+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Naprawa włącznika świateł
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naprawa włącznika świateł  (Przeczytany 3970 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Renegat Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Podkarpacie
Samochód: Ibiza 2010 1,4

« Środa, 03.08.2016, 20:07:54 - NIEPRZECZYTANA »

Witam. Czy włącznik świateł w Ibizie 2010 jest rozbieralny czy zanitowany na stałe? Pytam ponieważ razem ze światłami mijania włącza się losowo też jedno ze świateł przeciwmgielnych więc to chyba wina przełącznika.

Dzięki za info

Napisano: Wtorek, 02.08.2016, 09:36:50


Dzisiaj zauważyłem coś jeszcze. To światło, przeciwmgłowe, które się włącza samoczynnie podczas jazdy świeci tak jakby na połowę mocy, bo gdy pociągnę ku sobie dźwignię przełącznika załączają się oba przeciwmgłowe ale świecą już bardzo jasno.
Przełącznik udało mi się zdemontować i rozłożyć praktycznie na czynniki pierwsze - jak mogę sprawdzić, czy któraś z blaszek stykowych nie funkcjonuje prawidłowo?
Z góry dzięki za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Środa, 03.08.2016, 20:54:32 wysłane przez Renegat » Zapisane
siwykomar Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 1.4 8v 1999

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 04.08.2016, 07:01:08 - NIEPRZECZYTANA »

sprawdzałeś na innym włączniku(zamiennym)? - stawiam jednak, że nie jest to wina tego włącznika. Masz zwarcie na instalacji. Nie dłubałeś nigdzie przy przewodach lub nie czułeś "swądku" palenia gumy  ;D
Zapisane

LPG STAG2-W
Renegat Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Podkarpacie
Samochód: Ibiza 2010 1,4

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 04.08.2016, 14:08:58 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki za zainteresowanie temat się wyjaśnił i aż wstyd się przyznać ale jak człowiek porusza się kilka lat starym autem gdzie wszystko jest na "korbę" to po zmianie trochę więcej techniki jest prawie zgubą :)
Okazuje się, że za zapalanie się halogenów jest odpowiedzialny system doświetlania zakrętów  :rotfl:
Ale przy okazji pytanie - czy można ten bajer dezaktywować? Teraz w ciągu dnia w sezonie letnim nie jest to zbytnio potrzebne a tylko obciąża dodatkowo alternator.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 16.08.2016, 15:16:46 wysłane przez Renegat » Zapisane
konfucjusz Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Samochód: Cordoba 6L2 2003 1.9 TDI 100KM

« Odpowiedz #3 - Piątek, 05.08.2016, 14:46:16 - NIEPRZECZYTANA »

Doswietlanie zakretow to dodatkowa opcja w samochodzie. Pamietam jak bylem sie pod komputer podlaczyc to mi sie mechanik pytal czy chce miec aktywne czy nie
Zapisane
siwykomar Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 1.4 8v 1999

« Odpowiedz #4 - Piątek, 05.08.2016, 15:04:11 - NIEPRZECZYTANA »

wyciągnij wtyczki przy halogenach  ;D  ;D
Zapisane

LPG STAG2-W
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Naprawa włącznika świateł
Skocz do: