+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Sonda Lambda 4- przewodowa, jaka wybrac? gdzie kupic?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sonda Lambda 4- przewodowa, jaka wybrac? gdzie kupic?  (Przeczytany 65632 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Czwartek, 30.03.2006, 18:41:12 - NIEPRZECZYTANA »

Pech to pech! Dzisiaj mi padla sonda lambda a jeszcze z ukladaem chlodzenia nie skonczylem :( Oryginal siedial jak sadze BOSCH - wytrzymal 150 tys. km. Rok temu kupilem Boscha z Allegro i dzialal przez 40 tys. i klapa :(
Co mam teraz zrobic? Kupic znow z allegro Boscha? Kupic zamiennik w jakims sklepie? Bo ASO i ich ceny odpadaja!
Mechanik mi zaproponawal Boscha za 230 z roczna gwarancja i odradzil kupno na allego bo oni sprzedaja czeskie i szybko padaja.
Co mi doradzicie seat-maniacy?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 30.03.2006, 20:53:14 - NIEPRZECZYTANA »

Witam poszukaj na naszym forum temat lambd tam jest ja osobiście kupiłem niby bosha ale to obok BOSHA nigdy nie lezało a kupiłem to od gościa z giełdy a widziałem takie same na allegro. Tym razem postawiłem na NGK za 140 zł z allegro z roczną gwarancją. Mam nadzieję że pochodzi. Pozdrawiam
Zapisane
Elwes
Gość



« Odpowiedz #2 - Sobota, 01.04.2006, 11:25:52 - NIEPRZECZYTANA »

KUP w ASO :) maja teraz promocje i wszytskie czesci sa tansze i tylko o jakies 3 zł droższe od zamienników.. ( wiecej info na www.seat.pl )


Pozdro
Zapisane
Staszek
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Rzeszów

« Odpowiedz #3 - Sobota, 01.04.2006, 15:36:04 - NIEPRZECZYTANA »

Jaki masz kod silnika ABU czy 1F ??
Podaj to sprawdzę u siebie sondę Boscha.
Zapisane

Seat Leon 1.6 SPORT (AKL)  - 2000r
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 08.10.2007, 17:36:49 - NIEPRZECZYTANA »

ABU ale juz kupilem ta od mechanika. BOSCH 220zl z roczna gwarancja (podobno po cenie zakupu) bo mam kumpla w tym warsztacie + 20zl za montaz, wykasowanie bledow i ustawinie gazu. Ale jestem ciekawy po ile u was takie sady?

Napisano: Niedziela, 02.04.2006, 10:17:08


Czy majac LPG sonda moze wytrzymac tylko 40 tys i klapa?  :evil:
moja jakos trefnie pracuje: na poczatku stoii w miejscu tak jakby jej nie bylo wogole a po jakichs 3km jazdy zaczyna wskazywac ale w zakresie 0,3-0,7 V i ciegle prawie za bogata mieszanka i gaz mi zamyka.

Chyba moge wykluczyc kable bo po pewnym czasie zaczyna dzialac a jak zgasze silnik i znow odpale to nie dziala.

Co wy na to?
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 08.10.2007, 17:42:06 wysłane przez raby » Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Shizo
Gość



« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 08.10.2007, 19:29:14 - NIEPRZECZYTANA »

Moim zdaniem zrobiłeś podstawowy błąd (o ile się nie mylę) trzeba było z tydzień pojeździć tylko na benzynie na nowej sondzie żeby sie wygrzała i auto nabrało osiągów. Rok temu wymieniłem sondę na ori BOSHa (o cenie nie wspomnę) i się zacięła bo od razu jeździłem na gazie. Musiałem kilka dni jeździc na PB żeby wróciła do normy ale i tak do teraz nie jest w 100% dobrze(wyskakują błędy sporadyczne). Może to niezbyt fachowe podejście ale sprawdzone w praktyce.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #6 - Poniedziałek, 08.10.2007, 20:06:16 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Shizo
trzeba było z tydzień pojeździć tylko na benzynie na nowej sondzie żeby sie wygrzała i auto nabrało osiągów
daj spokoj!
Przez ok 70 tys na 2 sondach zrobilem i nie bylo zadnych bledow a teraz sonda nie odpowiada.  :huh:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Shizo
Gość



« Odpowiedz #7 - Poniedziałek, 08.10.2007, 20:13:46 - NIEPRZECZYTANA »

rób jak uważasz, ale przynajmniej byś miał pewność że to nie wina LPG.
ps.Ciekawe czy podobnie jak z przepływkami producent nie daje gwarancji na sonde gdy używasz gazu
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #8 - Poniedziałek, 08.10.2007, 20:17:11 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Shizo
rób jak uważasz, ale przynajmniej byś miał pewność że to nie wina LPG.
co z tego ze popracuje kilka godzin na PB jak pozniej i tak dostanie LPG w 98% swojego zywota ?
Cytat: Shizo
ps.Ciekawe czy podobnie jak z przepływkami producent nie daje gwarancji na sonde gdy używasz gazu
mialem gwarancje na 12mc ale minelo 17
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #9 - Poniedziałek, 08.10.2007, 20:26:55 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raby
na poczatku stoii w miejscu tak jakby jej nie bylo wogole a po jakichs 3km jazdy zaczyna wskazywac ale w zakresie 0,3-0,7 V
Po trzech km czy zależnie od temp płynu?
U mnie sonda jest dwuprzewodowa (bez podgrzewania) i sygnał pojawia się ok 80-90 st. Niezależnie czy przejadę kilka km czu 0.2m. Czyli to normalny objaw.
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #10 - Poniedziałek, 08.10.2007, 22:01:38 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: KKKKris
Po trzech km czy zależnie od temp płynu?
kiedys po 3 a dzis i po trzech nie miala pelnego zakresu pracy i samochod byl mul bo gaz sie zamykal.

Ja mam 4 przewodowa i sonda musiala dzialac od razu po 1 min bo mial zawsze kopa nawet na zimnym silniku.
Jeszcze moze jutro lukne do kanalu czy kable przy sadzie sie nie przetarly i pewnie kupie naj tansze badziewie z allegro bo ta za 200 nie wiele wiecej wytrzylala od naj tanszej.

Napisano: Poniedziałek, 08.10.2007, 21:38:01


Kto zalatwi taniej??
BOSCH - 74zl
http://www.allegro.pl/item249392648_nowa_sonda_lambda_bosch_uniwersalna_4przew_lodz.html
NTK-NGK - 99zl
http://www.allegro.pl/item250795629_uniwersalna_nowa_sonda_lambda_ntk_ngk_4_przewodowa.html
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #11 - Poniedziałek, 08.10.2007, 22:08:04 - NIEPRZECZYTANA »

A może ma to coś wspólnego z paliwem cieknącym z regulatora ciśnienia paliwa. Spróbuj może wyłączyć pompę paliwową po przełączeniu na gaz, pojeździć trochę i co wtedy pokaże sonda
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #12 - Wtorek, 09.10.2007, 19:32:34 - NIEPRZECZYTANA »

Zamontowalem dzis oryginalna (fabryczna sonde) i dziala lepiej od tej co byla teraz :huh:
Napiecie skacze do 0.8V ale lapie czasami zwis na ulamek sekundy na 0,0V (uboga mieszanka) - naj czesciej na biegu jalowym. Po kilku km jazdy zadnego bledu nie zanotowalo w kompie.
Ale ogolnie przynajmniej jakos pracuje... gaz mi sie juz nie zamyka ale moze byc delikatnie zmulony bo sonda moze przeklamywac.

Na dniach musze kupic nowa  :-\

Cytat: KKKKris
U mnie sonda jest dwuprzewodowa (bez podgrzewania) i sygnał pojawia się ok 80-90 st. Niezależnie czy przejadę kilka km czy 0.2m.
czyli moja jednak jest plepsza bo po ok 1 min (lub wczesniej) juz pracuje niezaleznie od tempo silnika.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #13 - Wtorek, 09.10.2007, 19:43:52 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raby
czyli moja jednak jest plepsza bo po ok 1 min (lub wczesniej) juz pracuje niezaleznie od tempo silnika.
Tego nie wiadomo. Zależy jak ECU steruje bez sygnału z sondy.
A co do sygnału z sondy to na VAGu w którymś okienku (bodajże lambda factor) oscyluje mi nieco powyżej 0,9 do 0.95, a sporadycznie sięgnie 1,0.
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #14 - Wtorek, 09.10.2007, 19:54:51 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: KKKKris
Tego nie wiadomo. Zależy jak ECU steruje bez sygnału z sondy.
podaje wartosci srednie, czyli nie muli ale nie dolewa paliwa na max'a

Cytat: KKKKris
A co do sygnału z sondy to na VAGu w którymś okienku (bodajże lambda factor) oscyluje mi nieco powyżej 0,9 do 0.95, a sporadycznie sięgnie 1,0.
to sie jakos tak wlasnie nazywa ale to sa juz dane po przetworzeniu a ja pisalem o napieciu z sondy.
Na kompie gazowym mam ladny podglad sondy (napiecia) z wykresem i bez zadnych opozniej (tak jak na vag'u)
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Sonda Lambda 4- przewodowa, jaka wybrac? gdzie kupic?
Skocz do: