Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Automatyczny włącznik / wyłącznik oświetlenia  (Przeczytany 35999 razy)
0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Środa, 22.03.2006, 20:03:10 - NIEPRZECZYTANA »

Witam chciałem zapytać czy ktoś może zakładał coś takiego jak w temacie. w prawdzie zima sie kończy i na światłach nie trzeba jeździć ale chcę sobie takie coć założyć. W związku z tym faktem chciałem zapytać bo mam już odpowiedni układzik tylko go podłączyć i tu jest pytanie: - dwa kabelki musze podpiąć pod przewody z świateł mijania, a dwa do pozycyjnych. Wyłącznuik w ibizie ma więcej kabli, wiem tylko,że szare są do przeciwmgielnego. Czy wie ktoś może jakie kable są odpowiedzialne za światła mijania i postojowe, dodam że Ibiza moja jest z 94r. 1.4 . Pozdrawiam
Zapisane
Kant1242
Gość



« Odpowiedz #1 - Czwartek, 23.03.2006, 08:20:49 - NIEPRZECZYTANA »

Dołączę do pytania lecz troszku inaczej. Czy jest możliwość podpięcia autowyłacznika/włacznika świateł lecz takiego by światła zapalały/wyłączały się automatycznie po włączeniu/wyłączeniu silnika lecz z opóźnieniem 10 sekundowym :?:  Jeżdżę cały rok na światłach i bardzo by mi się to przydało  :wink:
Zapisane
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 23.03.2006, 13:57:56 - NIEPRZECZYTANA »

Ja właśnie taki posiadam załącza się po ok 10 sek. Oprócz tego ma dodatkowy przełącznikl zima/lato. Kupiłem go na ://moto.allegro.pl/show_item.php?item=91927326. Tylko została mi go podłączyć . Pozdrawiam
Zapisane
Kant1242
Gość



« Odpowiedz #3 - Czwartek, 23.03.2006, 17:48:45 - NIEPRZECZYTANA »

DAj znać jak działa jak go już podłączysz :szpieg:
Zapisane
Tysonq
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Ostrołęka
Samochód: Seat Cordoba Vario 1.6 ALM 2000

« Odpowiedz #4 - Środa, 29.11.2006, 18:45:55 - NIEPRZECZYTANA »

wiem ze temat byl bardzo dawno, ale dzis, jak spotkalem sie z kumplem ktory ma ibi po 2002r i troche sie nia przejechalem, zastanowila mnie jedna rzecz, a mianowicie automatyczny wlacznik swiatel. Malo tego, ten wlacznik byl standardowo zamontowany, kolega pojechal do ASO zeby go uruchomili i teraz nie wie co to znaczy obsluga swiatel. Tak wlasnie sie zastanawialem czy w mojej cordobie jest taki sam wynalazek. Moze ktos wie cos na ten temat, bo nie chce mi sie przeszukiwac calego samochodu :P U mojego kolegi w tej ibi ten wlacznik jest po stronie kierowcy, na wysokosci lewego kolana, tam jest taki maly schoweczek, otwiera sie go i tam jest taki maly przelacznik. Swiatla zapalaja sie gdzies 10sek po uruchomieniu silnika.
Zapisane

Seat Cordoba Vario 1.6 ALM 2000,
zostałem w rodzinie....
VW Golf V 1.9 TDI BXE 2008
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #5 - Niedziela, 03.12.2006, 15:14:49 - NIEPRZECZYTANA »

Hej temat stary ale może ktoś go jeszcze zauważy. Przełącznik założyłem jakiś czas temu i powiem że jestem zadowolony, ponadto założyłem też w Suzuki wagon i też sie sprawdza więc jak ktoś ma pytania to służe pomocą. Dodam że przełącznika do świateł używam tylko gdy widoczność spada do 1 metra bo przeciwmgielne tylko wtedy idzie załączyć.[/scroll]
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #6 - Niedziela, 03.12.2006, 15:41:08 - NIEPRZECZYTANA »

zapodaj jakąś mini instrukcję montażu, ewentulanie jakieś fotki i moze do działu INSTRUKCJE  :ok:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #7 - Niedziela, 17.12.2006, 23:26:11 - NIEPRZECZYTANA »

Dwa kable nie pamiętam kolorków podłącza się do świateł mijanie, 2 do postojowych, 1 do + 12v po stacyjce, 1 do masy. wszystkie te kabelki podłączyłem do przełącznika świateł na wcisk od tyłu dodatkowo trzeba zmostkować kabele (przy przełączniku) od świateł postojowych ponieważ w Naszych autkach osobno są lewe, osobno prawe. Przy pomocy miernika lub lampki sprawdzamy napięcie na poszczególnych zaciskach. Na Święta będe miał więcej czasu to postaram sie opisać
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #8 - Środa, 21.02.2007, 12:33:18 - NIEPRZECZYTANA »

raby tematy zostaly scalone

Cytat: "muustafa"
w związku z nastaniem nowego przepisu o jeździe na mijania przez cały rok tak się zastanawiam czy jest jakaś możliwość aby światełka zapalały się automatycznie po odpaleniu silnika? w niektórych autach (zwłaszcza eksportowanych do krajów skandynawskich) taki patent istnieje. czy w naszych seacikach też coś podobnego da się uskutecznić?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #9 - Środa, 21.02.2007, 13:14:08 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "muustafa"
czy w naszych seacikach też coś podobnego da się uskutecznić?

Opcja 1: podjechać do ASO, założą 'czarną skrzynkę', która będzie włączała światła kilkanaście sekund po uruchomieniu silnika i wyłączała je po zgaszeniu silnika.
Opcja 2: pogrzebać w instalacji elektrycznej samochodu, żeby światła włączały się dopiero po przekręceniu kluczyka (podłączyć tak, żeby włącznik świateł był za stacyjką).
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Stan Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Toledo '96, 1.9D

« Odpowiedz #10 - Środa, 21.02.2007, 13:22:08 - NIEPRZECZYTANA »

:rock: Można coś takiego zrobić. Nalezy zmienić zasilanie świateł drogowych +12V z obecnego miejsca na zasilanie po przekaźniku wspomagającym X. Tam napięcie pojawia się po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Przy prawidłowo działającym przekaźniku w momencie uruchamiania rozrusznika, ten przekaźnik powinien odłączać wszystkie odbiory poza rozruchem. Co oznacza że w chwili zapalania auta nie ma zbędnych obciążeń i cała energia AKU idzie na rozruch. Nalezy wtedy mieć włączony na stałe włącznik świateł. Nie wiem czy nie trzeba by pokombinować z postojowymi. Bo jak miałyby świecić na postoju przy wyjętym kluczyku. Tu chyba zasilanie po staremu. :pub:  :papa:
Zapisane

stan
muustafa
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Olsztyn

« Odpowiedz #11 - Środa, 21.02.2007, 13:49:24 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "KYS"
Cytat: "muustafa"
czy w naszych seacikach też coś podobnego da się uskutecznić?

Opcja 1: podjechać do ASO, założą 'czarną skrzynkę', która będzie włączała światła kilkanaście sekund po uruchomieniu silnika i wyłączała je po zgaszeniu silnika.
Opcja 2: pogrzebać w instalacji elektrycznej samochodu, żeby światła włączały się dopiero po przekręceniu kluczyka (podłączyć tak, żeby włącznik świateł był za stacyjką).


nie wiesz ile może taka opcja 1 kosztować ?
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #12 - Środa, 21.02.2007, 13:55:40 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "muustafa"
nie wiesz ile może taka opcja 1 kosztować ?

Niechcący wiem ile kosztuje  ;-)  - dokładnie 190zł z założeniem (w ASO).
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
muustafa
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Olsztyn

« Odpowiedz #13 - Środa, 21.02.2007, 13:59:27 - NIEPRZECZYTANA »

sporo....

kiedy ta funkcja jest aktywowana? na stałe (czyli zawsze po odpaleniu się załączają i po zgaszeniu silnika wyłączają) czy można tą funkcję wyłączyć standardowym włącznikiem (kiedy nie chcę żeby po odpaleniu się zaświeciły)?
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #14 - Środa, 21.02.2007, 14:17:21 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "muustafa"
kiedy ta funkcja jest aktywowana? na stałe (czyli zawsze po odpaleniu się załączają i po zgaszeniu silnika wyłączają) czy można tą funkcję wyłączyć standardowym włącznikiem (kiedy nie chcę żeby po odpaleniu się zaświeciły)?

Na 'skrzynecce', którą montują jest przełącznik, który pozwala wyłączyć samoczynne włączanie świateł i wtedy działa jak bez automatycznego włączania...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Automatyczny włącznik / wyłącznik oświetlenia
Skocz do: