+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Ma ktoś Ibizę SDI ?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ma ktoś Ibizę SDI ?  (Przeczytany 43051 razy)
0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.
Lukasz007
Gość



« Odpowiedz #15 - Wtorek, 05.09.2006, 08:50:53 - NIEPRZECZYTANA »

Mam takie pytanie, otóż mam nabyc ibize SDI i jedno co mnie wniej zniechęca to rdza na śrubach przy silniku, to jjest normalne w wv tego zjawiska nie ma mialem forda i tez czegoś  atkiego nie zauważyłem, moze seat uzywa gorsazej jakosci wkrętów itp.? co o tym sądzicie, podajcie roczniki waszych bolidów
Zapisane
Harry
Gość



« Odpowiedz #16 - Poniedziałek, 02.10.2006, 20:05:09 - NIEPRZECZYTANA »

Hallo, widzę że wątek ma już brodę, ale niedawno stałem się posiadaczem Ibizki 1,9 SDI, a dziś dołączyłem do forum i rad bym ten temat odświeżyć.

Pierwsze moje wrażenia z jazdy SDI to cacy spalanie, do 120/h wychodzę 4,2 - 4,5l.
Przy dluższej jeździe 140/h spalanie średnie wskazywane przez komputer wzrosło do 4,7l i co najlepsze zgadza się to z moimi wyliczeniami. Do tej pory wlalem 357.93l a przejechałem 7834km -> srednia 4.56l

Co do dynamiki to faktycznie czasem brakuje, zwłaszcza podczas wyprzedzania przy 70 -90/h, nie prowadziłem nic z turbiną, a dla mnie przesiadka ze 126p to i tak był olbrzymi skok :)
Osobna sprawa że np w mieście nie ma gdzie tego wykorzystać, z powodu dziur i tak jeżdżę przez torowiska 20/h. Jesli chce sie depnąć na światłach to efekt jest całkiem zadowalający, autko potrafi przyspieszyć. Ja tego po prostu nie robię bo za 200 m i tak wszyscy stoimy obok siebie na następnych światłach

Proszę jakieś opinie do modelu SDI, chętnie dowiem się jak u Was to wygląda.
Zapisane
przemus28 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: IBIZA '00, 1,9SDi AGP

« Odpowiedz #17 - Piątek, 06.10.2006, 07:31:36 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
Własnie stałem się posiadaczem Ibizy 1,9SDI rocznik 2000, przebieg ok.100tys.km.
Pali 4,8l/100km w cyklu po mieście i na kawałku autostrady.
Jeśli chodzi o dynamikę to biegi pierwszy i drugi są dość "krótkie".
Dopiero na trójce można go rozpędzić.
Mnie też zjada olej (ok.05l/1000km). A jak jest z tym zuzyciem u Was Drodzy Klubowicze?
Pozdrawiam,
przemus28
Zapisane

przemo_KRK - Ibiza 1,9SDi 2000 AGP 68KM
kampacz
Gość



« Odpowiedz #18 - Sobota, 21.10.2006, 09:23:45 - NIEPRZECZYTANA »

SDI dobry silniczek :) wiem bo mam - mimo iż czasem łyknie troche oleju (ostatnio coś mniej mi go znika może to przez zmianę temperatury :mrgreen: ) to spalanie ok 5 litrów na 100 km w zupełności mnie zadawala - ostatnio zalałem pod sam koreczek (aż sie wylewało) i chyba z odpowietrzeniem bo wlazło mi jakieś 52 litry + to co było w baku (komornik już świecił) i zrobiłem na tym 1200 km więc zakładając że w baku miałem +/- 3 litry to wychodzi troche ponad 4,5 litra na 100 km więc jestem cały happy  :ok: wiem wiem demon przyśpieszenia to to nie jest ale wystarczający jak dla mnie
Zapisane
rotor
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Przemyśl
Samochód: Seat Altea 2007, 2,0 TDI BKD

« Odpowiedz #19 - Czwartek, 24.05.2007, 19:06:41 - NIEPRZECZYTANA »

Witam !!
posiadam Cordobe z 2001 r silnik AQM. I własciciel od nowości spalanie wacha sie od 4-6l na 100km w jezdzie trasa(4-5) miasto do 7. olej podjada albo 1l na 1000 km albo 1 na 15000 i nie wiem od czego to zależy auto to woł do roboty i z przyczepą camingowa daje sobie radę ( Bieszczady)
Zapisane
e.jacek Mężczyzna
...teeen-tego...
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Częstochowa
Samochód: Ibiza 6K2 '00 1.9 AGP

« Odpowiedz #20 - Sobota, 26.05.2007, 06:14:25 - NIEPRZECZYTANA »

nooo-nie da się ukryc że nie są to silniki "wyczynowe" :hmm:  jednak dzieli je sporo od poprzednich konstrukcji  :rock:  przejechałem na takowym ponad 70 tys. i zgadzam się z opinią iż o kupnie tego modelu często decyduje ekonomika{też tak mam},może nie za dużo w spalaniu, w cenach podzespołów i elementów sterowania bardziej...prawidłowo eksploatowany-odwdzięcza się bezproblemowym użytkowaniem...
ot taki mułek roboczy do jaaaaaazdy... :pub:   :pub:
Zapisane

IBIZA ...A MRUCZY JAK PRAWDZIWA KOBIETA
-------------------------------------------------------
WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA
Marlon123
Gość



« Odpowiedz #21 - Środa, 30.05.2007, 18:31:01 - NIEPRZECZYTANA »

A jak sie ma dynamika tego SDI 64KM lub 68KM do Ibizy 1.4 60KM?? Przyznam sie ze taka ibiza 1.4 60KM jest jak dla mnie wystarczajaca a chcialem wiedziec jak sie ma do niej SDI
Zapisane
marcinmg Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: mazowieckie
Samochód: Opel Insignia ST 2013 Biturbo i Ford Mondeo Mk3 2,0 TDCI 2006

« Odpowiedz #22 - Środa, 30.05.2007, 19:13:06 - NIEPRZECZYTANA »

Miałem okazję trochę pościgać się polówką z takim silnikiem i powiem, że na dwójce i na trójce miałem lepsze przyśpieszenie, choć różnica nie była bardzo duża, natomiast czwórka i piątka SDI jest słaba tzn. bardzo wolno rośnie prędkość na tych biegach. Na trasie raz dałem się wyprzedzić, bo od 80km/h zacząłem przyśpieszać na czwórce a tamten chyba na trójce i gdy zobaczyłem jak wyprzedza inny samochód, który zresztą zaczął złośliwie w tym momencie przyśpieszać to trochę się zdziwiłem, bo przy prędkości około 120 km/h dalsze zwiększanie prędkości trwało bardzo długo i ta polówka z 10 s była na lewym pasie. Mi natomiast wyprzedzenie tych dwóch samochodów nie sprawiło żadnego kłopotu. Tak, więc może ten samochód jest w miarę dynamiczny, ale na niskich biegach, bo potem jest coraz gorzej i może rozpędzi się do 170 km/h, ale musiało by to trwać baaaardzo długo.
Zapisane

Lubię szybką jazdę
(Jest Opel Insignia ST 2013 Biturbo),
Był Seat Ibiza 1,4 8v 2000)

nie daj się ponieść zgubnej fantazji za kierownicą :!:
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #23 - Czwartek, 31.05.2007, 07:45:42 - NIEPRZECZYTANA »

Hmmm a moze koles z tej polowki to jakas ****.
Powyzej 80 na pewno juz jechal na 3 bo 2 raczej sie konczy(nawet w TDI).
A co do tego co przyspiesza jak sie go wyprzedza to wlasnie poto chcialem 110 by moc takim zloic skore i do teraz nie bylo mocnego (wymiekaja w wiekszosci przy 140 :satan: )
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
rotor
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Przemyśl
Samochód: Seat Altea 2007, 2,0 TDI BKD

« Odpowiedz #24 - Czwartek, 31.05.2007, 19:18:08 - NIEPRZECZYTANA »

Witam serdecznie!
Moja Cordoba 1,9SDI 2001r ma juz przejechane 102000 km od początku I właściciel. Auto poza wymianą końcówki drążka i czujnika temperatury spisuje się super, mistrz w oszczędzaniu 4-5l na 100km w trasie, gorzej z olejem w silniku, coś mu teraz sie powaliło i olej znika 1l na 1000km, przejeżdzając przez bieszczady i jadąc na Węgry z przyczepą cempingową pali 7,5l przy prędkości 90km/h, w jeżdzie solo nie ma problemu z wyprzedzaniem i dynamiką, muśle że silnik jest b.udany i godny polecenie
Zapisane
bugaj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Radomsko
Samochód: obecnie leon top sport arl

« Odpowiedz #25 - Niedziela, 03.06.2007, 20:27:11 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "marcinmg"
rozpędzi się do 170 km/h, ale musiało by to trwać baaaardzo długo.
  eeetam nietrwa to az tak dlugo heh  :hmm:   moja 180 jedzie ja tam fabie 1.4 75Km wysadzilem 2 razy na prostej tak do 120 bo potem to juz ona mnie wziela hehe ja juz mam ponad 200000 przebiegu orginalnego zreszta  i oleju nieubywa ani nic takiego powaznego z znim sie niedzieje wiadomo ze Tdi niedorownuje ale sie jezdzi do lansu jak znalazl hehe
Zapisane
RYCHUWROCEK
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Wrocław

« Odpowiedz #26 - Poniedziałek, 04.06.2007, 15:34:26 - NIEPRZECZYTANA »

Fakt na 4 tym  i na 5 biegu troche cienko ale gdy dobrze sie rozbujasz na nizszych biegach spoko 160 4 osoby plus załadowany bagaznik i nie musisz sie martwis ze nie wychamujesz hamulce brzytwa
Zapisane
e.jacek Mężczyzna
...teeen-tego...
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Częstochowa
Samochód: Ibiza 6K2 '00 1.9 AGP

« Odpowiedz #27 - Poniedziałek, 04.06.2007, 20:41:42 - NIEPRZECZYTANA »

RYCHUWROCEK, masz rację ,bo mniej więcej do tego ona ma służyć{jest zaprojektowana}znaczy się... :pub:   :pub:
p.s-większe moce to w pracy.... :pub:
Zapisane

IBIZA ...A MRUCZY JAK PRAWDZIWA KOBIETA
-------------------------------------------------------
WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA
przemus28 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: IBIZA '00, 1,9SDi AGP

« Odpowiedz #28 - Środa, 06.06.2007, 19:07:01 - NIEPRZECZYTANA »

witam,
jeśli chodzi o to branie oleju, to u mnie wygląda to tak; jak kupiłem auto to nie wiedziałem co tam było zalane, od razu wymieniłem na Mobil1 5W50 i brał ten olej ok. 0,5l/1000km; przejechałem 15000 km i nadeszła kolejna wymiana; zalałem to samo tzn. Mobil1 5W50, przejechałem 2000km i nic nie bierze; czy ktoś mi to może wytłumaczyć?
pozdr,
przemo :rock:
Zapisane

przemo_KRK - Ibiza 1,9SDi 2000 AGP 68KM
e.jacek Mężczyzna
...teeen-tego...
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Częstochowa
Samochód: Ibiza 6K2 '00 1.9 AGP

« Odpowiedz #29 - Czwartek, 07.06.2007, 05:15:47 - NIEPRZECZYTANA »

przemus28, masz agp czy aqm,ja od początku mam zalany magnatekiem castrola i na 15kkm łyknie mi jakieś 1 l.{kiedyś 0.8}i w świetle takich wypowiedzi raczej nie będę eksperymentował-ot niech tak będzie... :rock:
Zapisane

IBIZA ...A MRUCZY JAK PRAWDZIWA KOBIETA
-------------------------------------------------------
WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Ma ktoś Ibizę SDI ?
Skocz do: