Ankieta
Pytanie: Co sądzisz o LEDomani ???  (Głosowanie skończone: Wtorek, 28.03.2006, 15:58:45)
Dobra sprawa - same pozytywy za tym stoją - 14 (48.3%)
Wolę standartowe żarówki/weczki - 5 (17.2%)
A co to jest ??? - 1 (3.4%)
Z zaciekawieniem będę śledził temat - 9 (31%)
Punchoo na Moderatora ( tego tematu )...forum - 0 (0%)
Głosów w sumie: 17

Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: LEDomania - czyli rezygnujemy z żarówek.  (Przeczytany 325795 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
Marsik88 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Altea 2.0 BKD 140 KM, DSG

« Odpowiedz #510 - Środa, 06.03.2013, 09:08:40 - NIEPRZECZYTANA »

Emtezet dziękuje Ci za odpowiedź, rozwiązanie jest prostsze niż myślałem. Dzięki!  :pub:
Zapisane

" Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."
Dexter Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Wrocław
Samochód: Seat Cordoba II SX 1,9 TDI

« Odpowiedz #511 - Niedziela, 04.08.2013, 21:36:41 - NIEPRZECZYTANA »

Witam.
Miałem dzisiaj zrobic oświetlenie miejsc na nogi z przodu w mojej Cordi. Spotkało mnie jednak rozczarowanie, mianowicie wyciągnąłem kostke z mikrostyku odpowiedzialnego za włącznie świateł wnetrza po otwarciu drzwi i odizolowałem kabel z prądem. Podłączyłęm na chwilke moje ledy do tego plusa i masy (śruba pasów), patrze, szok działa! Postanowiłęm więc Wsadzić kostke spowrotem na swoje miejsce i przestało działać... Nie mam pojęcia o co z tym chodzi ;/ chciałem aby diody zapalały się wraz z otwieraniem drzwi i gasły po ich zamknięciu. Ma ktos jakieś pomysły co i jak? Tematów o tym było sporo ale zaden nie opisał mojego problemu (chyba, że ja cos totalnie źle robie).

od KYS: Uprasza się o zadawanie pytań w istniejących tematach.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 05.08.2013, 09:07:35 wysłane przez KYS » Zapisane

?Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej ? szaleniec?? (George Carlin)
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #512 - Niedziela, 04.08.2013, 21:47:15 - NIEPRZECZYTANA »

To jest tak jakoś dziwnie zrobione :P U mnie do tego "wyłącznika" idą 2 kabelki, światło świeci dopiero wtedy, gdy dotyka do masy (wyciągnięty wyłącznik nie działa). Może tutaj gdzieś jest haczyk?
Zapisane

Dexter Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Wrocław
Samochód: Seat Cordoba II SX 1,9 TDI

« Odpowiedz #513 - Poniedziałek, 05.08.2013, 06:57:38 - NIEPRZECZYTANA »

Od strony kierowcy mam 3 kabelki wychodzace z tego ,,dzyndzla´´ a od pasazera 2.  Nie mam pojecia dla czego tak sie dzieje. :huh:
Zapisane

?Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej ? szaleniec?? (George Carlin)
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #514 - Poniedziałek, 05.08.2013, 07:34:56 - NIEPRZECZYTANA »

Prościej wpiąć się na słupku gdzie idą przewody do lampki w suficie... :-X
Zapisane

Dexter Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Wrocław
Samochód: Seat Cordoba II SX 1,9 TDI

« Odpowiedz #515 - Poniedziałek, 05.08.2013, 17:52:08 - NIEPRZECZYTANA »

Po pierwsze dzięki za przeniesienie tematu. ;)

Po drugie
Prościej wpiąć się na słupku gdzie idą przewody do lampki w suficie... :-X

Mówisz o słupku przy przedniej szybie? :?:  :P
Zapisane

?Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej ? szaleniec?? (George Carlin)
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #516 - Poniedziałek, 05.08.2013, 19:21:15 - NIEPRZECZYTANA »

...przedniej
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Dexter Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Wrocław
Samochód: Seat Cordoba II SX 1,9 TDI

« Odpowiedz #517 - Poniedziałek, 05.08.2013, 19:39:25 - NIEPRZECZYTANA »

Bez stresu ;P Przesiadłem sie do Cordi z Rover'a 200 i Seat pomimo swej prostoty jest bardziej zakręcony od Rovera xD

Jak znajde chwile zabiore się za to ;)
A jak się zabrać za demontaz słupka? Jakies podpowiedzi zeby nie połamać zaczepów i plastików?;>
Zapisane

?Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej ? szaleniec?? (George Carlin)
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #518 - Poniedziałek, 05.08.2013, 21:23:41 - NIEPRZECZYTANA »

Słupek po stronie kierowcy, odkręcasz rączkę nad głową, reszta jest na takie śmieszne plastiki, przy tej temp powietrza powinno obejść się bez strat.
Zapisane

Dexter Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Wrocław
Samochód: Seat Cordoba II SX 1,9 TDI

« Odpowiedz #519 - Poniedziałek, 05.08.2013, 22:05:55 - NIEPRZECZYTANA »

Dzieki za info. Postaram sie w weekend zrobic  to i sie pochwale jak wyszlo. W tygodniu praca nie pozwala na zbyt wiele  :-[

No zobaczymy ;)
Zapisane

?Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej ? szaleniec?? (George Carlin)
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #520 - Piątek, 04.04.2014, 09:03:30 - NIEPRZECZYTANA »

Jako że w moim nowym tyłkowozie jest mnóstwo lampek, lampeczek i podświetleń które przy otwartych drzwiach na pewno trochę prądu zasysają, do tego nie lubię żółtego światła to pozamawiałem sobie kilkanaście typów żarówek na testy i dla potomnych mogę się podzielić co jak świeci. Jak będzie odzew to w miarę jak będą przychodzic kolejne sztuki to będę wrzucał fotki.
Na pierwszy ogień idą W5W przeznaczone na postojówki w lampach przednich:
Deklarowana moc 3,5W, Diody 5630, 10 szt diód (8 bocznych, 2 za soczewką) deklarowany pobór 250mA, error free czyli mogą być stosowane do aut ze sprawdzaniem sprawności żarówek.
Fotki:

Porównanie z normalną W5W i tanią LED


Jak to świeci:
Normalna W5W vs Opisana (ze zwykłą led nie robiłem), plus fotka w ręku.


Plusem jest to, że żarówka w porównaniu do innych mocnych ledów nie grzeje się zbytnio dzięki aluminiowym radiatorkom (miałem kilka mocnych ledów i dioda podczas długiego świecenia potrafiła odlutować się od płytki na skutek temp. Drugą sprawą jest fakt że nie wygląda tragicznie w lampie i nie rzuca się w oczy jak inne żarówki świecące niby na 360 stopni, np
http://allegro.pl/wzmacniane-led-6000k-canbus-5xsmd-w5w-t10-can-bus-i4108836343.html
Ogromną różnicę robi również soczewka z przodu, moim zdaniem główną wadą wielu ledów jest własnie brak optyki rozpraszającej światło.
Póki co to najlepsza postojówka jaką miałem w ręku.

Koszt: W PL póki co nie widziałem takich, podobne bez soczewki i CAN to ok 30 zł szt, ja kupowałem w CHN (koszta na PW jeżeli ktoś zainteresowany).

Zapisane

wilku wawa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: warszawa
Samochód: altea 2005 2.0

« Odpowiedz #521 - Piątek, 04.04.2014, 20:05:22 - NIEPRZECZYTANA »

Tez bym zmienil wszystki ale niestety za kazdy razem gdy wymienia wyskakuje blad a ledy swieca ttylko gdy nie jest kluczyk przekrecony
Zapisane

Miej wyjebane a bedzie ci dane.
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #522 - Czwartek, 10.04.2014, 06:20:22 - NIEPRZECZYTANA »

Bo potrzebujesz żarówki właśnie takie o jakich pisałem czyli na popularnych portalach aukcyjnych zwane CAN albo CAN BUS. Wpisz na jednym z nich w wyszukiwarke LED CAN i wszystko znajdziesz.
Zapisane

kurczak917 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Chełm
Samochód: Seat Altea,2004,1.9TDI 105 KM VSS

« Odpowiedz #523 - Czwartek, 15.05.2014, 21:00:24 - NIEPRZECZYTANA »

witam.Ostatnio kupiłem ledy rurkowe do tablicy rejestracyjnej i po zalozeniu nie świecą i pokazuje mi bład (spalona żarowka) o co chodzi??
Zapisane

KURCZAK:)
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #524 - Czwartek, 15.05.2014, 21:09:43 - NIEPRZECZYTANA »

Kupiłeś zwykłe ledy, nie can bus. Zwykła żarówka pobiera 5W, led dajmy na to 1W. Kompowi się nie zgadza, bo jest zużycie 1W a powinno być 5W i zgłasza spaloną żarówkę.
Zapisane

Strony: 1 ... 33 34 [35] 36 37   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » LEDomania - czyli rezygnujemy z żarówek.
Skocz do: