+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» tunning
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: tunning  (Przeczytany 6008 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lechita
Gość



« Piątek, 02.06.2006, 08:44:53 - NIEPRZECZYTANA »

Witam. Szukam porady. Mam toledo II 1.9 TDI o mocy 110 KM. Zastanawiam się nad wpakowaniem chipa zwiększającego moc do koło 140-145 KM. Czy tunning silnika, taki podstawowy, zwiększający moc o jakieś 30 %, wymaga jakiś jeszcze zmian, np. turbiny, chłodni, itp. Nie jestem zbyt zorientowany, dlatego pytam. Pozdrowienia[/b][/u]
Zapisane
Jobski
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #1 - Piątek, 02.06.2006, 08:51:55 - NIEPRZECZYTANA »

sam soft wystarczy, takim przyjemnym softem masz jakieś 147KM, widzę, że jesteś z łodzi skontaktuj się z uysy-m na forum Autocentrum, on jest niezłym magikiem od tych rzeczy u ciebie w mieście, powiedz, że ja cię podesłałem ;-)
Zapisane

Były:
Cordoba SXE 1,6 (AEE) 75KM '98
Cordoba SX TDI (AHU) 106KM '97
lechita
Gość



« Odpowiedz #2 - Piątek, 02.06.2006, 08:56:34 - NIEPRZECZYTANA »

ok, na pewno spróbuję. Jeżdże juz jakiś czas tymi silnikami (poprzednio leonem, ale komuś się zbyt spodobał i nie pytał, czy może pojeździć) i i myślę, że czas na cos więcej a nie chcę na razie zmieniać auta :)
Zapisane
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #3 - Piątek, 02.06.2006, 17:32:33 - NIEPRZECZYTANA »

Generalnie niby nic nie trzeba zmeiniac, ale :mrgreen:

1. Auto bedzie bardzo szybko "puchlo" w cieple dni tzn. tracilo moc bo temp. powietrza w dolocie bedzie podchodzic pod 110C, tym bardziej ze tolek jest ciezki, dlatego przydalby sie FMIC lub customowy SMIC (Aligator - Masters Tuning Katowice ostatnio opracowal taki patent, przetestowane i swietnie sie sprawdza, koszt ok 1000zl)

2. Trzeba bedzie sie z turbina lepiej obchodzic bo 14xPS to juz na nia nie malo, najlepiej i najtaniej wlozyc turbo od 130ki, w twoim przypadku chyba z ASZ - koszt od 400 (moge dac namiar - legalny) do 1500zl w zaleznosci gdzie kupisz.

Potem to juz kombinacje z wtryskami itp. Na w/w setupie mozesz spokojnie miec 150PS bez zadnego ryzyka.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» tunning
Skocz do: