+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» (Prze) tankowanie
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: (Prze) tankowanie  (Przeczytany 32193 razy)
0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.
Kobi07
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Blachownia

« Wtorek, 21.03.2006, 14:26:50 - NIEPRZECZYTANA »

Witam.
Kiedys kolega mi wspominal o tym ze w grupie VW w koncowce baku (tam gdzie lejemy) jest jakis odpowietrznik i ze mozna za jego pomoca wlac wiecej paliwa do baku.
Wlasnie nie dawno znalazlem takie cos u siebie (Ibiza 2000 TDi) i podczas tankowania kiedy pistolet mi juz odbil, wcisnolem to ustrojstwo i wyraznie paliwo jakby zostalo zassane z rury do baku. Dolalem paliwa, wcisnolem, dolalem wcisnolem itd.
Normalnie mi odbija przy jakis 40 litrach, a teraz upchnolem 46 i jeszcze moglem wiecej ale... No wlasnie czy to szkodzi czemus?? Bo jesli nie to fajna sparwa dla kogos kto jedzie w dalsza trase, chociaz w sumie... Moze bardziej dla leni (jak ja) ktorzy nie lubia za czesto jezdzic na stacje. A teraz mam 300km przejechane, wskaznik spadl tylko o jedna przedzialke a komputer pokazuje ze mam do przejechania 630km.

Pytanie czy takie (prze) tankowanie czemus szkodzi??
Zapraszam do dyskusji.
Zapisane
4th_horseman
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Ibiza 1.4 AEX '97

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 21.03.2006, 14:41:21 - NIEPRZECZYTANA »

no ja tak mysle,
ze skoro to odpowietrznik, to wlasnie jego zadaniem jest odciecie paliwa przy tankowaniu zeby nie wlac za duzo bo moze to miec jakis niekorzystny skutek. taka chyba jego rola w ukladzie.
konstruktorzy chyba po cos go tam umiescili i wierze ze oni jednak wiedza lepiej.  :D
ale oczywiscie to tylko moje skromne zdanie.
pzdr
Zapisane

'With the four horsemen ride...'
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 21.03.2006, 17:22:45 - NIEPRZECZYTANA »

w czasach gdy po drodze co pare kilometrów jest stacja benzynowa jest sens bawić sie w "odpowietrzniki"  :?: moim zdaniem  jedyna sensowna odpowiedz to tylko ile moze max wejsc do baku  :wink:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 21.03.2006, 18:42:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "4th_horseman"
skoro to odpowietrznik, to wlasnie jego zadaniem jest odciecie paliwa przy tankowaniu zeby nie wlac za duzo

przewody odpowietrzające wyrównują ciśnienie pomiędzy bakiem a "zewnętrzem"  :wink: (nie służą do odcinania paliwa przy tankowaniu  :roll: )

nie powinno być skutków ubocznych wlania tam paliwa, chociaż słyszałem o przypadku, gdy przewody odpowietrzające nie były przystosowane do "przechowywania" paliwa i uszczelki przy wlewie potrafiły rozpuścić się...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Kant1242
Gość



« Odpowiedz #4 - Środa, 22.03.2006, 09:39:25 - NIEPRZECZYTANA »

Mogę tylko skromnie dodać że jak tylko mi się zdaży wyjazd pow. 300km zawsze tankuję po sam korek :satan:, bo niestety im dalej w Polske tym mniej stacji po drodze :cry:
Zapisane
Kobi07
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Blachownia

« Odpowiedz #5 - Środa, 22.03.2006, 11:20:05 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Miro"
...Potem odkręciłem korek i weszło jakieś 2 litry.Zrobiłem tak może z 5 razy i od pierwszego odbicia dolałem tym sposobem 10 litrów.Wskazówka poziomu paliwa ruszyła się po przejechaniu 300km.Normalnie tankuje do odbicia i dolewam do pełnej kwoty.


No wlasnie cos jak u mnie tylko ze ja nie zakrecalem korka tylko pistoletem wciskalem ten odpowietrznik. Czyzby wychodzilo na to ze jak jest korek zakrecony to uklad jest caly czas w "trybie" odpowietrzania. Musze to sparwdzic.

Jakby ktos byl w ASO niech sie spyta czy takie tankowanie negatywnie wplywa na co kolwiek, tak dla wiedzy. Dzieki.
Zapisane
seacik Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: sosnowiec
Samochód: cordoba 2000, 1.9 TDI ALH

« Odpowiedz #6 - Środa, 22.03.2006, 11:23:04 - NIEPRZECZYTANA »

W ubiegłm roku latem podjechałem na stacje shella, gdzie odsłużono mnie z gestem tzn. pracownik stacji sam zaczął tankować do mojej cordoby paliwo ( ropa), a mnie poprosił o udanie sie do kasy, gdzie zapłaciłem za zatankowane paliwo. Dopiero w domu dotarło do mnie, że zapłaciłem dośc duzy rachunek. Po sprawdzeniu na paragonie widniało, że wlano prawie 55 litrów. Wróciłem na shella z zapytaniem jak można wlac do baku 55 l, gdy bak ma 47 l pojemności. Kierownik odpowiedział, że prawdopodobnie pracownik wlał pod korek.Sprawdziłem to w serwisie i rzeczywiscie jest taka możliwość, ale w/g serwisu nie powinno się tego robić właśnie ze względu na odpowietrzenie. Przejechałem ponad 1000 km i jeszcze nie było rezerwy.
Zapisane
kramson
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków (KRA)

« Odpowiedz #7 - Środa, 22.03.2006, 11:33:49 - NIEPRZECZYTANA »

gdyby nie odpowietrzanie (cały czas przy wkręconym korku paliwa) to przy zatankowaniu pod korek - ale tak ze pistolet wybije - i tyle, mogłoby się wytworzyć podciśnienie, przy dużej jego wartości, w skrajnym przypadku pompa paliwa mogłaby nie zassać napędu, dlatego odpowietrzanie musi działać cały czas, natomiast wlanie paliwa do przewodów raczej nie wpływa ujemnie na nic
Zapisane
Jobski
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #8 - Środa, 22.03.2006, 12:04:41 - NIEPRZECZYTANA »

ja zawsze leje pod korek naciskając odpowietrznik, nie lubię za często zaglądać na stacje
przy normalnym tankowaniu pistolet odbija przy 42-44 litrach z wciśniętym odpowietrznikiem wlewam 52-54 litry skutków ubocznych nie zauważyłem
Zapisane

Były:
Cordoba SXE 1,6 (AEE) 75KM '98
Cordoba SX TDI (AHU) 106KM '97
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #9 - Środa, 22.03.2006, 15:41:17 - NIEPRZECZYTANA »

Sluchajcie - te odpowietrzniki sa tylko w Dieslach - czy w benzyniakach tez sie zdazaja ???
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #10 - Środa, 22.03.2006, 16:25:04 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
Sluchajcie - te odpowietrzniki sa tylko w Dieslach - czy w benzyniakach tez sie zdazaja ???

odpowietrzniki powinny być we wszystkich samochodach zasilanych paliwem płynnym  :D (ale mogą mieć różne konstrukcje)
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
MlodY01
Gość



« Odpowiedz #11 - Środa, 22.03.2006, 17:00:18 - NIEPRZECZYTANA »

w ktorym miejscu dokladnie sie on znajduje  :?:
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #12 - Środa, 22.03.2006, 17:29:28 - NIEPRZECZYTANA »

To jest dobra sprawa jak sie jezdzi na Ukraine. Tam sie wlawa ponad norme i odpowietrznik sie przydaje. Na stacjach sa nawet specjalne podjazdy aby przechylic samochod.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #13 - Środa, 22.03.2006, 17:33:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "raby"
To jest dobra sprawa jak sie jezdzi na Ukraine. Tam sie wlawa ponad norme i odpowietrznik sie przydaje. Na stacjach sa nawet specjalne podjazdy aby przechylic samochod.


nasi sasiedzi wiedzą jak zadbac o swoich wiernych klientów ....  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
Kobi07
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Blachownia

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 23.03.2006, 07:17:49 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "MlodY01"
w ktorym miejscu dokladnie sie on znajduje  :?:


U mnie (Ibiza 2000 diesel) jest zaraz przy wlewie po prawej stronie... Wystarczy wcisnac, wepchnac jakby do baku i slychac ssssss.

Tylko pamietaj nie podswietlaj zapalniczka!!!!!  :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» (Prze) tankowanie
Skocz do: