+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» woda na dywaniku pasażera...
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: woda na dywaniku pasażera...  (Przeczytany 23151 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
havran Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Swarzędz - Kruszewnia
Samochód: VW Passat B5 FL 1.8T AWT, 2001

« Odpowiedz #15 - Czwartek, 18.12.2014, 14:24:14 - NIEPRZECZYTANA »

męczę się już od jakiegoś czasu z mokrym dywanikiem z przodu od strony pasażera. nie jest to tak jak opisywane u gory, ze woda cieknie spod dmuchawy tylko jakby od drzwi. na progu tez pojawia sie woda. co dziwne strumyczek wody widac dopiero podczas jazdy, jak auto stoi to nic nie ma. fakt,że miałam ostatnio wymienianą szybę przednią- wróciłam do serwisu po czasie jak zaczęła się pojawiać woda, ale stwierdzili,że z montażem szyby wszystko jest w porządku. plastikowa osłona jest cała-sprawdzałam ją kilkakrotnie jak już skończyły mi się pomysły co może być powodem dostawania się tej wody. ma ktos moze jeszcze jakis pomysl co moze byc tego powodem?

Woda dostaje ci się przez drzwi. Musisz rozebrać tapicerkę, odkręcić i uszczelnić blachę w drzwiach.
Ja też miałem wodę na progu i jak uszczelniałem drzwi przez, które ciekło to od razu zrobiłem wszystkie 4 i po sprawie.
Zapisane

... a po dodaniu gazu zmysłowy pomruk zamienia się w rasowy ryk!!!
k.100.pr Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Samochód: był Seat Cordoba SE 1.4 AEX 1997r. jest Ssangyong Tivoli 1.6 pb/lpg 2017r.

« Odpowiedz #16 - Czwartek, 18.12.2014, 14:39:43 - NIEPRZECZYTANA »

Z profilu  NatGee widać auto z 2013 roku, to pewnie jeszcze na gwarancji. Jak serwisowane to niech serwis sprawdzi drzwi pasażera i niech zobaczą dlaczego cieknie. No chyba, że już rozbierali drzwi i czegoś nie zamontowali poprawnie.
Zapisane

Seat Cordoba sprzedany...
wielik Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Elbląg
Samochód: LEON TS ARL

« Odpowiedz #17 - Czwartek, 18.12.2014, 21:07:46 - NIEPRZECZYTANA »

męczę się już od jakiegoś czasu z mokrym dywanikiem z przodu od strony pasażera. nie jest to tak jak opisywane u gory, ze woda cieknie spod dmuchawy tylko jakby od drzwi. na progu tez pojawia sie woda. co dziwne strumyczek wody widac dopiero podczas jazdy, jak auto stoi to nic nie ma. fakt,że miałam ostatnio wymienianą szybę przednią- wróciłam do serwisu po czasie jak zaczęła się pojawiać woda, ale stwierdzili,że z montażem szyby wszystko jest w porządku. plastikowa osłona jest cała-sprawdzałam ją kilkakrotnie jak już skończyły mi się pomysły co może być powodem dostawania się tej wody. ma ktos moze jeszcze jakis pomysl co moze byc tego powodem?

Woda dostaje ci się przez drzwi. Musisz rozebrać tapicerkę, odkręcić i uszczelnić blachę w drzwiach.
Ja też miałem wodę na progu i jak uszczelniałem drzwi przez, które ciekło to od razu zrobiłem wszystkie 4 i po sprawie.

Chłopie rozbieraj drzwi i uszczelnij blache np silikonem bo ci zaraz czujnik polecim od bocznej poduchy tak jak to iało miejsce u mnie.. 8)
Tak jak kolega pisze zrób odrazu kpl drzwi.. standard w leonach z ta powodzia

Z profilu  NatGee widać auto z 2013 roku, to pewnie jeszcze na gwarancji. Jak serwisowane to niech serwis sprawdzi drzwi pasażera i niech zobaczą dlaczego cieknie. No chyba, że już rozbierali drzwi i czegoś nie zamontowali poprawnie.


wystarczy podważenie i przygiecie blachy i już bedzie ciekło
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 18.12.2014, 21:10:16 wysłane przez wielik » Zapisane

NatGee Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Katowice
Samochód: leon 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #18 - Piątek, 19.12.2014, 07:38:15 - NIEPRZECZYTANA »




Chłopie rozbieraj drzwi i uszczelnij blache np silikonem bo ci zaraz czujnik polecim od bocznej poduchy tak jak to iało miejsce u mnie.. 8)
Tak jak kolega pisze zrób odrazu kpl drzwi.. standard w leonach z ta powodzia




Chłopie do mojej płci nie pasuje, ale wcale mnie to już nie dziwi, że z przyzwyczajenia i rozpędu do mnie większośc się tak zwraca  :P  w takim razie w weekend zabieram się za rozkręcenie drzwi, spawdze i spróbuje tam odszukać problem, póki co dzięki za podpowiedzi !  :eye:
Zapisane
wielik Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Elbląg
Samochód: LEON TS ARL

« Odpowiedz #19 - Piątek, 19.12.2014, 18:16:29 - NIEPRZECZYTANA »

NatGee,  haha ale bałwan ze mnie :eye:
Zapisane

Stan Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Toledo '96, 1.9D

« Odpowiedz #20 - Sobota, 20.12.2014, 10:14:31 - NIEPRZECZYTANA »

Może to wina pasażera.  ;D Jak jedziecie razem to czasem nie trzyma się kurczowo uchwytow? :ok:  Wesołych Świąt.
Zapisane

stan
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #21 - Sobota, 20.12.2014, 10:53:21 - NIEPRZECZYTANA »

Leony i Toledo 1M mają to do siebie, większość uszczelnia albo silikonem albo przykleja folę na drzwi.
Zapisane

NatGee Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Katowice
Samochód: leon 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #22 - Sobota, 20.12.2014, 11:07:04 - NIEPRZECZYTANA »

wielik,  grunt to przyznać się do błędu  :P

Stan,  niestety, ale nie trafiłeś z żartem  ;D  ale można się było spodziewać docinek  na temat kobiet za kierownica haha można się do tego przyzwyczaić-grunt to mieć dystans w tym temacie będąc kobietą :P
 
właśnie zabieram się za te drzwi i oby się udało   :eye:
Zapisane
Stan Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Toledo '96, 1.9D

« Odpowiedz #23 - Sobota, 20.12.2014, 13:41:34 - NIEPRZECZYTANA »

Przepraszam bardzo. To miał być żart bez podtekstow. Nie miałem nic zdrożnego na myśli, jak to odebrałaś. Nie mam nic do tego że kobiety też prowadzą pojazdy. Dla pocieszenia powiem że mam znajomego ktory za żadne skarby nie zaparkuje auto cofając.
Zapisane

stan
NatGee Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Katowice
Samochód: leon 2003 1,9 TDI

« Odpowiedz #24 - Sobota, 20.12.2014, 14:46:18 - NIEPRZECZYTANA »

bez obawy, nie obrażam się za takie żarty :P wręcz sama się śmieje często z kobiet za kierownicą, ale jak to się mówi każda reguła ma swój wyjątek :P więc spokojnie tego typu żarty,docinki itp na mnie nie działają  :eye:
Zapisane
miculek Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Cordoba 2000 r. 1,9 TDi VSSZZZ6KZ1RXXXXXX

« Odpowiedz #25 - Piątek, 09.10.2020, 22:35:27 - NIEPRZECZYTANA »

Odgrzeję ...
z moich obserwacji w Cordobie z 2000 r.: woda zbiera się na uszczelce na progu przy drzwiach. W trakcie jazdy spływa sobie po uszczelce a to do przodu a to do tyłu. Jak jest za dużo wody to się przelewa na dywaniki. Podobnie jest z tyłu. Z jakiegoś powodu woda nie spływa tylko gromadzi się na uszczelce. Zastanawiam się czy otwory w uszczelce wyeliminowały by problem zbierającej się tam wody.
Zapisane
havran Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Swarzędz - Kruszewnia
Samochód: VW Passat B5 FL 1.8T AWT, 2001

« Odpowiedz #26 - Niedziela, 13.12.2020, 19:48:57 - NIEPRZECZYTANA »

W Leonie jak i w Passacie też miałem wodę na dywanikach.
W obu przypadkach uszczelniałem blachę w drzwiach uszczelniaczem dekarskim Soudal.
W Passacie jeszcze okazało się, że uszczelka podstawi filtra kabinowego skruszała i tamtędy też woda dostawała się na dywanik.
W Leonie woda też może lecieć do środka przez przejście przewodów komputera z kabiny do podszybia. Tam profilaktycznie uszczelniałem, bo u mnie tamtędy nie leciało.
Zapisane

... a po dodaniu gazu zmysłowy pomruk zamienia się w rasowy ryk!!!
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» woda na dywaniku pasażera...
Skocz do: