+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» brak gazu = brak benzyny ????!!
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: brak gazu = brak benzyny ????!!  (Przeczytany 8538 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
joker233
Gość



« Niedziela, 09.04.2006, 02:04:54 - NIEPRZECZYTANA »

Pomozcie bo wymiekam. W mojej cordobie 1.6  '93 jest problem. Samochod smiga na gazie i na bezynie, ale do czasu.. W momęcie gdy zauważe po pracy silnika ze gaz sie konczy i przelącze na benzyne komputer lapie bledy i samochod na benzynie osiaga max 30 km/h- to dosc uciazliwe gdy w poblizu nie ma stacji... Po dotoczeniu sie i zatankowaniu gazu jedzie normalnie ale ...tylko na gazie. aby zaczał jechac na benzynie trzeba kazdorazowo zdjac kleme ???
Zapisane
panleon
Gość



« Odpowiedz #1 - Niedziela, 09.04.2006, 18:58:24 - NIEPRZECZYTANA »

No ja mam diesla ale moj brat mial podobne objawy i pomoglo wgranie nowego oprogramowania do komputera od gazu
Zapisane
joker233
Gość



« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 24.04.2006, 14:46:30 - NIEPRZECZYTANA »

problem w tym ze mam instalacje gazowa bez komputera....
Zapisane
joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 24.04.2006, 20:00:38 - NIEPRZECZYTANA »

moze  trzeba by go pod waga podiac  , takie objawy  mi wygladaja na zatarta pompe paliwa   tez  przydalo by sie sprawdzic  jakie daje cisnienie  < zattarta  pompa  bardzo czesto sie zdarza  jak sie jezdzi na gazie  i niema w baku paliwa   by ja  smarowac  >
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 24.04.2006, 20:37:59 - NIEPRZECZYTANA »

Dlatego ktoś mądry chyba wymyślił patent na wyłączenie pompy paliwa w samochodach z instalacją gazową.

 ---> Takie Cuś <---

---> I jeszcze raz - tylko taniej ;)  <---


A jak to się ma w instalacjach sekwencyjnych ???
Czy wszystkie instalacje LPG - będąc przełączone na gaz - męczą pompę paliwa ???
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 24.04.2006, 20:43:51 - NIEPRZECZYTANA »

mysle ze bardzo przydatna rzecz  dla tych co lubia jezdzic na oparach  , tylko trzeba tez pamietac o tym ze paliwo  tez trzeba  zalewac swieze stare  traci swoje parametry i tez na  starym paliwie moga byc  takie objawy  i nawet nieda  nic  dolewanie  swiezego  jesli sie wymiesza z tym starym  bo objawy beda  nadal takioe same ze bedzie szarpac lub  niewkrecac sie na obroty  , juz  to nieraz przerabialem  ,  wtedy tylko  spuszczenie  calego  paliwa wchodzi w gre  ,  i zalanie nowym  ,  
wiec  lepiej  odczasu do czasu  przejechac na paliwie  jakis  dluzszy dystans a nie tylko  miec paliwo do  odpalania zimnego silnika   ]
Zapisane

joker233
Gość



« Odpowiedz #6 - Środa, 26.04.2006, 15:15:25 - NIEPRZECZYTANA »

Tylko ze u mnie pompa dziala, paliwo tez OK, gdyz po odlaczeniu akumulatera na okolo godzinke i ponownym podlaczeniu wszystko dziala idealnie...??
Zapisane
adi Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Toruń miasto aniołów
Samochód: Seat Cordoba 1994r 1.4 60KM

« Odpowiedz #7 - Piątek, 30.05.2008, 18:22:17 - NIEPRZECZYTANA »

witaj czy ta twoja furka jest na jedno punkcie czy wielo bo miałem golfa  1.3 wielopunkt na gazie chodził a na bęzynie ledwo dyszał i pluł paliwem z rury.kombinacji jest wiele wymieniałem dużo rzecz od 20 zł do 250 zł
jak sie okazało poszedł czujnik sterowania wtryskiem wymiana 30zł i spokój miałem  :ok:
Zapisane

adi-CORDOBA 1.4 94r.60KM
Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #8 - Sobota, 31.05.2008, 09:28:34 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
Dlatego ktoś mądry chyba wymyślił patent na wyłączenie pompy paliwa w samochodach z instalacją gazową.
no nie wiem czy taki madry. Bo wedlug opinii pompa paliwa powinna byc zalana paliwem i powinna chodzic, a te urzadzenia do jej wylaczenia sa podobno bardziej szkodliwe niz pomocne.
Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #9 - Sobota, 31.05.2008, 09:50:32 - NIEPRZECZYTANA »

Zgadzam się z kolegą Winchester, wystarczy 10l w zbiorniku żeby pompa była odpowiedni zanurzona a co z tym idzie będzie się chłodziła czyli co wam przeszkadza że sobie pracuje.....
Zapisane

Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #10 - Sobota, 31.05.2008, 11:41:55 - NIEPRZECZYTANA »

:) ja zawsze mam benzyne w zbiorniku, przynajmniej 1/4 baku. Czytalem kiedys, ze np uzytkownicy fiata punto czy panda powinni miec minimum pol paku benzyny.
Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
Zyga4don Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: SHARAN 1.8 T

« Odpowiedz #11 - Sobota, 07.06.2008, 08:48:12 - NIEPRZECZYTANA »

pandy mialy strasznie wrazliwe pompy
Zapisane

<table><tr><td align="center"><iframe border="0" framespacing="0" src="http://dodatki.net/pliki/licznik_do.php?obraz=59&r=2011&m=5&d=21&tekst=ZLOT IKS" frameborder="no" height="50" scrolling="no" width="100"></iframe></td></tr><tr><td align="center"><a href=\"http://dodatki.net\">Dodatki na bloga</a></td></tr></table>
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» brak gazu = brak benzyny ????!!
Skocz do: