+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Zmieniarka lub cos innego, podlaczenie do radia
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zmieniarka lub cos innego, podlaczenie do radia  (Przeczytany 180991 razy)
0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #240 - Piątek, 13.08.2010, 13:02:13 - NIEPRZECZYTANA »

Przeczytaj ten watek od poczatku, albo uzyj szukajki to sie dowiesz, w dziale sprzedam zdaje sie ktos ma taka do opchniecia.
Zapisane

dj.skorpion88 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Okolice Białobrzeg i Grójca
Samochód: Seat cordoba vario 2000r 1.6 AKL 101psi

« Odpowiedz #241 - Piątek, 20.08.2010, 06:53:26 - NIEPRZECZYTANA »

a jest jakaś przejściówka na tą kostkę żeby podłączyć inna zmieniarkę niż fabryczną??
 z góry dziękuje za odpowiedź
Zapisane

emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #242 - Piątek, 20.08.2010, 07:08:51 - NIEPRZECZYTANA »

Przeczytales? Nie, przeczytaj wątek od deski do deski to znajdziesz odp na wszelkie pytania, nawet te ktorych jeszcze nie zadales...
Zapisane

kosa3 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: okolice Torunia
Samochód: Cordoba 00 1.4 16V

« Odpowiedz #243 - Środa, 22.09.2010, 16:59:43 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
jako, że nie lubię okradania i wykorzystywania ludzi z powodu ich niewiedzy zamieszczam wszystkie pliki potrzebne do wykonania emulatora zmieniarki (układ otwiera tor audio radia). Na alledrogo cwaniaki sprzedają te układy za ok 90zł. Jeśli ktoś wykonywał jakiekolwiek płytki elektroniczne wykonanie tego projektu powinno zająć góra kilka godzin. Koszt wykonania tegoż układu wynosi maksymalnie ok 35zł (wliczając laminat, wytrawiacz oraz wszystkie elementy niezbędne do wykonania płytki wraz z kostką mini ISO niebieską).
Jedyny problem może wystąpić z zaprogramowaniem układu mikroprocesora ale jak to mówią "dla chcącego nic trudnego".
Cały projekt wykonałem na podstawie informacji i kodu ze strony http://www.k9spud.com/vwcdpic/
U mnie działa na radiu HIGH+BC. Powinno działać na wszystkich radiach z VAG które mają wyjście na zmieniarkę.

Oto wszystkie potrzebne pliki http://www.przeklej.pl/plik/emulator-caly-rar-00211e2ea2r02j6

Kostkę mini ISO podłączyłem według schematu ze strony http://studio24.prv.pl/
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania chętnie odpowiem.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 26.09.2010, 15:50:56 wysłane przez kosa3 » Zapisane
kaczor23 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat cordoba 2000

« Odpowiedz #244 - Sobota, 02.10.2010, 17:42:49 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, jestem tu nowy i nie wiem czy ten temat dalej akutalny ale napisze. Przeczytałem ten artykuł sprawdziłem w moim seacie i nie mam na przyciskach CD, lecz FM1 i FM2. Ale otwierajac i wyciagajac radio, zauwazylem, iż w kostce http://img209.imageshack.us/i/014lm3.jpg/ niebieskiej i zielonej nic nie mam podpietego, puste kosci. ma ktos jakies schematy tej tylnej czesci, co do czego mozna podlaczyc. i najwazniejsze pytanie czy moge podlaczyc Odtwarzac CD itp.
Zapisane
kosa3 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: okolice Torunia
Samochód: Cordoba 00 1.4 16V

« Odpowiedz #245 - Sobota, 02.10.2010, 20:52:38 - NIEPRZECZYTANA »

Bardzo mi przykro zakomunikować ale aby podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku będziesz potrzebował transmiter FM, adapter kasetowy lub będziesz musiał zaingerować w "bebechy" radia. Nie masz możliwości podłączenia zmieniarki. Chyba, że może masz panel od innego radia i twoje radio ma możliwość podłączenia zmieniarki. Najłatwiej sprawdź to wciskając przycisk FM2. Jeśli wyświetli Ci się "No changer" lub "changer" itp. to masz możliwość podpięcia zmieniarki.
To zdjęcie pochodzi z twojego radia? Bo jeśli tak to dziwne że masz dwie kostki niebieskie.
Jak byś zadał sobie trud to zapewne wszedłbyś w link podany w poście wyżej i tam jest objaśnienie do wszystkich kostek.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 02.10.2010, 20:55:09 wysłane przez kosa3 » Zapisane
kaczor23 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat cordoba 2000

« Odpowiedz #246 - Niedziela, 03.10.2010, 14:33:02 - NIEPRZECZYTANA »

Nie, zdjecie nie jest mojego radia tylko chciałem pokazac o ktore kosci mi chodzi. Gdy wciskam FM2 pokazuje mi sie dalej radio tylko inne stacje. To jestem zawiedziony tym faktem. Ciekawe czy duzo ingerowania w bebechy zeby takie zewnetrzne zrodlo dzwieku podlaczyc. Ale dziekuje kolego za pomoc.
Zapisane
olinek2 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Starachowice/Wrocław
Samochód: Toledo II 2001 1.6SR

« Odpowiedz #247 - Niedziela, 03.10.2010, 16:35:34 - NIEPRZECZYTANA »

Ingerencja nie jest duża :) a jakość dźwięku na pewno przebija transmitery...
Zapisane
kaczor23 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat cordoba 2000

« Odpowiedz #248 - Niedziela, 03.10.2010, 16:45:40 - NIEPRZECZYTANA »

No wlasnie, mialem kiedys tą kasete i jakość naprawde jest bardzo bardzo słaba, slychac szumy itp. Jesli ingerencja nie jest duża moze dasz kolego jakies małe wskazówki?
Zapisane
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #249 - Niedziela, 03.10.2010, 17:01:05 - NIEPRZECZYTANA »

emtezet,  Ci zrobi taką przeróbkę ;)  odezwij się do niego :pub:
Zapisane

kosa3 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: okolice Torunia
Samochód: Cordoba 00 1.4 16V

« Odpowiedz #250 - Niedziela, 03.10.2010, 17:51:47 - NIEPRZECZYTANA »

Kolego o ile pamiętam opis przeróbki w radiu jest gdzieś na stronach forum a chyba nawet też gdzieś w tym wątku. Jeśli masz schemat radia i troszkę znasz się na elektronice dasz rade samemu. Jeśli nie masz o elektronice zielonego pojęcia to daj sobie spokój :). W sumie z tego co mi się wydaje cała sprawa polega na podpięciu się przewodami w tor audio z kasety. Jest to stosunkowo łatwe ale jestem ciekawy jak to jest z dopasowaniem poziomu sygnału z odtwarzacza mp3 do toru audio radia.
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #251 - Wtorek, 05.10.2010, 07:30:55 - NIEPRZECZYTANA »

Z poziomem dopasowania nie ma problemu, jeszcze nie spotkalem sie zeby cos nie gralo, trzeba sobie tylko ustawic glosnosc w mp3 na stalym poziomie a reszte regulowac radiem. Co do kolegi ktory pytal o kostki to gdyby naprawde przeczytal caly watek od deski do deski to by nie zadawal takich pytan bo odpowiedz na nie byla juz udzielana ze 20 razy...
Zapisane

lysiutki Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza IIFL 2000r. 1.9SDI

« Odpowiedz #252 - Poniedziałek, 06.12.2010, 00:21:16 - NIEPRZECZYTANA »

Wracając jeszcze do wlutowania się w kondensatorki w radiu MID. Czy ktoś stosował filtr pętli masy?


Użyłem bardzo dobrych elementów, lecz gdy słucham muzy z telefonu i podłączam go do ładowarki to niestety pisku i szumy występują - niewielkie ale zawsze.

Gdzie najlepiej podpiąć ten filtr? W opisach jest, by miedzy radio a wzmacniacz, co jest sensowne i w przypadku wzmacniaczy nie jest problemem. Ale co w zwykłym radiu? Czy wlutowywać się w tylna kostkę (większy problem), czy może na kablu między telefonem a radiem? (to byłoby dość poste)
Zapisane
Rynna83 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: PL
Samochód: Cordoba 1,4 16V AUA 2001

« Odpowiedz #253 - Poniedziałek, 06.12.2010, 18:54:18 - NIEPRZECZYTANA »

Zakupiłem na allegro ten kabelek do zmieniarki:
http://allegro.pl/przewod-do-zmieniacza-mini-iso-audi-skoda-vw-i1338594307.html
Do czego służy ten brązowy luzny kabel?  :o
Zapisane
dj.skorpion88 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Okolice Białobrzeg i Grójca
Samochód: Seat cordoba vario 2000r 1.6 AKL 101psi

« Odpowiedz #254 - Poniedziałek, 06.12.2010, 20:15:19 - NIEPRZECZYTANA »

co ci po 15cm kablu??
a ten kabel to może masa ale tego nie jestem pewny
Zapisane

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Zmieniarka lub cos innego, podlaczenie do radia
Skocz do: