+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Wymiana kostki stacyjki
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wymiana kostki stacyjki  (Przeczytany 42819 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Wtorek, 25.09.2007, 12:38:09 - NIEPRZECZYTANA »

Instrukcja wymiany kostki stacyjki na przykladzie SEAT IBIZA 94r. (kierownica bez poduszki)
Kostkę stacyjki można wymienić na 2 sposoby: postaram się po kolei to opisać...

Sposób 1
1. Wykręcamy 2 wkręty pod kierownica i zdejmujemy osłonę stacyjki (osłona ma jeszcze zatrzaski)


2. Podważamy płaskim śrubokrętem i wyciągamy klakson z kierownicy, trzeba odpiąć 2 kable.


3. Odkręcamy nakrętkę mocującą i zdejmujemy kierownice.


4. Wypinamy kostki z przełączników - Ibiza bez kompa pokładowego z tylna wycieraczka - 4 kostki (kostki maja zatrzaski po obu stronach)


5. Wykręcamy 3 wkręty mocujące włącznik kierunków i wycieraczek


6. Podnosimy do góry osłonę stacyjki i wyciągamy przełączniki (przełącznik jest dzielony na L+P stronę) a później wyciągamy osłonę.


7. wypinamy kable od stacyjki z kostki.

8. Jeżeli mamy dobry ściągacz do łożysk to zdejmujemy metalowa tuleje z drążka kierownicy (po 2mm rantu aby ściągacz chwycił...) - strzałka po prawej.
W przypadku Toledo kumpla tuleja zeszła ręcznie a później trzeba było zbić metalową podkładkę która trzymała sprężynę i drążek.
Dalej odkręcamy śrubę na klucz ampolowy (nie wiem jaki bo odkręciłem kombinerkami) po lewej stronie. Śruba ta trzyma cala podstawę stacyjki.


9. Mi nie udało się zdobyć ściągacza do tej tulei wiec sobie ja odpuściłem...

Sposób 2

1. Odkręcamy osłonę pod schowkiem od kierowcy (2 wkręty)

2. Zakładamy kierownice i przyłapujemy nakrętką, przyda się do ustawienia drążka.

3. Na końcu drążka przy podłodze są frezy na których trzyma się przegub, odkręcamy śrubę z nakrętką (klucz 13) i wyciągamy ja. Można czymś stuknąć aby zeszło albo szarpnąć za kierownice, przy okazji patrzymy bo nad przegubem na drążku jest sprężyna (nie zgubcie).


4. Wyciągamy całą kierownice razem z drążkiem i podstawa stacyjki.
Pionowo, zaznaczona strzałką jest mała śrubka, wykręcamy ja cienkim śrubokrętem gwiazdkowym i wyciągamy kostkę stacyjki. Wkładamy nowa i postępujemy odwrotnie.


Po poskladaniu wszystkiego warto sie przejechac kilka razy po prostej i ustawic kierownice na rowno.

Dyskusja na temat instrukcji:
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5095.0
« Ostatnia zmiana: Sobota, 17.11.2007, 22:12:50 wysłane przez the_ozyrys » Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Wymiana kostki stacyjki
Skocz do: