Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: amortyzator Cofap Magneti Marelli tył - nakrętka mocująca trzpień  (Przeczytany 3944 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
kieliszek
Świeżak
Offline Offline



Skąd: szczecin
Samochód: Toledo I SXE, 1996, 1.9TDI, 1Z

« Środa, 04.11.2009, 11:41:43 - NIEPRZECZYTANA »

pytanie do posiadaczy amorków jak w temacie (może ktoś ma lub miał lub widział) - jak wygląda nakrętka mocująca (wymiary)?
kupiłem amorki drogą internetową, oddałem auto do mechanika, niestety brak nakrętek w komplecie  :(
(dystrybutor nie może pomóc, tak są sprzedawane niektóre modele), a nakrętki ze starych nie pasują - inny skok gwintu i szerokość samej nakrętki;
chcę kupić same nakrętki, ale nie wiem czego szukać w sklepie metalowym... obecnie auto musi jeździć a nie mam możliwości i czasu wpasowywać tych magneti na przymiarkę, aby sprawdzić co i jak...
podpowiedź mechanika: grubość 3-4mm, skok gwintu 1mm;
(poprzednio były Magnum'y, których nakrętki pasowały do jeszcze starszych Bilstein'ów);
oczywiście w grę wchodzi reklamacja, ale koszt dwóch nakrętek w porównaniu z odsyłaniem towaru jest znikomy.
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #1 - Środa, 04.11.2009, 12:55:24 - NIEPRZECZYTANA »

zapytaj w sklepie motoryzacyjnym o nakrętke z DIN 439, m bodajrze 12, skok 1, drobnozwojowa, musza coś dobrać, zmierz tylko srednice trzpienia, czy tam jest 12 czy 14 bo nie pamietam, moze cos zaradze ;)
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
kieliszek
Świeżak
Offline Offline



Skąd: szczecin
Samochód: Toledo I SXE, 1996, 1.9TDI, 1Z

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 05.11.2009, 07:38:29 - NIEPRZECZYTANA »

dzięki za trop, teraz wiem czego szukać, po obejrzeniu amorka wychodzi mi, że potrzebne są nakrętki niskie M10x1...
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #3 - Piątek, 06.11.2009, 09:07:12 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
wychodzi mi, że potrzebne są nakrętki niskie M10x1...
taaa, M12 ma skok 1,25
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
kieliszek
Świeżak
Offline Offline



Skąd: szczecin
Samochód: Toledo I SXE, 1996, 1.9TDI, 1Z

« Odpowiedz #4 - Czwartek, 26.11.2009, 16:02:31 - NIEPRZECZYTANA »

sprawa załatwiona, tak jak mówiłem potrzebne były nakrętki M10x1, chyba mechanior miał słabszy dzień  ;) , mówiąc że potrzebne bedą niskie; ostrzeżenie dla kupujących te amorki (model 1416G): w zestawie brak nakrętek! >:(
dzięki Gizmo
temat zakończony!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» amortyzator Cofap Magneti Marelli tył - nakrętka mocująca trzpień
Skocz do: