to do domu i jak zmierzyć miernikiem czujnik stukowy, hala, lambda ? Na jakich kabelkach co ma być ? tak dla porównania i świętego spokoju - bo może akurat coś bym wymienił jak już mam tyle odkręcone.

A to wszystko spięte z usterką 3 i nawet 6 prób odpalenia auta na zimnym silniku, bo po osiągnięciu około 45 C stopni jest po usterce.  :P

WSerdeczne pozdrowienia dla klubowiczów - Damiano.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 03.09.2013, 23:29:35 wysłane przez Damianrtv » Zapisane

"Nie jeździj autem szybciej, niż Twój Anioł Stróż potrafi latać".
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/to-byl-prosty-blad-wstrzasajacy-film-lepiej-usiadz,1980586,324

Była Św.P. Fufii (Fiesta mk-3. 95r. 6lat. Grudzień 2012r pa pa - kasacja...)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Jak wykonac pomiar danego elementu przed kupnem nowego?
Skocz do: