+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Xenon
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 27   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Xenon  (Przeczytany 208014 razy)
0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.
bartas
Gość



« Wtorek, 28.03.2006, 10:43:54 - NIEPRZECZYTANA »

Siamanko od niedawna jestemw posiadaniu Seata Cordoby SX i w związku z tym mam pytanie.Czy ktoś próbował przerobić przednie lampy seata cordoby na xenon??Tzn. włożyć soczewki przetwornice i palniki z innego samochodu np z audi A4??
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 28.03.2006, 21:24:50 - NIEPRZECZYTANA »

Chyba to jest prawnie nielegalne - z tego co mi wiadomo.
Zawsze się można pocieszyć ---> TAKIMI <---
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

DeDeK Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznan

« Odpowiedz #2 - Środa, 29.03.2006, 08:04:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
Zawsze się można pocieszyć ---> TAKIMI <---


sorki ale wg mnie to kupa i lepiej takie autko wyglada ze starymi poczciwymi lampami to po pierwsze a po drugie nie wierz w te wsyzstskie normy jakie oni pisza na allegro bo to i tak wsio na tajwanie a stamtad 99% nie ma zadnej homologacji zreszzta gydby mialy podaliby jaka firma to robi

a odnosnie

Cytat: "bartas"
Czy ktoś próbował przerobić przednie lampy seata cordoby na xenon??Tzn. włożyć soczewki przetwornice i palniki z innego samochodu np z audi A4


nie widzilem zeby ktos probowal aczkolwiek i tak moglby CI szybciutko zabrac dowod za brak : spryskiwaczy reflektorow ( wymagane przy xenonach ) i brak systemu automatycznego poziomowania a wstawianie zarowek xenon w oryginalne klosze to tez pomylka
Zapisane

DeDeK
Była CORDI SPORT TDI
Obecnie auto na F - Renault Laguna 2.2 dCi
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #3 - Środa, 29.03.2006, 10:51:35 - NIEPRZECZYTANA »

No widzisz - rozwinąłeś moje pierwsze zdanie ....  :ok:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #4 - Środa, 29.03.2006, 12:58:27 - NIEPRZECZYTANA »

takie lampy robi jakas firma w dojczach Jobski kiedys wstawial linki, jak dla mnie nie naj brzydsze i zmienilbym gdyby bylo to dostepne dla mojej kieszeni. spryskiwacze lamop to nie klopot, gorzej z tym poziomowaniem ale mysle ze Polak i to potrafi  :satan:
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
biolutki188
Gość



« Odpowiedz #5 - Środa, 29.03.2006, 16:10:30 - NIEPRZECZYTANA »

hmm ja znalazłem takie lampyy bardzo ładne ale do ib ale chyba ten sam producent ma tez do innyych autek ale cena 1000zł;/;/ likaj tu------> http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=85029806
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #6 - Środa, 29.03.2006, 17:31:51 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "biolutki188"
hmm ja znalazłem takie lampyy bardzo ładne ale do ib ale chyba ten sam producent ma tez do innyych autek ale cena 1000zł;/;/ likaj tu------> http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=85029806


>>>>tu masz zblizony efekt za 10% ceny<<<< ;-)


PS na tej aukcji jest to akurat do modeli 99-02 ... ale sa inne w ofercie
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
Jobski
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #7 - Środa, 29.03.2006, 19:22:31 - NIEPRZECZYTANA »

do modeli 93-99 znalazłem 2 producentów, pierwszy to te co podaje punchoo produkują je chinczyki co do ich homologacji, watpię żeby takową posiadały, w dodatku ten gostek z allegro każe zdrowo sobie za nie przpłacić bo kosztuja one w niemczech 199Euro, drugie to produkowane przez dużego niemieckiego producenta części tuningowych FK Automotive i te myślę, że na pewno mają homologację kosztują u producenta 275Euro
co do tych ringów wskazanych przez peter-a to porażka przecież one załaniąją część odbłysnika i lampy przez to będą gorzej świecić
Zapisane

Były:
Cordoba SXE 1,6 (AEE) 75KM '98
Cordoba SX TDI (AHU) 106KM '97
bartas
Gość



« Odpowiedz #8 - Środa, 29.03.2006, 20:09:05 - NIEPRZECZYTANA »

Wcześniej miałem Calibre i założone  xsenony z urządzeniem samopociomującym żadem policjant sie nigdy nie przyczepił bo po pierwsze nie wiedział że to są xsenony a po drugie nikogo nie raziły.Spryskiwacze na reflektory to nie jest żaden problem napewno nowe Seaty są w takowe wyposarzone tylko trzeba troszke pokombinować z przełożeniem.A poprostu pytam sie czy ktos kiedys próbował zrobić sam taki zestaw.Bo wiem że jest to możlwe.Zakładają xsenony w lampy Golfa MK 1 wieć tu napewno też sie da.Dzieki.Pozdrawiam
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 30.03.2006, 11:05:08 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Jobski"
...co do tych ringów wskazanych przez peter-a to porażka przecież one załaniąją część odbłysnika i lampy przez to będą gorzej świecić



tez jestem podobnego zdania i dziwie sie osobom które je kupują ... poza tym czy za takie kombinacje nie przyczepią sie przy badaniach technicznych  :?:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
miki
Gość



« Odpowiedz #10 - Poniedziałek, 26.03.2007, 11:50:28 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Zastanawiam sie nad założeniem xenonów do mojego seata,chodzi o to że to nie bede kupowane nowe lampy tylko zestwa instalacyjny, wiec moje pytanie brzmi czy te lampy co sa montowane w seatach standardowo maja homologacje na xenony??kolega sobie montowal taki zestawik do skody roomster, on mial homologacje na swoch lampach dzieki temu nie nie musiał montowac spryskiwaczy, oraz posiadac autopozycjonowania.Czy ktoś ma xenony w swoim aucie jesli tak to prosze o info.

pzdr
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #11 - Poniedziałek, 26.03.2007, 12:47:17 - NIEPRZECZYTANA »

heh ciekawe rzeczy cI nacwciskał kolega lampa z kseenonem moze byc tylko i wylacznie homologowana jak maa spryskiwacze szkla rerflektora oraz systeem samopoziomowania kazda inna przerobka i takie gadanie moze skonczyc sie zabraniem dowodu a jak trfisz na dziada to jeszcze Ci odholujee samochod bo stwarzaaasz zagrozenie naa ulicy takze kumpel kity wciska jak nic:D

[ Dodano: 2007-03-26, 13:48 ]
aa i kaazda lampa ma na sobie znaczek E czyli homologacja ale do konkretnego typu zarówek takich jak byly!!
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
miki
Gość



« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 26.03.2007, 13:33:37 - NIEPRZECZYTANA »

Czyli jednym słowem wciskanie kitu??Aukcja z allegro
http://www.allegro.pl/item175089041_xenony_xenon_h1_h3_h4_h7_hb3_hb4_f_vat_sklep_539zl.html

dzwoniłem do gościa i mowi że nie ma problemu,nie trzeba miec spryskiwaczy,nie trzeba miec autopoziomowania, jak masz reczne to reczne jak z kokpitu to tam, mowi ze policja i stacja diagnozy nie ma prawa sie czepiac, daja gw 12 miesiecy
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #13 - Poniedziałek, 26.03.2007, 13:47:51 - NIEPRZECZYTANA »

no to koolego momze on maa zarówki ksenonowe a nie to co podałes z aukcji tylko to
http://allegro.pl/item175040295_zarowki_xtec_xenon_h7_super_white_homologacja.html


cO do ksenonów tych co Ty podałes po pierwsze musisz miec przezroczyste szklo system poziomowania i spryskiwwacze do tego jeest inna konstrukcja odblysnika takze to nie takie proste  zaraz postaram sie cos znalezc

[ Dodano: 2007-03-26, 14:49 ]
a i nie musisz mimec spryzkiwaczy moga byc wycieraczki lamp

[ Dodano: 2007-03-26, 14:52 ]
aa tutaj masz wszytsko jasne kumpla kopnij w Ż¥Ć
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci_dnia/news/nielegalne-ksenony,521573

[ Dodano: 2007-03-26, 14:53 ]
CYTAT:



Każdy reflektor otrzymuje homologację wraz ze źródłem światła (halogenowym lub ksenonowym), dzięki któremu wytwarza światło. Jeśli źródło światła zostanie zastąpione innym, nie posiadającym homologacji lub nieprzewidzianym dla homologacji danej lampy, cała homologacja reflektora traci ważność, a tym samym również dopuszczenie samochodu do ruchu drogowego, co wyraźnie stwierdzają przepisy każdego europejskiego Kodeksu Drogowego w rozdziałach o warunkach dopuszczenia do ruchu
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
miki
Gość



« Odpowiedz #14 - Poniedziałek, 26.03.2007, 14:17:26 - NIEPRZECZYTANA »

nie, miał standartowe h7 ale chyba mial homologacje na lampach, nie orientujesz sie jakie oznaczenie maja lapy halogenowe??sprawdziłbym tez swoje jakie maja oznaczenia.

ps. linki jakie podales nie działają

ale dzieki za ten ostatni post
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 27   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Xenon
Skocz do: