+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Chip do 110 TDI
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chip do 110 TDI  (Przeczytany 23491 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Puciek Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Mińsk Maz (okolice Wawy)
Samochód: Seat Toledo 99 1.9TDI

« Odpowiedz #15 - Czwartek, 02.10.2008, 10:52:37 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i co sie z tym wiaze jest to moj pierwsz wątek.
Mam toledo 1.9Tdi 110km i zastanawiam sie nad chipem. I tu pytanie do was, gdzie zrobic to najlepiej w warszawie i w miare w dobrej cenie. Auto ma 161tys przebiegu i czy nie zaszkodzi mu podkrecenie go do tych w przyblizeniu 150km? Szukalem podobnego tematu ale nie znalazlem :o  AAA i jeszcze jedno. Jak wstawic fotki auta.Pzdr  ;D


od KYS: a) kiepsko szukałeś, b) usupełnij profil, c) musisz wgrać zdjęcia gdzieś na sieci i wstawić je na forum
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 02.10.2008, 11:04:45 wysłane przez KYS » Zapisane
kamil
Gość



« Odpowiedz #16 - Czwartek, 02.10.2008, 15:16:11 - NIEPRZECZYTANA »

mr motors, master tuning, diagtronik - kolejnosc przypadkowa.
Zapisane
Puciek Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Mińsk Maz (okolice Wawy)
Samochód: Seat Toledo 99 1.9TDI

« Odpowiedz #17 - Czwartek, 02.10.2008, 18:38:57 - NIEPRZECZYTANA »

I tu jest wlasnie odpowiedz na moje pytanie. Dzieki Kamil. a co powiecie na kreatora mocy?
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #18 - Czwartek, 02.10.2008, 18:42:39 - NIEPRZECZYTANA »

Kreator robi chipy do salonowych Seatów, bez utraty gwarancji. Ale jeśli nie masz auta na gw. to jedź do Mastersa, Diagtronika itp.
Zapisane
Puciek Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Mińsk Maz (okolice Wawy)
Samochód: Seat Toledo 99 1.9TDI

« Odpowiedz #19 - Czwartek, 02.10.2008, 18:49:07 - NIEPRZECZYTANA »

rozumiem. ale dzwonilem tam i daja 2 lata gwarancji, a jak to jest z innymi firmami i gdzie najtaniej? nie bede teraz dzwonil bo jest troche pozno :P
Zapisane
rob555
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk

« Odpowiedz #20 - Czwartek, 02.10.2008, 20:15:00 - NIEPRZECZYTANA »

rozumiem. ale dzwonilem tam i daja 2 lata gwarancji, a jak to jest z innymi firmami i gdzie najtaniej? nie bede teraz dzwonil bo jest troche pozno :P

Zle podejscie...raczej ma byc najlepiej ... bo najtaniej na allegro. Autotronika za 300zl Ci wgra...
Kreator mocy to nic innego jak Vtech. Polecalbym raczej w Twoim przypadku poszukac kogos innego...
Zapisane

hybrydowe turbiny, wtryski, chipy na ulice i do sportu
Diagnostyka i serwis mechaniczny aut koncernu VAG

Nowa siedziba  - Przemian 2 (boczna od Starogardzkiej)
www.tune-up.pl
Dagon Mężczyzna
Off Road
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Szczecin-Goleniów
Samochód: Gwiazda 3.0 + poszukiwany GR

« Odpowiedz #21 - Czwartek, 02.10.2008, 21:20:51 - NIEPRZECZYTANA »

zgadzam sie ze zle podejscoe ma kolega, powinienes szukac tak jak rob powiedzial najlepiej a nei najtaniej bo jak zrobisz najtaniej to pozniej wyjdzie ci najdrozej jak silnik sie posypie
Zapisane

E-300 Edition By Rico In Progress
Cordi By Dagon
Puciek Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Mińsk Maz (okolice Wawy)
Samochód: Seat Toledo 99 1.9TDI

« Odpowiedz #22 - Piątek, 03.10.2008, 06:55:43 - NIEPRZECZYTANA »

macie racje chlopaki. czesto kupuje w biedronce i przyzwyczailem sie do taniosci :ok:
Zapisane
Infra
Gość



« Odpowiedz #23 - Piątek, 03.10.2008, 07:59:02 - NIEPRZECZYTANA »

no w biedronce to ty lepiej nie tuninguj samochodu ;)
Zapisane
Puciek Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Mińsk Maz (okolice Wawy)
Samochód: Seat Toledo 99 1.9TDI

« Odpowiedz #24 - Piątek, 03.10.2008, 15:21:11 - NIEPRZECZYTANA »

he he nie no napewno nie;D chociaz jest dzial samochodowy to jakby sie dobrze rozejrzal to i moze jakies wtryski- zrob to sam by sie znalazly  :rotfl: 
Zapisane
adamh2o
Gość



« Odpowiedz #25 - Czwartek, 13.11.2008, 19:39:07 - NIEPRZECZYTANA »

witam panowie, jestem posiadaczem alhambry 1,9 tdi 110 kM[sprowadzona] i szukam porady odnośnie tych bajerków zwiększających moc silnika, ponieważ wiem o tym tylko tyle że są a widzę że trafiłem na znawców, a mianowicie ostatnio mam problem z autkiem[przerywa w czasie jazdy na ułamek sekundy], udałem się więc do "mechenika" na komputer,ów "mechanik"komputera chyba używa jedynie do grania bo nic nie stwierdził, ale odkrył że autko ma wstawiony chip,który nie jest podłączony[czarne pudełeczko przyczepione do silnika], czy to jest możliwe i dlaczego mogło być odłączone bo wydaje mi się to trochę dziwne. POZDRAWIAM  8)
Zapisane
Dagon Mężczyzna
Off Road
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Szczecin-Goleniów
Samochód: Gwiazda 3.0 + poszukiwany GR

« Odpowiedz #26 - Czwartek, 13.11.2008, 20:12:19 - NIEPRZECZYTANA »

jak mi sie wydaje to jest bardzo popularny w niemczech powerbox i z tego co slyszalem to dobrze ze jest odlaczony, bo nie najlepiej wplywa on na zywotnosc silnika, ale niech sie jeszcze szpece wypowiedza
Zapisane

E-300 Edition By Rico In Progress
Cordi By Dagon
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #27 - Czwartek, 13.11.2008, 20:22:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: adamh2o
autko ma wstawiony chip,który nie jest podłączony[czarne pudełeczko przyczepione do silnika]
"chip" polega na przeprogramowaniu sterownika sterującego pracą silnika (ECU) i nie widać go  ;)
To o czym Ty piszesz może być "powerbox'em"...
Powerboxy (moduły mocy) to kategoria produktów, których idea opiera się na modyfikacji sygnałów sterujących i sygnałów z czujników poza obszarem komputera silnika (ECU). Zostały tak opracowane, aby efekty ich działania były jak najbardziej zbliżone do efektów chip tuningu.
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
adamh2o
Gość



« Odpowiedz #28 - Piątek, 14.11.2008, 17:32:51 - NIEPRZECZYTANA »

Autko sprowadziłem z Szwajcarii trzy lata temu. Mechanik już podłączył mi tego power boxa i zauważyłem różnicę w mocy ale również zmalało spalanie- czy to jest normalne, bo wydawało mi się zawsze że podrasowane autka palą więcej, i jeszcze jedno czy do podłączenia power boxa potrzebny jest komputer,oprogramowanie lub jakieś ustawienia bo za specjalnie nie ufam temu mechanikowi, no i czy to faktycznie źle wpływa na silnik? :-\
Zapisane
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #29 - Piątek, 14.11.2008, 18:07:52 - NIEPRZECZYTANA »

Bezpieczniej dla silnika będzie zawsze wywalić boxa i zmodyfikować program konkretnie pod Twój silnik, zawsze będzie to bonus przygotowany pod konkretny silnik, bo auto nie nowe a wiadomo że nie zawsze się jednakowo zużywa, więc lepiej dokładnie zdiagnozować silnik przed modzeniem ;)
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Chip do 110 TDI
Skocz do: